Çözüldü Play Store'da Netflix Gözükmüyor.

• Konbuyu başlatan watson
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 29
  • Görüntüleme 1K

watson

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Faruk Kömürc
Cihazım
Mi9T
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.1.4
Telefon Modeli
Mi 9T
Bootloader Kilidi
Açık
Bootloader kilidi açık. Custom rom yüklemiştim şimdi orjinal rom'a döndüm fakat netflix play store'da gözükmüyor.

Çözüldü - Netflix yüklenmiyor

Bu konu'daki söylenilen herşeyi yaptım fakat hala netflix gözükmüyor. Ne yapmam lazım?

radeongt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Öğrenci
Konular
37
İlk olarak Netflix yeni Android sürümlere desteğini kesti diyorsunuz, Bende android 12 yüklü. Netflix var. Bir diğeri Netflix Android 10 desteğini kesmedi, cihazınızın desteğini hiç kesmedi. Sorunun kaynağı muhtemelen play protect sertifikası ve ya Safetynet gecememesidir. Netflix minimum Android 7 ve ya üstü istiyor. Android 10 desteğini kesmek şuan söz konusu bile degil. O kadar eski bir sürüm değil çünkü.

Lütfen bu kadar kesin konuşarak insanları yanlış yönlendirmeyin, bu konularda resmi açıklamalar yapilmadiysa ve fikir yürüterek vardiginiz bir sonucu belirtiyorsunuz "sanırım, bence, büyük ihtimalle" gibi ibareler kullanın ki insanlar yanlış yonlenmek yerine olayı daha da iyi araştırıp sizin fikrinizden de faydalansınlar.

Netdlix'in minimum sistem gereksinimi Android 7'dir ve 7'den sonra ki tüm android surumlerinde çalışır. Play Store'da gözükmüyorsa ya cihazınız Safetynet testini gecemiyordur ya da play protect sertifikası yoktur ki bunların ikisi de çok basit bir şekilde çözülebilecek sorunlar.
Haklısınız yazdığımı düzelttim fakat eski sürümleri apk olarak indirince çok rahat bir şekilde kullanabilir.

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Haklısınız yazdığımı düzelttim fakat eski sürümleri apk olarak indirince çok rahat bir şekilde kullanabilir.
Yeni sürümü de kurabilirsiniz sorun sürüm değil. Sorun Sertifika ve ya Safetynet. Sorunu kökünden çözmek istiyorsa Magiskten Safetynet Fix modülünü flashlar, Safetynet geçer. Sonrasında Google'ın sunduğu bir hizmet olan cihaz kaydını da beş dakika da yapar ve Netflix gerekli güvenlik koşulları sağlandığı için Play Store'da tekrardan gözükür.

Netflix kurulduğu cihazın güveni olmasına önem gösteriyor içeriklerin sizmamasi gibi durumlar için. Bu da aldığı o önlemlerden birisi. Mesela bir sigeri de Wideline L1 sertifikasıdır. Bu tarz uygulamalar bu yöntemleri yapıyorlar mesela Disney+ ta böyle.

Oyla:

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Yukarıdaki mesajları okumadım yazıldımı cevap bilmiyorum ama

BL kilidi kapatmak harici bunun tek çözümü Root ile eğer root varsa

Magisk 24 altı sürümde Magisk Hide bölümünde Google Play Store. Google Play Hizmetler ve Carrier Services işaretleyin
Magisk 24 üstü sürümde Zgyisk i ve Enforce Deny List i aktifleştirin Configure Deny Listten Google Play Store. Google Play Hizmetler ve Carrier Services işaretleyin

Ardından ayarlar uygulamara girin ve play store ile hizmetlerin tüm verilerini silin telefonu yeniden başlatın tekrardan play store un tüm verilerini silin ve sağ üstten varsa güncelleme kaldır yapın

ardından tekrar baktığınız da cihaz sertifikalı ve netflix mağazada gözükecektir.

Oyla:

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Deneyeceğim

Play Protect sertfikası
Cihaz sertfikalı değil

Bundan mı bahsediyorsunuz
Cihaz sertifikalı değil ise yapamamanız doğal. İnternette videoları olması lazım onlar ile cihazınızı sertifikalı yapın

Oyla:

watson

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Faruk Kömürc
Cihazım
Mi9T
Konular
2
Cihazınızda root var mı?

Cihazda root yok, custom rom'dan orjinal rom'a geçtim (12.1.4), bootloader kilidim açık.
Sertfika için başvuru yaptım ama hala yüklüyemiyorum netflix gözükmüyor. Şuanda ne yapmam gerekiyor.
Bootloader kilidini kapatmak dışında ne yapabilirim?

Oyla:

SuçaSürüklenenKatip

F Klavye°
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Redmi K60 Pro
Meslek
Zabıt Kâtibi
Konular
16
Cihazda root yok, custom rom'dan orjinal rom'a geçtim (12.1.4), bootloader kilidim açık.
Sertfika için başvuru yaptım ama hala yüklüyemiyorum netflix gözükmüyor. Şuanda ne yapmam gerekiyor.
Cihazınıza root atıp SafetyNetFix Modulünü indireceksiniz ve magiskten yükleyeceksiniz, sonrasında Google Play uygulamasının verilerinin tümünü temizleyip var ise güncellemesini kaldıracaksınız ve cihazı yeniden başlatmanız gerekiyor, yalnız bu konuda biraz hızlı olmanız gerekmektedir aksi takdirde işlemi Google Play kelimesinden bahsettiğim kısmı tekrarlamanız gerekecek.

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Sertifikanın gelmesi için cihazınızın safetynet'i geçmiş olması gerekiyor. Bu yüzden üstteki mesajda ki adımları takip edin daha sonrasında Google play ve hizmetlerin verilerini temizleyin. Cihazınızı yeniden başlatın gelecektir.

Oyla:

NukerBoys

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur Karaman
Cihazım
Xiaomi Mi 11T P
Konular
1
Aynı sorun bendede var Bootloader açtım diye sertifika gitti root attım. Magisk'den Google ile alakalı herşeyi DenyList'e aldım. SafetyNet testini geçtim sertifika geldi fakat Netflix yine yok Play Storede 10 kere Google Play ve Hizmetlerinin verilerini silip güncellemelerini kaldırmama rağmen olmadı.

Oyla:

watson

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Faruk Kömürc
Cihazım
Mi9T
Konular
2
Sertifikanın gelmesi için cihazınızın safetynet'i geçmiş olması gerekiyor. Bu yüzden üstteki mesajda ki adımları takip edin daha sonrasında Google play ve hizmetlerin verilerini temizleyin. Cihazınızı yeniden başlatın gelecektir.
cihaza root atmadan çözülmez mi

Oyla:

watson

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Faruk Kömürc
Cihazım
Mi9T
Konular
2
veya root attıktan sonra dediğiniz işlemleri başarılı bir şekilde yaparsam rootu sonradan kaldırabilir miyim

Oyla:
Üst Alt