Soru Poco x3 NFC 120 gün İMEİ kayıt süresi

brkoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
burak
Cihazım
redmi nite 8
Konular
12
Son dönemde çıkan haberlerde kayıt süresinin 120 günden 1 yıla çıkarıldığı söyleniyordu. Telefona Sim kart takıldıktan 1 sene sonra kayıt şartı getirilmişti. Kaçak olarak 2 gün önce aldığım Poco x3 NFC telefona bugün SMS geldi ve 120 gün içinde kayıt yapılması gerektiği belirtildi. Bunun sebebi nedir? Bu süre neden eski sisteme göre belirtildi?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
brkoz, Yurtdışından yolcu beraberinde gelen/pasaport kaydı için geçerli 360 gün/ 1 yıl.

Sizin için 120 gün geçerli hala.

Son düzenleme:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Son dönemde çıkan haberlerde kayıt süresinin 120 günden 1 yıla çıkarıldığı söyleniyordu. Telefona Sim kart takıldıktan 1 sene sonra kayıt şartı getirilmişti. Kaçak olarak 2 gün önce aldığım Poco x3 NFC telefona bugün SMS geldi ve 120 gün içinde kayıt yapılması gerektiği belirtildi. Bunun sebebi nedir? Bu süre neden eski sisteme göre belirtildi?
Eskiden 120 gün içerisinde pasaport kaydı yapılması gerekliydi. Eğer kayıt yapılmazsa 120 gün sonunda cihaz kullanıma kapatılıyor ve 120 sonrasında kayıt yapmak isteseniz dahi kayıt yapılamıyordu. Yeni sistemde 120 gün içerisinde yine cihaz kullanıma kapatılıyor fakat kapansa dahi 1 yıl içerisinde kayıt işlemi yapılabiliyor ve kayıt yapıldıktan sonra cihaz kullanılabiliyor.

unalank

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
unal
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
1
Kayıt ücreti ne kadar oluyor hersene bunu yaptıracağız mi?

brkoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
burak
Cihazım
redmi nite 8
Konular
12
Kayıt ücreti ne kadar oluyor hersene bunu yaptıracağız mi?
Kayıt ücreti denen olay yurtdışından telefon getirdiğinde ya da yurtdışı telefon aldığında pasaportunla birlikte para vererek yapman gereken kayıt işlemi. Bu işlemi yapmamayı seçebilirsin. O zaman da telefona simkart takıldığı andan itibaren 120 gün süren var. o süre sona ermeden 100-150tl verip imei attırabilirsin. ya da dediğim gibi pasaport ile kayıt işlemi yaptırabilirsin.

unalank

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
unal
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
1
Kayıt ücreti denen olay yurtdışından telefon getirdiğinde ya da yurtdışı telefon aldığında pasaportunla birlikte para vererek yapman gereken kayıt işlemi. Bu işlemi yapmamayı seçebilirsin. O zaman da telefona simkart takıldığı andan itibaren 120 gün süren var. o süre sona ermeden 100-150tl verip imei attırabilirsin. ya da dediğim gibi pasaport ile kayıt işlemi yaptırabilirsin.
Aldığım kişi kapanmaz dedi peki imeil senelik mi ömürlük mu pasaport mu ömürlük fiyatı nedir ortalama tşkler aldığım kişiyle görüşecem ona göre yol cizeyim..

brkoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
burak
Cihazım
redmi nite 8
Konular
12
Aldığım kişi kapanmaz dedi peki imeil senelik mi ömürlük mu pasaport mu ömürlük fiyatı nedir ortalama tşkler aldığım kişiyle görüşecem ona göre yol cizeyim..
Pasaportla kayıt işlemini devlet yapıyor zaten. 2732 TL olmuş sene başında bu kayıt işlemi ve ömürlük oluyor. Türkiye cihazı oluyor telefon. İMEİ attırmak istersen anlaştığın yere göre süreli veya süresiz olabiliyor. İMEİ 6 ay sonra patlayabiliyor ya da ömürlük gidebiliyor. İstersen elindeki eski, kullanılmayan bir akıllı telefonun İMEİsini de yeni telefona attırabilirsin. Bunların da ücreti 100-200 TL arası değişir muhtemelen.

Üst Alt