Yardım Poco F2 Pro - Ekran kapalıyken sarjın çok hızlı tükenmesi + ısı

cihan09k

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cihan
Cihazım
f2 pro
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
And 12 MIUI 13.0.8
Telefon Modeli
Poco F2 pro
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba, hayatımda ilk defa forumda kendim istiyorum, genelde benim yaşadığımı yaşayan biri zaten soruyu sormuş olurdu. Bu sefer galiba kimseciklerin başına gelmemiş bir şeyle boğuşuyorum umarım beni bu deliliğin kıyısından alacak biri olur.

Geçen ay orjinal şarj cihazını arkadaşımda unutmam üzere başka şarj cihazı kullanmak zorunda kaldım. O zaman başlayan bataryanın erken bitmesi sorunu, arkadaşımdan orjinal şarj cihazını almamla da devam etti. Elimdeki tek ipucu bu ekran görüntüsü, zira biliyorum ekranım kapandığında telefonum işaretlediğim yerdeki gibi kesikli değil tam bir uyku haline geçiyordu ara minik sadece bir kaç tane uyanma çizgisi oluyordu, çalışan hizmetlerin kontrolünden firmware kurulumuna kadar bir çok şey denedim, en son batarya kalibrasyonu da işe yaramayınca pes ettim.

Kendimi sizlerin profesyonel ellerine bırakıyorum, telefonum gıps gıcır, batarya ömrü erken bitmesin diye şarjımı hep 20-80 arası. Ne üstüne çıkarım ne altına inerim, en az 2 sene daha kullanmak isterdim. Böyle devam ederse bunu satıp bu zamanda bu fiyatlara yeni bir telefon almak zorunda kalacağım yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-07-31-12-11-43-953-edit_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2023-07-31-12-11-43-953-edit_com.miui.securitycenter.jpg
    352 KB · Görüntüleme: 12

cihan09k

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cihan
Cihazım
f2 pro
Konular
1
Şu ana kadar denediklerim;
  • Firmware kurulumundan hemen sonra uyku kontrolü; yine kesikli çizgi yani yüklü olan bir app yapmıyor bunu
  • Çalışan hizmetleri kontrol ettim yüksek cpu kullanan bi yazılım yok ama uykuda kim ne yapıyor onu log alamadım daha.
  • Mining yazılımı var sandım virüs kontrolü vs yaptım ama orada da bir şey bulamadım ama olsa bile firmware değişikliğinden sonra gitmiş olurdu heralde.
  • Firmware değişikliğinden sonra Botloader kilidini açmadan kullandım bi süre yine aynıydı.
  • Geliştirici seçeneklerinden arka planda çalışan uygulama sayısını 0'ladım bir şey değişmedi
  • Kalibrasyon yaptım: Data/System'den Battertstat.bin'i silip telefonu kapanana kadar kullandım şarja takıp TWRP'ye girdim, şarjı söküp tel kapanana kadar orada da kullandım sonra tel kapalıyken şarjı fulledim.

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Uzun zamandır bu sorunla karşılaşmamıştım. Eski Android sürümlerinde sık sık derin uyku problemleri olurdu ve sebep hep lüzumsuz bir uygulama olurdu. Wake Lock Detector tarzı uygulamalar ile bu uygulama tespit edilir ve sorun çözülürdü. Eski bir android sürümü kullanıyorsanız güncelleme yapmayı deneyebilir veya wake lock detector veya benzeri bir uygulama ile çözüm üretebilirsiniz.

Oyla:

cihan09k

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cihan
Cihazım
f2 pro
Konular
1
tüketime neden olan uygulama sistem uygulamalarından biri olduğu için bulamıyorum ama önerin için çok sağol şu an elimdeki tek yol gibi görünüyor teşekkür ederim :))

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-08-01-15-41-53-258-edit_com.gsamlabs.bbm.jpg
    Screenshot_2023-08-01-15-41-53-258-edit_com.gsamlabs.bbm.jpg
    229,7 KB · Görüntüleme: 10
Oyla:
Üst Alt