Haber Playstation 5 Tasarımı Sızdırıldı

Geçtiğimiz aylarda PlayStation 5 ve Xbox Series X hakkında birçok sızıntı yaşandı. Microsoft tartışmalara son noktayı koymak için Series X tasarımını bizzat kendisi yayınladı.

Sony tarafında ise durum hala gizemini koruyor. Yeni konsolun geliştiricilere yollanan tasarımı birçok kişide hayal kırıklığı yaratsa da son kullanıcıya sunulacak olan tasarımın çok daha iyi olacağını söyleyebiliriz.

4chan üzerinde paylaşılan bir görsele göre, PS5’in tasarımı muhtemelen aşağıdaki gibi olacak.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir


Tasarıma baktığımızda bükülmüş bir taban ve düz bir kapak görebiliyoruz. Görüntü fazla net olmasa da üst tarafta dikey konumda bir “V” yer aldığını söyleyebiliriz. Bu da roma rakamı olarak 5’e denk geliyor. Sony böyle ince bir ayrıntıyı bilerek mi ekledi yoksa dizayn sırasında rastgele ortaya çıkan bir ürün mü bilemiyoruz.

Teknik Özellikleri

PS5’in kalbinde AMD tarafından üretilen 3.nesil Zen mimarili 8 çekirdekli bir işlemci yer alacak. Grafik gücünü ise yine AMD tarafından tasarlanan Radeon Navi mimarili 4K destekli bir grafik işlemcisinden alacak. PS5’de aynı zamanda Remastering Engine adında eski nesil oyunları 4K çözünürlükte oynatmayı sağlayacak ek bir özellik olacağı da söyleniyor. Konsolun çeşitli oyunlarda 8K çözünürlüğüne de çıkması muhtemel.

PS5’de aynı zamanda ışın izleme teknolojisi yani Ray Tracing de bulunacak. Bununla birlikte ses konusunda da çok önemli geliştirmelerin yapıldığı da belirtiliyor.

Konsolun çıkış tarihinin ise 5 Şubat olması bekleniyor.

 

Tuxs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ESR
Cihazım
Mi9 T Pro 6/128
Konum
Ankara
Katılım
7 Ocak 2020
Konular
2
Mesajlar
150
Tepkime puanı
265
Puanları
43
Eğer doğruysa simetri hastaları için birebir bir tasarım olmuş. :)
 

MEVbaba61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musa Emre
Cihazım
Mi 8 lite
Yaş
19
Konum
TRABZON
Katılım
15 Temmuz 2019
Konular
0
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Doğru değilmiş
 
Üst Alt