savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Selam Arkadaşlar uzunca süredir araştırdığım Hint romlarda veya Poco cihazlarında sistem başlatıcı değiştirmeyi sizlerle paylaşıyorum. Biraz zaman alsada sonunda çözüme ulaşmış bulunmaktayım.
Yapacağınız işlemlerden doğan sorumluluklardan şahsım ve Miuiturkiye.net sorumlu değildir. Lütfen işlemleri adım adım yapınız.
İşlemleri yapabilmek için öncelikle cihazınızın bl kilidi açık orange twrp yüklü olmalıdır.
Öncelikle vermiş olduğum dosyaları indirin.
Gerekli Dosyalar;

1. Dahili Depolama içerisine MiuiHome adında boş bir klasör oluşturun.
2. Cihazı kapatıp Twrp modunda başlatın.
3. Miuihome.zip dosyasını flashlayın, daha sonra cihazı twrp modunda tekrar başlatın ve ayarlar bağla bölümünden sistemi işaretleyin daha sonra dosyalar kısmına gelip yukarda ki ok işaretine basın sırasıyla system/priv app klasörüne gidin. burda MiuiHome adlı bir klasör oluşması lazım;
3-A. Eğer yok ise Dahili depolamaya oluşturduğunuz MiuiHome adlı klasörün üzerine basılı tutarak taşı seçeneğini işaretleyin daha sonra tekrar system/priv app klasörüne yapıştırın. Şimdi Yapmanız gereken işlem verilmiş olan zip dosyası içerisinde bulunan miuihome.apk dosyasını aynı yöntemle system/priv app/MiuiHome içerisine taşımak buda tamamlandıktan sonra geri system/priv app klasörüne geri gelin MiuiHome klasörünün üzerine basılı tutup izinler seçeneğine basın (izinleri MiuiHome klasörü için 7. fotoğraf , Miui launcher apk için ise 10. fotoğrafta izinlerin nasıl olduğu gösterilmiştir.)
3-B. Flashladığınız zip dosyası Miuihome adlı klasörü system/priv-app içerisinde oluşturmuşsa ve miui launcher apk'sı klasörde mevcutsa yine izinlerini kontrol edin 7. ve 10. fotoğraftaki gibi olması şarttır.

4. Tüm işlemler bittikten sonra cihazınızı yeniden başlatın. Ayarlar/Ana Ekran/Varsayılan Başlatıcı/ Sistem Başlatıcı görünmelidir eğer görünmüyor ise işlemleri tekrar ediniz.
5. Sistem başlatıcı sürekli duruyor hatası alanlar için vermiş olduğum dosyalar içerisindeki apk'yı xioami dosya yöneticisi içerisinden yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.

1.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar eklemeyi unutmuşum. İşlemler global hint romunda denenmiştir. Poco cihazlar için global romda da yapılabilir. Custom romlarda çalışıp çalışmadığını deneyebilirsiniz.
Tüm işlemlerden önce lütfen yedek alınız.

Son düzenleme:

Canobeg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orhan
Cihazım
Zenfone 5z
Konular
0
Bu acaba poco f3 e yapılıyor mu sırf poco launcher yüzünden f3 siparişini veremiyorum

doganarslan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
doğan arslan
Cihazım
redmi 12
Konular
4
Dostum bende poco x3 kullanıyorum ve senin de değindiğin gibi poco launcherden çok rahatsızdım.

Ana ekrandaki sabit simgeler bazen basıldığı halde tepki vermiyordu yani ekranın alt çeyreği tepki vermiyordu bende bunu donanımsal bir sorun sanıp stres yaşadım epey( bu sorun sık sık oluyordu.). Ama daha sonra launcher kaynaklı olabilir diye düşündüm ve (reklam gibi olacak ama olsun bence değer ) nova launcher premium indirdim ve bir aydır kullanıyorum , o sorunu bir daha yaşamadım. Nova launcher premium tüm beklentilerimi karşıladı zaten.

Poco x3 gibi bir telefona poco başlatıcı hiç yakışmıyor.

Scarecrow

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Poco x3 pro
Konular
0
Poco x3 pro miui 13.0.5 android 12. Sıkıntı cikar mi

Üst Alt