Çözüldü Poco F3 Ekran paneli hk.

okan67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Poco F3
Meslek
Askerî Personel
Konular
2
Arkadaşlar herkese iyi forumlar. Poco X3 konusunda bulunan bugreport yani hata raporu oluşturma yöntemi ile ekran panelinin markasını öğrenmeye çalıştım. Fakat 2.el aldığım Poco F3 cihazımda panel adı boş çıktı. Satın aldığım zaman ekranda da fabrikasyon jelatin yoktu. Aldığım kişinin ekran paneli değiştirmiş olma ihtimali aklıma geldi. Sıfır yurtdışı cihaz alan, Poco F3 kullanan arkadaşlar bu yöntemle panel adı boş mu yazıyor rica etsem bakabilir mi ? Şimdiden cevaplar için teşekkürler. (Yöntemi aşağıda alıntı olarak ekledim. Benim Poco F3 cihazımın sonuç ekranı da ektedir. )

*#*#284#*#* bu kodu telefon uygulamasına yazın. Daha sonra bildirim çubuğundan takip edin yüklenmesini. Yükleme bitince dosya yönetici MIUI/debug_log bölümüne girin. bugreport yazan zipi buraya çıkart deyin. Çıkarılan dosyanın içine girin tekrar bugreport ile başlayan zipi çıkartın. Çıkan dosyaya girin ve bugreport ile başlayan txt dosyasını açın.

Ekli dosyalar

• panel bölümü.jpg
    panel bölümü.jpg
    391,4 KB · Görüntüleme: 77

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Ayarlar - Cihaz hakkında - Tüm özellikler - Çekirdek sürümü
Buraya art arda basarsanız test menüsü açılır. En üstteki Software version seçeneğine girip TP vendor seçeneğinin altına bakarsanız hangi ekran paneline sahip olduğunuzu göreceksiniz hocam.

okan67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Poco F3
Meslek
Askerî Personel
Konular
2
Ayarlar - Cihaz hakkında - Tüm özellikler - Çekirdek sürümü
Buraya art arda basarsanız test menüsü açılır. En üstteki Software version seçeneğine girip TP vendor seçeneğinin altına bakarsanız hangi ekran paneline sahip olduğunuzu göreceksiniz hocam.

Onu kontrol ettim hocam. Bende Check version info olarak açılıyor ve içerisinde paneli gösteren bölüm maalesef yok.

okan67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Poco F3
Meslek
Askerî Personel
Konular
2
Bir de şuradan deneyin hocam :

Teşekkür ederim cevap için hocam. Aida64'te ekran bilgileri bölümüne girdiğimde sadece Teknoloji : Amoled yazıyor. Yenileme hızı ilk başta 60 hz görünürken sonradan 120 oldu. İncelemeye devam ediyorum.

LORDBONZ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MEHMET
Cihazım
POCO F3 250Gb
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Arkadaşlar herkese iyi forumlar. Poco X3 konusunda bulunan bugreport yani hata raporu oluşturma yöntemi ile ekran panelinin markasını öğrenmeye çalıştım. Fakat 2.el aldığım Poco F3 cihazımda panel adı boş çıktı. Satın aldığım zaman ekranda da fabrikasyon jelatin yoktu. Aldığım kişinin ekran paneli değiştirmiş olma ihtimali aklıma geldi. Sıfır yurtdışı cihaz alan, Poco F3 kullanan arkadaşlar bu yöntemle panel adı boş mu yazıyor rica etsem bakabilir mi ? Şimdiden cevaplar için teşekkürler. (Yöntemi aşağıda alıntı olarak ekledim. Benim Poco F3 cihazımın sonuç ekranı da ektedir. )
Hocam merhaba sıkıntı etmenize gerek yok ben cihazı sıfır aldım bende de yazmıyor.

Ekte paylaştım kontrol edersiniz.

Ekli dosyalar

• IMG_20210923_225948.jpg
    IMG_20210923_225948.jpg
    384,5 KB · Görüntüleme: 69

okan67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Poco F3
Meslek
Askerî Personel
Konular
2
Hocam merhaba sıkıntı etmenize gerek yok ben cihazı sıfır aldım bende de yazmıyor.

Ekte paylaştım kontrol edersiniz.

Hocam süpersiniz, çok ama çok teşekkür ediyorum. Attığınız görseldeki display'in yanında yazan kodumuz bile aynı olduğuna ve ikimizdede panel adı yazmadığına göre süper. İçim rahatladı. Cihazı 2.el 2700 TL gibi çok makul bi fiyata alınca ve ekranda jelatin olmadığı içime sonradan kurt düşürünce merak etmiştim :)

LORDBONZ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MEHMET
Cihazım
POCO F3 250Gb
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Hocam süpersiniz, çok ama çok teşekkür ediyorum. Attığınız görseldeki display'in yanında yazan kodumuz bile aynı olduğuna ve ikimizdede panel adı yazmadığına göre süper. İçim rahatladı. Cihazı 2.el 2700 TL gibi çok makul bi fiyata alınca ve ekranda jelatin olmadığı içime sonradan kurt düşürünce merak etmiştim :)
Ne demek hocam rica ederim cihazı gerçekten makul fiyata almışsınız içinizi karartmak gibi olmasın ama asıl olan imei kaydı biliyorsunuzki 2 slottada rsa koruması mevcut bunu bilerek aldınız degil mi

okan67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Poco F3
Meslek
Askerî Personel
Konular
2
Ne demek hocam rica ederim cihazı gerçekten makul fiyata almışsınız içinizi karartmak gibi olmasın ama asıl olan imei kaydı biliyorsunuzki 2 slottada rsa koruması mevcut bunu bilerek aldınız degil mi

Tabiki uzun süredir bu tür cihazlar kullanıyorum hocam, yakın zamanda sorunun çözüleceğine inananlardanım bende :))

Üst Alt