Yardım Piliniz Hızlı Tükeniyor Uyarısı.

brabbit

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi MI 5S
Konular
22
Merhaba arkadaşlar. Bugün iki kez telefonum ekran görüntüsünü attığım uyarıyı verdi ve neredeyse saniyede %1 şarj gitti bir anda. %100 olmadan çekmiştim bunun bir etkisi var mıdır? Yazılımsal bir sorun olabilir mi?

Ekli dosyalar

• IMG_20190107_204906.jpg
    IMG_20190107_204906.jpg
    46,7 KB · Görüntüleme: 141

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Nasıl bir problem gözükmüyor. Ölü iPhone şarjı bile iki saatten fazla gidiyor. Muhtemelen donanımsal bir sorun var. Garantiye yollamanizi tavsiye ederim
Sanırım pil ben eror oldum artik beni değiştirin diyor. İşin espirisi bir yana resimlerden anormal bi durum görülmüyor aslinda. Bi kalibrasyon yapmanızı öneririm.

Edit: hocam kb pili sıfırladi diye düşündüm. Yüzde 67 şarj kalmış. Öncelikle temiz bir kurulum ve pil kalibrasyonu denemesinde fayda var

Oyla:

brabbit

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi MI 5S
Konular
22
Arkadaşlar kalibrasyon yaptım. Şöyle bir tespit yaptım. Normal kullanımda herhangi bir sorun yok insta, WhatsApp, oyun vs. Ancak Hadi+WhatsApp Görüntülü görüşme+ mobil veri açıkken 10 dkda %35 şarj gitti az önce. Geçen sefer de bu üçlü esnasında bu sorunu yaşamıştım. Ancak bana yine anormal gibi geldi. Global Beta kullanıyorum. Yazılım ile ilgili olabilir mi sizce? WhatsApp tek başına %23 harcamış. 10 dakika önce kapattım WhatsApp görüşmesini. O andan beri %29da şarj düşmedi.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-01-09-20-58-15-487_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-01-09-20-58-15-487_com.miui.securitycenter.png
    95,3 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_2019-01-09-20-58-31-241_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-01-09-20-58-31-241_com.miui.securitycenter.png
    69,9 KB · Görüntüleme: 25
Oyla:

EzelEcel

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Emin
Cihazım
Mi Max 3
Konular
4
Arkadaşlar kalibrasyon yaptım. Şöyle bir tespit yaptım. Normal kullanımda herhangi bir sorun yok insta, WhatsApp, oyun vs. Ancak Hadi+WhatsApp Görüntülü görüşme+ mobil veri açıkken 10 dkda %35 şarj gitti az önce. Geçen sefer de bu üçlü esnasında bu sorunu yaşamıştım. Ancak bana yine anormal gibi geldi. Global Beta kullanıyorum. Yazılım ile ilgili olabilir mi sizce? WhatsApp tek başına %23 harcamış. 10 dakika önce kapattım WhatsApp görüşmesini. O andan beri %29da şarj düşmedi.
Kararlı sürümü denemelisin bence. Normal güncelleyici üzerinden geçebilirsin. Ayrıca telefon sıfırlanacaktır.

Oyla:

AfterLife

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Nasıl bir problem gözükmüyor. Ölü iPhone şarjı bile iki saatten fazla gidiyor. Muhtemelen donanımsal bir sorun var. Garantiye yollamanizi tavsiye ederim

Edit: hocam kb pili sıfırladi diye düşündüm. Yüzde 67 şarj kalmış. Öncelikle temiz bir kurulum ve pil kalibrasyonu denemesinde fayda var
Dostum uygulama pil kullanim oranlarına bakarak yorum yaptim. Pil kullanim çizelgesini görmemiştim onun icin bir problem gözükmüyor yazdim. Pil kalibrasyonu önermiştim zaten arkadaşa
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kesinlikle bir anormallik var kesinlikle.

Son düzenleme:
Oyla:

brabbit

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi MI 5S
Konular
22
Umarım donanımsal değildir. Garanti işleriyle uğraşmak dert. Global Betada olup ta benzer bir sorun yaşayan var mı?

Oyla:

AfterLife

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Marketten battery life fast charging programini indirip kurarmasiniz. Ana sayfada pil değerlerinin en sağinda ne yaziyor. Good Health mi yaziyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Karapapak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 12T Pro
Konular
3
Pil kalibrasyonu nasıl oluyor tam olarak :^)

Oyla:

SanaTelefonAlacam

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Bilişim
Konular
3
Ya bataryanızın ömrü bitiyordur yada arkadaşında dediği gibi yazılımdan kaynaklanıyor olabilir.

Oyla:

brabbit

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi MI 5S
Konular
22
Marketten battery life fast charging programini indirip kurarmasiniz. Ana sayfada pil değerlerinin en sağinda ne yaziyor. Good Health mi yaziyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Evet Good Health yazıyor. Sorun yazılımsal sanırım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Pil kalibrasyonu nasıl oluyor tam olarak :^)

Pili tamamen boşaltıp. %0 dan %100e şarj ediliyor.

Oyla:
Üst Alt