Rom Pixel rom vs Xiaomi eu

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Merhaba arkadaşlar mutlu hafta sonları dilerim.

Telefonum için AOSP rom arıyorum ve daha önceden evox son sürümü kurdum fakat sıkıntılarım vardı bunların çözülmüş olduğu bir AOSP rom önerisi bekliyorum sizlerden. Her yorum dikkate alınacaktır.

Evox son sürümde(5.2);
-Ana ekran uygulama sütunu 4 lü yapılabiliyordu fakat satır çoğaltamıyordum.
-Oyunlara girince fazla ısınıyordu (sıfır ve temiz kurulum gerçekleştirdim).
-Kamera uygulaması ingilizceydi.
-Uygulama çekmecesini kaldıramadım miuidaki gibi.
-Operatör ismini değiştiremedim kilit ekranında.
-Animasyon takılması yaşadım.
(Bu problemlerin çözüldüğü bir aosp var mıdır eğer var ise aosp a geçmek isterim).
Pixel exprience sorunsuz hocam.

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Teşekkürler hocam cevabınjz için.
Belirttiğim sorunların hangisi yok mesela önerdiğiniz pixelde
Cihazım rn7 değil mi 9t.Kendim Pixel exprience kullandım ve bahsettiğiniz sorunlarla vs karşılaşmadım.Bildiğim kadarıyla rn7 pixel exprienceyi en fazla kullanan cihazlardan biri.

ıhlamur

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
erca
Cihazım
9t pro
Konular
36
Cihazım rn7 değil mi 9t.Kendim Pixel exprience kullandım ve bahsettiğiniz sorunlarla vs karşılaşmadım.Bildiğim kadarıyla rn7 pixel exprienceyi en fazla kullanan cihazlardan biri.
Mi9t pro hocam :)

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Pardon hocam direkt konu sahibine odaklandığımdan yanlış okumuşum.Mi 9t proda da sıkıntı olmaz sanırım.Geliştirilmesi devam ediyor mu bilmiyorum ama.Baktım android 9-10 desteği bitmiş 11 e kefil olamam.11 beta çünkü.

61celal61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Celal
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Miui global romlardan geçerken firmware yüklemeye gerek yok, format data yapıp recovery diyip 4 wipe yapıp romu yükleyebilirsiniz, mi 9t kullanıyorum pixel experience plus var gayet akıcı ve stabil şu an herhangi bir sorun da görmedim vowifi volte hepsi çalışıyor miui 12deki gibi tam ekran hareketlerinde kasma takılma yok ben memnunum, pil olarak da gayet stabil, akşamdan sabaha %2-%3 gidiyor, kullanımda da 1.5-2 günü çıkarıyorum %20 ye kadar kullanıyorum pili genelde ve 7 saat ekran süresi veriyor ben memnunum tavsiye de ederim

ıhlamur

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
erca
Cihazım
9t pro
Konular
36
Miui global romlardan geçerken firmware yüklemeye gerek yok, format data yapıp recovery diyip 4 wipe yapıp romu yükleyebilirsiniz, mi 9t kullanıyorum pixel experience plus var gayet akıcı ve stabil şu an herhangi bir sorun da görmedim vowifi volte hepsi çalışıyor miui 12deki gibi tam ekran hareketlerinde kasma takılma yok ben memnunum, pil olarak da gayet stabil, akşamdan sabaha %2-%3 gidiyor, kullanımda da 1.5-2 günü çıkarıyorum %20 ye kadar kullanıyorum pili genelde ve 7 saat ekran süresi veriyor ben memnunum tavsiye de ederim
Yukarda yazdığım sorunlardan hangileri var hocam acaba ?

61celal61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Celal
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Yukarda yazdığım sorunlardan hangileri var hocam acaba ?
Benim telefon mi 9t, animasyon takılması olmuyor çok nadiren yukardan durum çubuğunu aşağıya çektiğim zaman hafif bi kasma oluyordu, o artık olmuyor ya da bana öyle geldi, arasıra var yok gibi pek anlayamadım açıkçası, ama miui'a göre animasyonlar gayet akıcı, oyun oynamam ama ısınacağını zannetmiyorum el yakacak kadar bu sorunu dile getiren kimseyi okumadım, operatör adını değiştirme gereği hiç hissetmedim ama ayarlara baktım Vodafone (kullandığım operatör) ismini değiştirebiliyoruz galiba,
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kamera uygulaması yok kendim gcam kurdum apk olarak onu kullanıyorum, uygulama çekmecesi olayı ise pixel zaten uygulama çekmecesi şeklinde fakat ana ekrana uygulama simgeleri eklenebiliyor sağa sola kaydırarak da kullanılabilir

ıhlamur

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
erca
Cihazım
9t pro
Konular
36
Benim telefon mi 9t, animasyon takılması olmuyor çok nadiren yukardan durum çubuğunu aşağıya çektiğim zaman hafif bi kasma oluyordu, o artık olmuyor ya da bana öyle geldi, arasıra var yok gibi pek anlayamadım açıkçası, ama miui'a göre animasyonlar gayet akıcı, oyun oynamam ama ısınacağını zannetmiyorum el yakacak kadar bu sorunu dile getiren kimseyi okumadım, operatör adını değiştirme gereği hiç hissetmedim ama ayarlara baktım Vodafone (kullandığım operatör) ismini değiştirebiliyoruz galiba,

Kamera uygulaması yok kendim gcam kurdum apk olarak onu kullanıyorum, uygulama çekmecesi olayı ise pixel zaten uygulama çekmecesi şeklinde fakat ana ekrana uygulama simgeleri eklenebiliyor sağa sola kaydırarak da kullanılabilir
Cevabınız için teşekkürler hocam. Yani sanırım kapatamıyoruz uygulama çekmecesini. Aosp romu sevdim fakat işte hangisi en iyi bilemedim o yüzden. Bir de özellikler tr çevirisi nasıl 2-3 tane ekran görüntüsü atar mısınız rica etsem

61celal61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Celal
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Cevabınız için teşekkürler hocam. Yani sanırım kapatamıyoruz uygulama çekmecesini. Aosp romu sevdim fakat işte hangisi en iyi bilemedim o yüzden. Bir de özellikler tr çevirisi nasıl 2-3 tane ekran görüntüsü atar mısınız rica etsem
Uygulama çekmecesi kapanmaz evet, ben seviyorum sadeliği şahsen

Bırakıyorum
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üst Alt