Yardım Poco M3 ve Bitmeyen Sorunlar

metincancinar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
metincan
Cihazım
poco m3
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
global
Telefon Modeli
poco m3
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar merhaba,
Ocak 2022de global bir Poco M3 satın alarak Xiaomi kullanımına başladım ve aranıza katıldım.
Yaklaşık 8 aydır aldığım telefonu ne yazık ki aralıklarla toplamda 15 gün kullanabildim.
2 kez güncellemeden dolayı nv data hatası verdi telefoncular 1 haftada zor çözdü.
Durduk yere 1 kez ekran dokunmatiği bozuldu ekran değişti. ekran değişiminden 15 gün sonra ekran aniden karardı ve malesef ekran yine değişti.
ekran değişti 3 gün sonra gece ben uyurken telefon uyumayıp otomatik güncelleme kapalı olduğu halde güncelleme yaptı yine nv data hatası verdi.
nv datası hatası için telefoncuya verdim hata 15 günde giderildi ama abi ekran dokunmatiğin çalışmıyor ekranın değişmesi lazım dendi daha 1 aylık bile olmayan ekranın dokunmatiği tekrar gitti. Telefoncu nv data hatasını gidermiş ne hikmetse telefonun hem dokunmatiği hem imeisi gitmiş. bootloader kilidi de kapalı.
Şuan elimde 8 aylık 15 gün kullanılmış 2 kez ekran değişmiş 2 kez NV data hatası vermiş bootloader kilidi kapalı imeisi hiç olmayan bir Poco M3 var. Ve sanırım bu arada parmak izi flex kablosunu da koparmışlar sağolsun göçmen telefoncu arkadaşlar.

Diyeceklerim bu kadar.....

Muhammed6034

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
mi 9t
Konular
130
peki hızlı şarj özelliği çalışıyor mu cihazın? batarya %100 doluyormu mesela?
Hızlı şarj özelliğini sanırım kaybetti cihaz hızlı şarj yazıyor ama hızlı etmiyor

direnç değişimi ile çift hat kayıtlı olmuyormu hocam hazır yoksa çift hat için ayrı dirençmi lazım

Oyla:

metincancinar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
metincan
Cihazım
poco m3
Konular
1
Cihaz zaten genel olarak sıkıntılı bir cihaz. Kronik power entegresi arızasıda veriyor. Tamir oluyor ama bu seferde hızlı şarj özelliğini kaybediyor. Ülkemizdeki telefoncuların genel sorunu; 'Ben telefoncuysam bunu yapmalıyım' diye düşünmeleri ve her sorunu donanımsal olarak aramaları. Nasıl ki sanayide arabanın her kısmına ayrı tamirci bakıyorsa bu işte biraz böyle. Camcı camını bassın, Entegreci tamirini yapsın, yazılımcı yazılımını yapsın. 'ben bu cihaza destek veremem' cümlesi ağır bir cümle olmamalı. Kaldı ki o cihazları ne zorluklarla alan insanlar var. Kul hakkına girmenin ne anlamı var..
hadi nv data sorununu anladım. ama durduk yere 3 kez ekran nasıl arızalanır anlamadım. 2 si telefon elimdeyken oldu ekranı kapatıp açtım dokunmatik çalışmıyor.

Oyla:

Muhammed6034

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
mi 9t
Konular
130
hadi nv data sorununu anladım. ama durduk yere 3 kez ekran nasıl arızalanır anlamadım. 2 si telefon elimdeyken oldu ekranı kapatıp açtım dokunmatik çalışmıyor.
Teknoloji işi şans işi mlsf aynı cihaz bendede var yazdım sizlere durumları ben sizlerin yaşadığı sorunların sadece 1 tanesini yaşadım oda nv data + bide cihaz kronik sorunlu olduğu için kapanıp açılma sorunu fakat bu kapanıp açılma 1.5 yılın ardından oldu 1.5 yıl sorunsuz kullanıldı cihaz halada kullanılıyor

Oyla:

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
telefoncu var, telefoncu var. kardeşim. sana da bana olduğu gibi acemisi denk gelmiş. ben de sıfır telefonu kutusuyla kargoya vermiştim, direnç değişimi yapılıp, imei atılacaktı. neyse naptın kardeşim diye aradım:
o- abi, telefon açılmıyor, ram kargoda iken yerinden oynamış. ram'de temassızlık var. telefon açılıp kapanıyor.
ben- e güzel kardeşim ben kaç kez kargoyla telefon aldım bir kez bile böyle olmadı. napacaz şimdi?
o- X şehirdeki arkadaşıma göndereceğim, ram'i sabitleme aparatı onlarda var, bende yok.
1 hafta da telefonun X şehre gidip geri gelmesini bekledim. sonra teleofnu aldım, NFC çalışmıyor, batarya eskisinden daha hızlı tükeniyor.

velhasıl kelam. işi ehline vermek lazım. benim tahminim direnç değişimi sırasında ram'in temassızlığını bozdu, suçu kargo firmasına attı.

Oyla:

metincancinar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
metincan
Cihazım
poco m3
Konular
1
telefoncu var, telefoncu var. kardeşim. sana da bana olduğu gibi acemisi denk gelmiş. ben de sıfır telefonu kutusuyla kargoya vermiştim, direnç değişimi yapılıp, imei atılacaktı. neyse naptın kardeşim diye aradım:
o- abi, telefon açılmıyor, ram kargoda iken yerinden oynamış. ram'de temassızlık var. telefon açılıp kapanıyor.
ben- e güzel kardeşim ben kaç kez kargoyla telefon aldım bir kez bile böyle olmadı. napacaz şimdi?
o- X şehirdeki arkadaşıma göndereceğim, ram'i sabitleme aparatı onlarda var, bende yok.
1 hafta da telefonun X şehre gidip geri gelmesini bekledim. sonra teleofnu aldım, NFC çalışmıyor, batarya eskisinden daha hızlı tükeniyor.

velhasıl kelam. işi ehline vermek lazım. benim tahminim direnç değişimi sırasında ram'in temassızlığını bozdu, suçu kargo firmasına attı.
Kargoyla giderken ram yerinden oynayacaksa vay o telefonu kullananın haline :)
en küçük bir harekette ram oynar o zaman hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

telefonun bl kilidini açabilsem uğraşacağım ama imei olmadığı için bl kilidini de açamıyorum.
tekrar aynı sorunlarla karşılaşırım diye de açıkçası para harcamak istemiyorum.

Oyla:
Üst Alt