Haber Pixel Experince rom tehlikesi

Telegram da yayılan bir habere göre Pixel Experince rom kullanan kişilerden bilgilerinin çalındığına dair yazı paylaşılmış.

ÖNEMLİ DUYURU!
Pixel experience romu çoğunuz biliyorsunuz,ben de kullandim ara ara,sevdigim bir kardesim mi5 cihazinda kullaniyordu,bugun bana bir mesaj atti,rom uzerinden sunucu e postasi ile bir mesaj almis gelen mesajin orjinali ve cevirisi su sekilde,banka hesap numarasi dahil karsi tarafta var,spotify,facebook ve netflix,yani cihazda hangi uygulama kuruluysa karsi tarafin erisimi var,banka hesap no bilgileri ile tehdit ediyor en son,arkadasimiz butun hesaplarini ve kart hesaplarini dahil kapatti şu an,cihazi da kirdigini soyledi,cihaza uzuldum tabiki,pixel experience rom kullanmayin,kullananlar da rom degistirsinler,daha sonra da hesap sifrelerini yenilesinler
tabiki modelden model gelistirici sahislar degisiyor,ben kendi cihazimda bu sorunu yasamadim ama bundan sonra acik kaynakli rom kullanmam

Wimamixa'nın senin parola sözlerin olduğunu biliyor Doğrudan amaca ulaşalım. Seni kontrol etmem için bana para veren kimse yok. Beni tanımıyorsun ve muhtemelen bu e-postayı neden aldığını merak ediyorsun? web tarayıcısı, ekranınıza ve web kameranıza erişmemi sağlayan önemli bir kayıt cihazına sahip olan Uzak Masaüstü'nü çalışmaya başladı. ondan sonra, yazılımım sizin tam bağlantılarınızı Messenger, FB ve e-posta hesabınızdan aldı. ondan sonra bir video yaptım. İlk bölüm izlediğiniz videoyu gösterirken, ikinci bölüm web kameranızın kaydını gösterir, yani bir Son seçenek olarak bana 989 dolar ödeyeceksiniz. Bunu bağış olarak kabul edeceğiz. Hayatını böyle bir şey olmamış gibi sürdürebilirsin ve bir daha asla benden haber almazsin

Sanırım yapmıyorsun. Kredi kartı bilgilerinizi atmamı ister misiniz? Kart numarası: 6060 4 * 6 * 9904 0 * 05 Son kullanma tarihi: 10/26 CVV: 55*

facebook profili

github profili

Violonist

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Feyyaz
Cihazım
Mi NOTE 10 5G
Konular
4
Bu gerçek mi arkadaşlar

teekin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Semih
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Tekstil
Konular
2
ister aosp tabanlı ister miui tabanlı özel romlar hiç bir zaman yüzde 100 güvenilir değildir kimsede garantisini veremez

Violonist

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Feyyaz
Cihazım
Mi NOTE 10 5G
Konular
4
Virüs programı kullansak gelen giden trafiği kontrol edemez miyiz, eu rom kullanıyorum

Meduni12

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Mix3
Konular
17
Tabi! Babalarının hayrına oturup özel rom hazırlayıp size sunacaklar değil mi?! Resmi global olanları kullanın kafanız nispeten rahat etsin

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Hiç bir rom sahibi böyle komik bir işe girmez. Bu kişiler zaten hali hazırda pek çok bilgiyi satarken 900 dolar ile kendilerini ifşa etmez.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sonuçta bu tarz şantaj mailleri uluslararası alanda da suçtur ve takibi zor değildir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şüphelenmek istiyorsanız 100 bin kişinin indirdiği pixel romdan değil. 30 kişinin indirdiği küçük merdiven altı android uygulamalarından çekinin.

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Bence bu iş custom romlarla ilgili bir iş değil. Kullanıcıların kendi güvenliğini sağlayamamalarından kaynaklanıyor gibi geldi bana. İndirilen dosyalar gelen mailler ile ilgili bir yemleme de yapılmış olabilir. Hack muhabbetinde çok fazla taktik var karşı taraftan bilgi alabilmek için. Ben geliştiricinin yapacağı bir şeyden ziyade daha çok mail ve dosyalardan kaynaklandığını düşünüyorum. Babasının hayrına ücretsiz yapmıyor herhalde diye düşünenler varsa onlar da açık kaynak kodunun ne anlama geldiğini biraz düşünmeli bence. Madem bütün bilgileri elinde niçin kendisi çekmiyor da 900 dolar bağış adı altında adamın kendisinden istiyor? Sonuçta tüm telefon onun elinde değil mi? Bir iş var bunda bence.

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Romu bir kişi başlatır ama her modele kendi vermez. Verenler var onlar genelde güvenilirlikleri daha iyi mesala masik. Ekip kalabalık olunca kimse kimsenin ne yaptığını da bilemez ben bıraktım artık custom romları bir aydır kullanmıyorum kaldırdım twrpyi felan

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Gelen mailin romla alakası yok yaygın bir Spam mail yersen diye atılıyor genelde bitcoin isterler para isterler.Bilmediğiniz sitelere mail adresi vermeyin abonelik yapmayın yeter.

Üst Alt