Haber Pixel Experince rom tehlikesi

Telegram da yayılan bir habere göre Pixel Experince rom kullanan kişilerden bilgilerinin çalındığına dair yazı paylaşılmış.

ÖNEMLİ DUYURU!
Pixel experience romu çoğunuz biliyorsunuz,ben de kullandim ara ara,sevdigim bir kardesim mi5 cihazinda kullaniyordu,bugun bana bir mesaj atti,rom uzerinden sunucu e postasi ile bir mesaj almis gelen mesajin orjinali ve cevirisi su sekilde,banka hesap numarasi dahil karsi tarafta var,spotify,facebook ve netflix,yani cihazda hangi uygulama kuruluysa karsi tarafin erisimi var,banka hesap no bilgileri ile tehdit ediyor en son,arkadasimiz butun hesaplarini ve kart hesaplarini dahil kapatti şu an,cihazi da kirdigini soyledi,cihaza uzuldum tabiki,pixel experience rom kullanmayin,kullananlar da rom degistirsinler,daha sonra da hesap sifrelerini yenilesinler
tabiki modelden model gelistirici sahislar degisiyor,ben kendi cihazimda bu sorunu yasamadim ama bundan sonra acik kaynakli rom kullanmam

Wimamixa'nın senin parola sözlerin olduğunu biliyor Doğrudan amaca ulaşalım. Seni kontrol etmem için bana para veren kimse yok. Beni tanımıyorsun ve muhtemelen bu e-postayı neden aldığını merak ediyorsun? web tarayıcısı, ekranınıza ve web kameranıza erişmemi sağlayan önemli bir kayıt cihazına sahip olan Uzak Masaüstü'nü çalışmaya başladı. ondan sonra, yazılımım sizin tam bağlantılarınızı Messenger, FB ve e-posta hesabınızdan aldı. ondan sonra bir video yaptım. İlk bölüm izlediğiniz videoyu gösterirken, ikinci bölüm web kameranızın kaydını gösterir, yani bir Son seçenek olarak bana 989 dolar ödeyeceksiniz. Bunu bağış olarak kabul edeceğiz. Hayatını böyle bir şey olmamış gibi sürdürebilirsin ve bir daha asla benden haber almazsin

Sanırım yapmıyorsun. Kredi kartı bilgilerinizi atmamı ister misiniz? Kart numarası: 6060 4 * 6 * 9904 0 * 05 Son kullanma tarihi: 10/26 CVV: 55*

facebook profili

github profili

Nevermind3452

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Note 11 Pro
Meslek
Mekatronik
Konular
34
Hocam ztn stock Romda bile root varsa o cihazın güvenliği nerdeyse yoktur

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Bootloader açıksa, root varsa, bilmediğiniz uygulama yüklememek lazım. Rom değil, uygulamalar çok daha büyük sorun.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada Windows çok mu güvenli.....Gelen fake maili yuttuktan sonra, macos olsa ne olur Windows olsa ne olur.

WendigoCrawL06

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Discovery
Konular
9
Mi 8 lite için mükemmel bir sürüm yayınladı gcam kusursuz felan ama güvenlik meselesini şimdi gördüm kendi telefonuma kurmaktan vazgeçtim.üzdü bu durum :(

perbulak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Pekcan
Cihazım
tulip
Konular
2
pixelexp. rom fanboylarını görelim evet hiç bişe yoktur kullanmaya devam diyenler falan hemen bakıyorum yorumlara MIUI is a virus diyince reklamlardan mı diyorlar bakalım buna ne derler... . ........

Rifleman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rifleman
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
Şu haberin bir görseli falan yok mu? Bana herkese atılan spam maillerden biri gibi geliyor.

WendigoCrawL06

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Discovery
Konular
9
pixelexp. rom fanboylarını görelim evet hiç bişe yoktur kullanmaya devam diyenler falan hemen bakıyorum yorumlara MIUI is a virus diyince reklamlardan mı diyorlar bakalım buna ne derler... . ........
Üstad tam ne demek istedin anlamadım ?

ertndrsn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
76
Mi 8 lite için mükemmel bir sürüm yayınladı gcam kusursuz felan ama güvenlik meselesini şimdi gördüm kendi telefonuma kurmaktan vazgeçtim.üzdü bu durum :(
Bizim telefon için en iyi aosp rom o muhtemelen ama ben de güvenlik endişesiyle kullanmıyorum.

Son düzenleme:

rt13

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
mi 4c
Konular
5
pixel experince kullanıyorum telefonum mi5 ve geliştirici de bu şahıs ne yazık ki, okur okumaz hemen miui global kurmaya başladım. Daha da kullanmam bu romu.

Üst Alt