Yardım Poco F1 kasma sorunu

HydrogenEP4

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrullah
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Birkac gundur cihazin arayuzunde epey takilma oluyor. Oyunlarda fps dusuyor. Uygulama cekmecesinde bile takilma oluyor. Orada bile kasiyor sonra geciyor. Snapdragon 845 var cihazda. Ufak seylerde takilmasi sasirti acikcasi. Daha once olmuyordu bu sorunlar. Bu arada cihazim Poco F1 (6/128) Global Rom 11.0.4.0 kararlı.
Ne yapmaliyim? Romu degistirmek cozum olur mu sizce? Ya da sorunun kaynagina nasil ulasabilirim? Mesela rami ve cpuyu somuren uyg. lari gorebilir miyim?

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24

android 10 genel olarak bol şikayet almakda bencede hala sorunsuz değil xioami ailesi için 9 daha iyi dönmek isterseniz eski roma föne bilirsiniz bl kilit açtıkdan sonra telefonunuza uygun global romu indirip mi flashla yükleye bilirsiniz forumda anlatımları mevcuttur.

Oyla:

HydrogenEP4

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrullah
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Öğrenci
Konular
3
android 10 genel olarak bol şikayet almakda bencede hala sorunsuz değil xioami ailesi için 9 daha iyi dönmek isterseniz eski roma föne bilirsiniz bl kilit açtıkdan sonra telefonunuza uygun global romu indirip mi flashla yükleye bilirsiniz forumda anlatımları mevcuttur.
Tamam hocam sağ olun. Bugün düşündüm belki android 10 stabilizasyonundan kaynaklanıyordur diye. 9'da bu sorunlar olmuyordu. Simdlik bl kilidinin acilmasini bekliyorum

Oyla:

Fenerkopat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Pocophone f1
Konular
3
Ben sorunu çözdüm.Yatarken telefonu kapali tutuyorum bunu 3 gun ust uste tekrarladim telefon normale döndü.Sizde deneyebilirsiniz.

Oyla:

Sezer35

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sezer
Cihazım
Pocophone F1
Konular
1
V11.0.6.0 geç ve geliştirici seçeneklerini aktif et.-ek ayarlar-geliştirici senenekleri-oyun sürücü tercihleri gir oynadığın oyunu varsayılan çıkar oyun surucusu olarak ekle . Yuksek FPS alırsın.pubg mobile hdr 60fps...

Oyla:

Sezer35

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sezer
Cihazım
Pocophone F1
Konular
1
Öncelikle MIUI V11.0.6.0 geçin. Eger Bootloader açıksa eu rom geçebilirsiniz . Fakat özünde ayni rom cin versiyonun dil eklenmis ve gereksiz uygulamalar cikarilmis halidir. Tatmin edicek bir performans farki olmaz. Ayrıca V11.0.6.0 ile oyun sürücü özelliği geldi.

Oyla:

Alpiturk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alper
Cihazım
Poco F1
Konular
0
Bu sorun bende de var. Telefon bariz bir şekilde kasmaya başlıyor, uygulama çekmecesi bile kasıyor, 5-10sn sonra kendiliğinden geçiyor. Chrome uygulamasında da ara ara donmalar oluyor. Donanımsal olarak kasması mantıklı değil, kullandığım uygulamalar twitter, chrome vb. Oyun falan oynamıyrm. Ne zamandan beri bu durum var bilemiyrm açıkçası, birkaç haftadır fark ettiğim bir durum. Android 10 güncellemesi yüklü bende. Düşündürücü açıkçası.

Oyla:
Üst Alt