Yardım Poco F3 Sensör Sorunu

BackinBlack

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musa
Cihazım
Mi 8
Konular
3
Merhaba Arkadaşlar , Telefon geldiğinde telefonu açıyorum telefonu kulağıma yaklaştırma dan ekran kararıyor ve tekrar kulağıma veya elimi gösterdiğimde açılıyor ve WhatsApp ta ses kaydi dinlenmek istediğimde ekran yine kararıyor bu konuda yardımlarına ihtiyacım var.

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Bu tamamen yazılımsal sorun hocam. Bende global kullanırken vardı ancak miumix de yok. Ama yine de arada bir arama da ekran kararınca tekrar açılmama gibi saçma sorunlar var. Xiaomi yani her şeyi normal göreceksin...

sevince1661

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
emos
Cihazım
note 9 pro
Konular
9
Bu tamamen yazılımsal sorun hocam. Bende global kullanırken vardı ancak miumix de yok. Ama yine de arada bir arama da ekran kararınca tekrar açılmama gibi saçma sorunlar var. Xiaomi yani her şeyi normal göreceksin...
hocam sizin cihaz türkiye garantilimiydi ?

BackinBlack

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musa
Cihazım
Mi 8
Konular
3
GENPA garantili cihazım , bundan önce mi8 kullanıyordum hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım , cihaz geliştirici seçeneklerinde sensörü kapat özelliği bulunmuyor. Sensörü kapatabilirsem sorun çözülecekte o seçenekte bulunmuyor.

sevince1661

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
emos
Cihazım
note 9 pro
Konular
9
GENPA garantili cihazım , bundan önce mi8 kullanıyordum hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım , cihaz geliştirici seçeneklerinde sensörü kapat özelliği bulunmuyor. Sensörü kapatabilirsem sorun çözülecekte o seçenekte bulunmuyor.
bootloader kilidin açıkmı peki ?

yurttaşsalih

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
Poco F3
Konular
3
Benzer sorunu ilk zamanlarda ben de yaşıyordum. Poco F3'ü yaklaşık 3 aydır ve global rom ile (resmi garantili) kullanıyorum. Yakınlık sensörü kullanan uygulamaları ve diğer güncellenebilen her şeyi güncel tutuyorum. Ön yüklü gelen Güvenlik uygulamasından temizlik ve optimizasyonları yapıyorum. Haftada bir-iki defa telefonu yeniden başlatıyorum. Son bir aydır yakınlık sensörüyle ilgili sorun yaşamıyorum.

BackinBlack

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musa
Cihazım
Mi 8
Konular
3
Benzer sorunu ilk zamanlarda ben de yaşıyordum. Poco F3'ü yaklaşık 3 aydır ve global rom ile (resmi garantili) kullanıyorum. Yakınlık sensörü kullanan uygulamaları ve diğer güncellenebilen her şeyi güncel tutuyorum. Ön yüklü gelen Güvenlik uygulamasından temizlik ve optimizasyonları yapıyorum. Haftada bir-iki defa telefonu yeniden başlatıyorum. Son bir aydır yakınlık sensörüyle ilgili sorun yaşamıyorum.
yatay konumdayken sorun olmuyor inceleme ve kalibrasyon ayarını yaptım. Cihazı dik şekilde kullanıldığında sensör devreye giriyor bunu sadece WhatsApp ta sesli mesaj dinlerken yapıyor , Gelen-Giden aramalarda herşey normal.
Yazılım ile alakalı bir problem inşallah en kısa sürede düzeltirler.

Caner_Karaca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Karaca
Cihazım
Poco F3
Konular
3
Ben şahsen yazılımsal olduğunu düşünmüyorum WhatsApp sorunu hariç. Xiaomi'nin sensörü temin ettiği firmayı değiştirmesi de sensörlerinin ne kadar dandik yani donanımsal bir sıkıntı olduğunu gösteriyor. Yazılımsal olarak bu sensör sorununu ancak azaltabilirler.

Üst Alt