Soru Pixel Experience Rom güvenilir mi ?

WendigoCrawL06

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Discovery
Konular
9
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
miui 10
Telefon Modeli
Mi 8 Lite
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar biraz araştırdım bu rom hakkında net bir bilgiye ulaşamadım.Açık kod kaynaklı oldugu söyleniyor.O işlerdende pek anlamadıgım için sizlere danışayım dedim.Bu konuda bilgili olan bir aydınlatabilir mi konuyu ?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Uzun zamandır custom rom kullanan birisiyim Xiaomi den önce samsung general mobile gibi cihazlarda kullandım şuan mi 8 se de havoc os kullanıyorum(pixel experience tabanlı custom rom)hani bir problem olur olmaz net bilgi veremem ama bir çok insan kullanıyor ki böyle bir şey olsa internette dolandırıcılık haberleri kol gezerdi

Oyla:

WendigoCrawL06

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Discovery
Konular
9
Uzun zamandır custom rom kullanan birisiyim Xiaomi den önce samsung general mobile gibi cihazlarda kullandım şuan mi 8 se de havoc os kullanıyorum(pixel experience tabanlı custom rom)hani bir problem olur olmaz net bilgi veremem ama bir çok insan kullanıyor ki böyle bir şey olsa internette dolandırıcılık haberleri kol gezerdi
Sizde haklısınız hocam.Guvenilir veya güvenilmez konusunda net değil maalesef herkes farklı birşey söylüyor.Fakat sistemin güzelliği yüklemeye itiyor beni

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Sizde haklısınız hocam.Guvenilir veya güvenilmez konusunda net değil maalesef herkes farklı birşey söylüyor.Fakat sistemin güzelliği yüklemeye itiyor beni
bugün bu haberi okumadan önce havoc kurdum daha önce de eu kullanıyordum havoc dan memnun kaldım mesela mi 8 se de global olmadığı için mecbur bütün romlar bende açık kaynaklı bu yüzden yapabilecek pek bir şey yok ancak romlar çok başarılı hocam yüklerseniz sileceğinizi de zannetmiyorum :)

Oyla:

WendigoCrawL06

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Discovery
Konular
9
bugün bu haberi okumadan önce havoc kurdum daha önce de eu kullanıyordum havoc dan memnun kaldım mesela mi 8 se de global olmadığı için mecbur bütün romlar bende açık kaynaklı bu yüzden yapabilecek pek bir şey yok ancak romlar çok başarılı hocam yüklerseniz sileceğinizi de zannetmiyorum :)
hocam mi 8 lite test yaptım boş bir telefonda gcam gece cekimi vs gerçekten çok hoş ve baya akıcı bir rom.Güvenlik meselesi kafamı kurcaladı fakat xda gibi sitelerde yayınlanması mıuı avrupa forumlarında insanlar güvenli oldugunu söylüyor resmi bir rom olarak geçtigi için.Bende yüklemeye karar verdim acıkcası :)

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
hocam mi 8 lite test yaptım boş bir telefonda gcam gece cekimi vs gerçekten çok hoş ve baya akıcı bir rom.Güvenlik meselesi kafamı kurcaladı fakat xda gibi sitelerde yayınlanması mıuı avrupa forumlarında insanlar güvenli oldugunu söylüyor resmi bir rom olarak geçtigi için.Bende yüklemeye karar verdim acıkcası :)
Hocam bence de çok kafa yormaya gerek yok romlar başarılı kurun bir müddet kullanın içinize sinmez ise globale dönersiniz hayırlı olsun

Oyla:

ucrswingman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
muhammet
Cihazım
mi8 se
Konular
7
Hocam bence de çok kafa yormaya gerek yok romlar başarılı kurun bir müddet kullanın içinize sinmez ise globale dönersiniz hayırlı olsun
açık kaynak kodlu romlara tam aksine daha çok güvenilmeli diye düşünüyorum. geliştiriciler kodları herkese sunuyor. bir sıkıntı olmasın diye insanların güven sorunu olmasın diye bunu yapıyorlar zaten. kodlar açık kaynak kodlu isteyen inceleyebilir.

Oyla:
Üst Alt