Soru poco f3 almaya deger mi?

Zaferksc78

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Mi Mix 2S
Meslek
Sporcu
Konular
34
Yani hocam şöyle şöyle cevap vermek istiyorum..

Tamamen kullanım alışkanlıklarıyla alakalı diyebilirim..
Amoled elbette ki hem şarj hem performans konusunda IPS LCD den daha iyi ama bunun yanında da daha dayanıksız ve IPS LCD ye göre daha kısa ömürlü gibi geliyor bana ve kullanıcı deneyimleriyle de sabit bu durum..
Birinci sebebi, bir çok Amoled Ekranlı cihaz kullandım ama uzun süreler ekrana bakamıyordum, göz ve baş ağrısı çektiğim çok oldu..
Ve benim için beyaz renkler siyahlardan her zaman daha önemli IPS LCD de aldığım net beyaz renkleri hiç bir Amoled Ekrandan alamadım şu ana kadar..

İkinci sebebi, Amoled yanığı ve Ölü Piksel..
Ve bu sorunlar gerçekten çok can sıkıcı olabiliyor, resmen telefondan soğuyorsunuz ekrana dahi bakmak istemiyorsunuz..

IPS LCD'de de sorunlar olabiliyor elbette, mesela en bilineni Ghost Screen..
Ama bu sorun Amoled yanığı kadar rahatsız etmiyor..

Son olarak ise tamir yedek parça ücreti..
Olası bir kaza, arıza durumunda IPS LCD tamir ve yedek parça ücreti daha uygun Amoled'e göre..
(Bu ücret cihazdan cihaza değişiyor elbette ama ben örnek olarak bir rakam söyleyeceğim)
Mesela IPS LCD 500-600 liraya kadar hallediliyorken, aynı marka ve segmentte ki Amoled ekranlı bir cihazın Ekran değişim ücreti 800-900 e mâl olabiliyor..
Yani daha masraflı...

Son düzenleme:

solayak27

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet
Cihazım
mi mix 2
Konular
7
Poco f3 beğenmiştim lakin IMEI işi sakat olmuş ilerde kesin olacağını bilsem f3 alırdım ama sanırım şuan m10t mantıklı gibi

solayak27

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet
Cihazım
mi mix 2
Konular
7
Şimdi telefoncuyla konuştum yıl sonuna atılır diyo poco f3 e ne diyorsunuz bu işe yalan mi sizce

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9

PowerofAirx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T Lite
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
24
Ağustos ayına giriyoruz neredeyse hala atılacak diyorlar, hikaye değil masal.

Vallahi ben de atılır diye bekleyerekten aldım. Kayıtsız fiyatları da iyice dibi gördü. Umarım bir çözüm bulunur, yoksa ciddi patladık..

Caner_Karaca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Karaca
Cihazım
Poco F3
Konular
3
F2 Pro da alabilirsiniz kamerası daha iyi F3'e kıyasla fakat 120hz yok. Yanlış bilmiyorsam onda IMEI var. Amoled, lcd benim için farketmiyor diyorsanız 10T serisi alabilirsiniz. IMEI atmayacağım diyorsanız F3 veya S20 FE almalısınız bence.

solayak27

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet
Cihazım
mi mix 2
Konular
7
Vallahi ben de atılır diye bekleyerekten aldım. Kayıtsız fiyatları da iyice dibi gördü. Umarım bir çözüm bulunur, yoksa ciddi patladık..
Valla hocam işte onun riskine de giremem ben bı atilmasa elimde patlar dediğiniz gibi geri satsan çok çok zararına satmalisin ki benim başıma geldi iPhone 7 almıştım 1000 TL ye arkadaşıma sattım süresi bitmişti ben kaydettirim dedi edemedi de sonra o da 750 ye sattı 6s almıştı

solayak27

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet
Cihazım
mi mix 2
Konular
7
Mi10t aldım 8/128 inanılmaz bı telefon hele de note 9s den sonra kaplumbağadan inip Ferrariye bindim sanki alacak varsa hiç düşünmesin tavsiye ederim IMEI sorunu da yok

Üst Alt