Yardım Poco X3 Hindistan Cihazı ve X3 NFC Yazılım Farkı Hakkında.

lyolcul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
YOK
Konular
4
Selamun aleyküm arkadaşlar. Bugün aldım cihazı. 6 gb ram ve 128 gb depolama alanı mevcut.
MIUI Sürümü : 12.0.9 yazıyor. Cijaz yurt dışı. Pandemi sebebiyle 1 yıl kayıt süresi tanınmış.
Merak ettiğim konu şu;
Bu başlık altında X3 NFC ve X3 aynı konularda geçiyor. X3 NFC için olan romlar aynı zamanda X3 Hindistan versiyonu için de geçerli mi? Yani ben Hindistan versiyonu olan cihazıma X3 NFC (mesela Avrupa) yazılımı yükleyebiliyor muyum?

sahin5289

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
6
Selamun aleyküm arkadaşlar. Bugün aldım cihazı. 6 gb ram ve 128 gb depolama alanı mevcut.
MIUI Sürümü : 12.0.9 yazıyor. Cijaz yurt dışı. Pandemi sebebiyle 1 yıl kayıt süresi tanınmış.
Merak ettiğim konu şu;
Bu başlık altında X3 NFC ve X3 aynı konularda geçiyor. X3 NFC için olan romlar aynı zamanda X3 Hindistan versiyonu için de geçerli mi? Yani ben Hindistan versiyonu olan cihazıma X3 NFC (mesela Avrupa) yazılımı yükleyebiliyor muyum?
Yanlışlık olmasın benim bildiğim öyle değil
Yurtdışından ülkeye giren yolcu beraberinde getirdiği cihazı 4 ay içinde pasaportuna kayıt yaptırma hakkı vardı bu süre içinde kayıt yaptırmaz ise hakkı yaniyordu bu süreyi 1 yıla çıkarttılar diğer türlü telefonların IMEI kullanım süresi 4 ay yine ben böyle biliyorum bir araştır istersen
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hindistan'da NFC kullanımı yaygın olmadığı için NFC ibaresi yok ikiside aynı cihaz

lyolcul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
YOK
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yanlışlık olmasın benim bildiğim öyle değil
Yurtdışından ülkeye giren yolcu beraberinde getirdiği cihazı 4 ay içinde pasaportuna kayıt yaptırma hakkı vardı bu süre içinde kayıt yaptırmaz ise hakkı yaniyordu bu süreyi 1 yıla çıkarttılar diğer türlü telefonların IMEI kullanım süresi 4 ay yine ben böyle biliyorum bir araştır istersen
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hindistan'da NFC kullanımı yaygın olmadığı için NFC ibaresi yok ikiside aynı cihaz
Olabilir hocam. Ben araştırayım tekrar onu. Cevabınız için teşekkür ediyorum.

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Rom konusunda bilgilendirme yapayim.
Poco X3 Nfc kod adi : Surya
Poco X3 İndia kod adi : Karna

Hint modeli, hindistana ozel uretilmistir.
Ve Standart Nfc modeline ait romlari kuramazsiniz.
Buna da cokda gerek yok zaten india rom gayet stabil bir romdur.
Ayrica 6000Mah batarya vardir.
Nfc ile isiniz yoksa, bu model daha mantikli bile denilebilir batarya performansi sayesinde.

lyolcul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
YOK
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Rom konusunda bilgilendirme yapayim.
Poco X3 Nfc kod adi : Surya
Poco X3 İndia kod adi : Karna

Hint modeli, hindistana ozel uretilmistir.
Ve Standart Nfc modeline ait romlari kuramazsiniz.
Buna da cokda gerek yok zaten india rom gayet stabil bir romdur.
Ayrica 6000Mah batarya vardir.
Nfc ile isiniz yoksa, bu model daha mantikli bile denilebilir batarya performansi sayesinde.
Teşekkür ediyorum. O zaman Karna kodlu olmasına dikkat etmem gerekiyor :) Bundan önceki pek çok telefonumda NFC vardı ama bir kere bile kullanmadım :D

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
AdeLa, NFC versiyonlu ve versiyonsuzun ROM'ları aynı hocam. Forum içerisinde de fark ettiyseniz ayrı bölümleri yok.

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
AdeLa, NFC versiyonlu ve versiyonsuzun ROM'ları aynı hocam. Forum içerisinde de fark ettiyseniz ayrı bölümleri yok.
Farkindayim hocam. Ama cihazlarin kod adlari farkli farkettiyseniz, birisi Surya(Nfc modeli) digeri ise Karna(non-nfc).
Buda fastboot rom atarken hata vermesine sebep olur cihaz kod adi uyusmazligindan.

Bunun gecmisten en basit ornegi, mi9T pro da Raphael (global-china) - Raphaelin (india) olarak ayrilmisti ve romu duzenlenlemeden fastboottan atamiyorduk, kod adi uyusmazligi veriyordu.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
Farkindayim hocam. Ama cihazlarin kod adlari farkli farkettiyseniz, birisi Surya(Nfc modeli) digeri ise Karna(non-nfc).
Buda fastboot rom atarken hata vermesine sebep olur cihaz kod adi uyusmazligindan.

Bunun gecmisten en basit ornegi, mi9T pro da Raphael (global-china) - Raphaelin (india) olarak ayrilmisti ve romu duzenlenlemeden fastboottan atamiyorduk, kod adi uyusmazligi veriyordu.
Daha sorun yaşayan çıkmadı hocam NFC kullanmayıp da NFC ROM atan. XDA da ayrım yapmadan ortak paylaşıyor.

Üst Alt