Yardım Poco F2 Pro - Android 11'den 10'a dönüş

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Hocam daha önce biri TWRP downgrade sonrası bootloop a sokmuştu,onda arb mi vardı?Bir de SD cihazlarda root sonrası bootloop riski var mı?Varsa bile yine de fastboot giriyor mu?
Android 11 de root sorun çıkarabiliyor ama twrp açılıyor bootloop olsa da
Downgrade için de uyumlu twrp şart ben çokkez android 9-10-11 arası gidip geldim

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Android 11 de root sorun çıkarabiliyor ama twrp açılıyor bootloop olsa da
Downgrade için de uyumlu twrp şart ben çokkez android 9-10-11 arası gidip geldim
Eğer doğru anladıysam downgrade sonrası twrp den çıkmadan uyumlu twrp flashlamak gerekiyor veya hemen bootloader a alıp twrp atmak gerekiyor doğru mu?Bir de hangi durumlarda bootloop ta iken recovery veya fastboot girmiyor?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Eğer doğru anladıysam downgrade sonrası twrp den çıkmadan uyumlu twrp flashlamak gerekiyor veya hemen bootloader a alıp twrp atmak gerekiyor doğru mu?Bir de hangi durumlarda bootloop ta iken recovery veya fastboot girmiyor?
Twrp düşüreceğiniz sürüme de uyumlu ise hiç birine gerek yok
Bootlopta iken fastboota atabilir ama ses kısma+güç ile twrp ekranına girebiliyorsunuz hocam

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Twrp düşüreceğiniz sürüme de uyumlu ise hiç birine gerek yok
Bootlopta iken fastboota atabilir ama ses kısma+güç ile twrp ekranına girebiliyorsunuz hocam
Hocam çok gördüm de öylelerini,hiç bir kombinasyonu kullanamamışlardı.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Hocam çok gördüm de öylelerini,hiç bir kombinasyonu kullanamamışlardı.
Dün a11 kurdum üzerine root flaşlayınca fastboota attı ses açma+güç ile twrp ye girip wipe yapıp romu flaşladım açıldı telefon

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Dün a11 kurdum üzerine root flaşlayınca fastboota attı ses açma+güç ile twrp ye girip wipe yapıp romu flaşladım açıldı telefon
Hocam orada stock boot ta atabilirdiniz

onurc93

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi 8 6/64
Konular
1
Merhabalar herkese, sorunu şu şekilde çözdüm:
Evde 2 adet PC var. Bir tanesi AMD Ryzen işlemicili diğeri intel i7 işlemcili. İkisinde de win10 orjinal 64bit sürümleri yüklü.

Ryzen işlemcili bilgisayar daha güncel parçalar içeriyor ve USB 3.0 haricinde port yok(ben işlemleri yaparken USB çoğaltıcı ile 2.0 olarak kullandım).
Tekrar tekrar hem MiFlash ile hem de MiTool ile defalarca denedim (Flash ile eu rom-global rom birkaç farklı deneme yaptım) ama sürekli flashing super adımında takıldı, ayrıca işlemler aşırı uzun sürüyordu ve her iki programda da flashing super adımında takılıyordu.

Daha sonra tüm uygulamaları ve driverları eski bilgisayara kurdum. i7 işlemcili bilgisayar 3.nesil olduğunda tüm usb portları 2.0'dı.
İlk başta mitool v2 ile tekrar denedim flashing super adımını geçti flashing cache'de takıldı.
Daha sonra MiFlash ile atmayı denedim gayet hızlı şekilde flashladı fakat sonunda hata verdi ama yine de telefon açıldı.
Şu an androi 10'a geri dönmüş bulunmaktayım ve otomatik güncellemeleri kapattım.

Şunu belirtmeliyim ki her iki bilgisayara da aynı driverları kurdum ve aynı sürüm programlarla çalıştım. 3 farklı Rom indirdim Poco F2 Pro için (sanırım anakart ismin lmi diye geçiyor)

Asıl aklıma takılan soru şu: İki bilgisayar arasında fark yaratan bir sebep mi var? İşlemci, usb yada başka birşey ile ilgili?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Merhabalar herkese, sorunu şu şekilde çözdüm:
Evde 2 adet PC var. Bir tanesi AMD Ryzen işlemicili diğeri intel i7 işlemcili. İkisinde de win10 orjinal 64bit sürümleri yüklü.

Ryzen işlemcili bilgisayar daha güncel parçalar içeriyor ve USB 3.0 haricinde port yok(ben işlemleri yaparken USB çoğaltıcı ile 2.0 olarak kullandım).
Tekrar tekrar hem MiFlash ile hem de MiTool ile defalarca denedim (Flash ile eu rom-global rom birkaç farklı deneme yaptım) ama sürekli flashing super adımında takıldı, ayrıca işlemler aşırı uzun sürüyordu ve her iki programda da flashing super adımında takılıyordu.

Daha sonra tüm uygulamaları ve driverları eski bilgisayara kurdum. i7 işlemcili bilgisayar 3.nesil olduğunda tüm usb portları 2.0'dı.
İlk başta mitool v2 ile tekrar denedim flashing super adımını geçti flashing cache'de takıldı.
Daha sonra MiFlash ile atmayı denedim gayet hızlı şekilde flashladı fakat sonunda hata verdi ama yine de telefon açıldı.
Şu an androi 10'a geri dönmüş bulunmaktayım ve otomatik güncellemeleri kapattım.

Şunu belirtmeliyim ki her iki bilgisayara da aynı driverları kurdum ve aynı sürüm programlarla çalıştım. 3 farklı Rom indirdim Poco F2 Pro için (sanırım anakart ismin lmi diye geçiyor)

Asıl aklıma takılan soru şu: İki bilgisayar arasında fark yaratan bir sebep mi var? İşlemci, usb yada başka birşey ile ilgili?
Fark yaratan AMD işlemci olması
hemen her zaman biz Mi Flash ile işlem yaparken İntel işlemcili bir bilgisayar kullanılmasını öneriyoruz

King.man

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Oneplus 8t
Konular
3
USB 3.0 sorun çıkartıyor kardeşim bende aynı şey olmuştu geçmiş olsun kardeşim.

Üst Alt