Yardım Poco F2 Pro - Android 11'den 10'a dönüş

onurc93

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi 8 6/64
Konular
1
Fark yaratan AMD işlemci olması
hemen her zaman biz Mi Flash ile işlem yaparken İntel işlemcili bir bilgisayar kullanılmasını öneriyoruz
Anladım hocam tüm günümü harcadım düzeltmek için ama bir şeyleri zor yoldan da olsa öğrenmiş olduk :) Zaten android 10 uyumlu twrp yükleyip recovery ile halledeceğim işlerimi bundan sonra. Sanırım öylesi daha temiz oluyor upgrade veya downgrade yaparken. Sizin düşünceniz nedir bu konuda?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Anladım hocam tüm günümü harcadım düzeltmek için ama bir şeyleri zor yoldan da olsa öğrenmiş olduk :) Zaten android 10 uyumlu twrp yükleyip recovery ile halledeceğim işlerimi bundan sonra. Sanırım öylesi daha temiz oluyor upgrade veya downgrade yaparken. Sizin düşünceniz nedir bu konuda?
Android yükseltmelerinde önerim her zaman Mi Flash olur ama elbette twrp ile de yapabilirsiniz hocam
cihaz çok yeni Android 11 sorunları ilerde çözülecektir

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Merhabalar herkese, sorunu şu şekilde çözdüm:
Evde 2 adet PC var. Bir tanesi AMD Ryzen işlemicili diğeri intel i7 işlemcili. İkisinde de win10 orjinal 64bit sürümleri yüklü.

Ryzen işlemcili bilgisayar daha güncel parçalar içeriyor ve USB 3.0 haricinde port yok(ben işlemleri yaparken USB çoğaltıcı ile 2.0 olarak kullandım).
Tekrar tekrar hem MiFlash ile hem de MiTool ile defalarca denedim (Flash ile eu rom-global rom birkaç farklı deneme yaptım) ama sürekli flashing super adımında takıldı, ayrıca işlemler aşırı uzun sürüyordu ve her iki programda da flashing super adımında takılıyordu.

Daha sonra tüm uygulamaları ve driverları eski bilgisayara kurdum. i7 işlemcili bilgisayar 3.nesil olduğunda tüm usb portları 2.0'dı.
İlk başta mitool v2 ile tekrar denedim flashing super adımını geçti flashing cache'de takıldı.
Daha sonra MiFlash ile atmayı denedim gayet hızlı şekilde flashladı fakat sonunda hata verdi ama yine de telefon açıldı.
Şu an androi 10'a geri dönmüş bulunmaktayım ve otomatik güncellemeleri kapattım.

Şunu belirtmeliyim ki her iki bilgisayara da aynı driverları kurdum ve aynı sürüm programlarla çalıştım. 3 farklı Rom indirdim Poco F2 Pro için (sanırım anakart ismin lmi diye geçiyor)

Asıl aklıma takılan soru şu: İki bilgisayar arasında fark yaratan bir sebep mi var? İşlemci, usb yada başka birşey ile ilgili?
Onun sebebi USB port oluyor.regedit içinden birşeyleri değiştirmek gerekiyordu.AMD işlemci de böyle bir sorun var mıydı bilmiyorum,yakında para biriktirip pc toplayacağım onda da AMD kullanacağım.Bakalım bende olacak mı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İsterse brick olsun olmasın,daha sağlıklı bir şekilde yükleme için önerim hep fastboottan CMDFlash ile flashlamanız yönünde olacaktır

onurc93

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi 8 6/64
Konular
1
Onun sebebi USB port oluyor.regedit içinden birşeyleri değiştirmek gerekiyordu.AMD işlemci de böyle bir sorun var mıydı bilmiyorum,yakında para biriktirip pc toplayacağım onda da AMD kullanacağım.Bakalım bende olacak mı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İsterse brick olsun olmasın,daha sağlıklı bir şekilde yükleme için önerim hep fastboottan CMDFlash ile flashlamanız yönünde olacaktır

Teşekkürler hocam sağolun cevap için :) Yine de artık AMD sisteme bu konuda güvenemem Intel işimi daha seri çözdü.

Enes2103

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Merhabalar herkese, sorunu şu şekilde çözdüm:
Evde 2 adet PC var. Bir tanesi AMD Ryzen işlemicili diğeri intel i7 işlemcili. İkisinde de win10 orjinal 64bit sürümleri yüklü.

Ryzen işlemcili bilgisayar daha güncel parçalar içeriyor ve USB 3.0 haricinde port yok(ben işlemleri yaparken USB çoğaltıcı ile 2.0 olarak kullandım).
Tekrar tekrar hem MiFlash ile hem de MiTool ile defalarca denedim (Flash ile eu rom-global rom birkaç farklı deneme yaptım) ama sürekli flashing super adımında takıldı, ayrıca işlemler aşırı uzun sürüyordu ve her iki programda da flashing super adımında takılıyordu.
Altı çizili olan yeri anlamadım. PC'ye bağlarken USB 3.0 mı olması gerekiyor, 2.0 mı? Ben genellikle PC'ye bağlarken özellikle 3.0'lık yere takıyorum. Ayrıca sizin önermedikleriniz bütün şeyler var benim bilgisayarda AMD Ryzen5 işlemcili ve USB 3.0 işlem yapmaya çalışıyorum. Eğer USB 2.0'a takıp işlemleri yapsam sorun çıkartır mı Ryzen 5 işlemci?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Altı çizili olan yeri anlamadım. PC'ye bağlarken USB 3.0 mı olması gerekiyor, 2.0 mı? Ben genellikle PC'ye bağlarken özellikle 3.0'lık yere takıyorum. Ayrıca sizin önermedikleriniz bütün şeyler var benim bilgisayarda AMD Ryzen5 işlemcili ve USB 3.0 işlem yapmaya çalışıyorum. Eğer USB 2.0'a takıp işlemleri yapsam sorun çıkartır mı Ryzen 5 işlemci?

Sorun yaşarsanız 2.0 kullanın ama bu durum intel işlemci için geçerli, sizde sorun yoksa 3.1 bile kullanabilirsiniz...

Üst Alt