Yardım POCO ROM'a Mi Serisi Launcher Yükleme

OKaNaRCHY

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Redmi K40
Konular
6
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 13.0.2.0 (SKHMIXM)
Telefon Modeli
Redmi K40 (POCO F3 ROM)
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar,

POCO F3 Romlu cihazlarda bulunan Launcher'da Son uygulamalar (Açık Uygulamalar) menüsü dikey olarak sıralanıyor ve sağa/sola sürüklenerek kapatılabiliyor. Mi Serisi cihazlardaysa o bölümü dikey ya da yatay olarak ayarlayabiliyoruz. Açıkçası yatay menü ve yukarı iterek kapatmak bence daha sezgisel ve pratik.
Bu sebeple, telefona Mi Home Launcher yüklemek istiyorum. Launcher'ın son versiyonunu buldup, indirdim fakat "Başka bir uygulamayla çakıştığı için yüklenemiyor" uyarısını verdi. Varsayılan olarak farklı bir launcher (Microsoft, Nova vs.) yükleyip, POCO Launcher'ı kaldırsam, yükleyebilir miyim? Yüklediğimde yatay son uygulamalar menüsü olur mu yoksa bu durum tamamen ROM'la mı alakalı?

dmrens

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Poco x3 (karna)
Konular
4
Rootsuz pek olabileceğini zannetmiyorum

Oyla:

karizma6080

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ilter
Cihazım
Poco f3
Meslek
Kimyager
Konular
0
Merhabalar,

POCO F3 Romlu cihazlarda bulunan Launcher'da Son uygulamalar (Açık Uygulamalar) menüsü dikey olarak sıralanıyor ve sağa/sola sürüklenerek kapatılabiliyor. Mi Serisi cihazlardaysa o bölümü dikey ya da yatay olarak ayarlayabiliyoruz. Açıkçası yatay menü ve yukarı iterek kapatmak bence daha sezgisel ve pratik.
Bu sebeple, telefona Mi Home Launcher yüklemek istiyorum. Launcher'ın son versiyonunu buldup, indirdim fakat "Başka bir uygulamayla çakıştığı için yüklenemiyor" uyarısını verdi. Varsayılan olarak farklı bir launcher (Microsoft, Nova vs.) yükleyip, POCO Launcher'ı kaldırsam, yükleyebilir miyim? Yüklediğimde yatay son uygulamalar menüsü olur mu yoksa bu durum tamamen ROM'la mı alakalı?
Çok araştırdım zamanında ancak mümkün değil maalesef. Sırf bu yüzden bootloader kilidi açıp rom yükledim. Ama artık pocolauncher a miui launcher özellikleri eklenecek. Hatta beta sürüm yayınlanmıştı animasyonlar dahil miui launcherın tüm özelliklerine sahip galiba. Deneyip sonucu yazar mısın işe yarıyor mu?

Oyla:

OKaNaRCHY

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Redmi K40
Konular
6
Çok araştırdım zamanında ancak mümkün değil maalesef. Sırf bu yüzden bootloader kilidi açıp rom yükledim. Ama artık pocolauncher a miui launcher özellikleri eklenecek. Hatta beta sürüm yayınlanmıştı animasyonlar dahil miui launcherın tüm özelliklerine sahip galiba. Deneyip sonucu yazar mısın işe yarıyor mu?

Evet, bassettiğim yatay son uygulamalar gelmiş. Yalnız hala gereksiz bir uygulama çekmecesi mevcut ve kaldırılmıyor. Olsun buna da razıyız artık.
Teşekkür ediyorum.

Oyla:

sahin5289

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
6

Ben denedim şimdi oldu
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

OKaNaRCHY

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Redmi K40
Konular
6
Uygulama simgeleri üzerinde görünen rozetler yok. Başlatıcı veya ana ekran ayarlarında öyle bir ayarda yok. Beta olduğu için herhalde, resmi sürümde düzeltilir diye düşünüyorum.

Oyla:

karizma6080

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ilter
Cihazım
Poco f3
Meslek
Kimyager
Konular
0
Gülerek kullanın, bir kaç güncelleme sonra daha da özellikler eklenir mutlaka.

M2012K11AG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

karizma6080

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ilter
Cihazım
Poco f3
Meslek
Kimyager
Konular
0
Uygulama simgeleri üzerinde görünen rozetler yok. Başlatıcı veya ana ekran ayarlarında öyle bir ayarda yok. Beta olduğu için herhalde, resmi sürümde düzeltilir diye düşünüyorum.
Aynen bu daha ilk beta eksikler illa ki vardır.

M2012K11AG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

OKaNaRCHY

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Redmi K40
Konular
6
v4 launcher birkaç güncelleme aldı ve stabil hale geldi. Yalnız onun yerine şimdi tekrar v2. launcher'ın güncellemeleri çıkmaya başladı. v4 güncellemeleri 15 Hazirandan beri yok.
Şimdi Poco Launcher'ın son sürümü: bu mu?
Yoksa: bu versiyon mu?

Oyla:

karizma6080

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ilter
Cihazım
Poco f3
Meslek
Kimyager
Konular
0
Son yayınlanan sürüm alttaki ancak onda miui launcher özellikleri yok. Üstteki muhtemelen beta olarak devam etmekte o yüzden stabil olanda halen güncelleme almakta. Zaten eski telefonların birçoğuna 4 sürümünü vermezler resmi olarak, 2 serisi yine güncellenmeye devam eder.

Oyla:
Üst Alt