Yardım Pil tüketim sorunu

'Xiaomi Mi Note 3' forumunda hunter4191 tarafından 15 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.
  1. Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum 5 gündür mi note 3 kullanıcısıyım telefonunumum pil tüketimi çok çabuk bitiyor ilk aldığım gün %40 ile geldi hemen bitti ilk şarjı 9 saat şarj ettim ve kullandım ortalama 5 ile 6 saat ekran süresi alıyorum pil tasarruf modu açıkken bu arada telefonumu güncellemedim güncel sürümü yüklememin bir faydası olur mu ??

2. Aynı durumdan muzdaribim bir sürü rom denedim sanırım bataryamdan kaynaklı(mi6

3. Acaba telefon yeni bir kaç doldur boşalttan sonra mı batarya tam performansı verir ???

4. 9 saat neden şarj ettin bilmiyorum ama kullanım istatistiklerini ve sürümün resmini atarsan daha iyi yardım ederler

ozgrcvdr bunu beğendi.
  5. Hani derler ya telefonu alınca ilk şarjı 9 saat yapın bataryanız tam dolsun bende o maksatla yaptım

6. Pil kismindan ss ler atarsanız konuyu görenler bilgi sahibi olabilir. Aksi taktirde güncelleme ise yarayabilir yanitiyla karşı karşıya kalırsınız.

Mi 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Skorpi bunu beğendi.
  7. Kardeşim ilk önce şunu belirteyim elimde 3 adet mi note 3 telefon var. 9.4.1 sürümü kuruluyken şarjım çok iyi gidiyordu yeni güncelleme gelmiş güncelleyelim dedik güncelledik şarjımın daha az gittigini hatta günü çıkarmadığını görünce buraya yazdım arkadaşlar hard resetin çağre olacağını dile getirdiler sağolsunlar aynısınıda yaptım hard reset sonrası çok test ettim denedim 2 gün gidiyor hatta eskisinden farkı yok güncellemeden sonra daha stabil oldu sanki ben öyle hissediyorum. Sende telefonunu bir hard reset atarak resetle daha sonra kurulumu yap şarjın %10 'a düşünce telefonu kapat aç sonra şarja tak %100 olduğunda şarjdan çıkar telefonu kapat kapalıyken tekrar şarja tak bi 10 dakika şarja dursun tekrar şarjdan çıkar telefonu aç sonra telefonu tekrar %100 de iken şarja tak bi 10 dakikada öyle dursun Pil kalibrasyonu diye asusun yetkilileri söylemişti zamanında bana faydası olur mu doğru bir şey mi bilmiyorum ama ben böyle yaptım 3 telefona da gayet iyi.
    Hard Reset Atma Linki:

8. Telefonun pil durumumu gösteren resimler bunlar arkadaşlar

Ekli dosyalar:

9. Chrome baya pil yemiş gibi görünüyor. İlk attığınız resimde sağ üst tarafta saat sayacı gibi bir ibare var oraya girip oranın da ekran görüntüsünü atar misiniz ?

Mi 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozgrcvdr bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...