Soru Pil sürem nasıl?

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Telefon 7 aylık şu an Global 9.6.10 kullanıyorum. 6 adet uygulama ve bazı sistem uygulamaları hariç tüm bildirimler ve otomatik başlatma kapalı. Bu uygulamalarda instagram, facebook, whatsapp, mesajlar vb. gibi. Kullanım sürelerim aşağıda. Ekran parlaklığı yarısının biraz azında.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Son düzenleme:

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Miui 10 son sürüm kullanıyorum hiç bir İşlemci mod vs kullanmıyorum gayet memnunum bu romdan bir test yapmistim geçenlerde 720 p 2saatlik film açtım ekran parlaklığı %40 ile wifi açık halde %42 pil harcadı bu gayet iyi bana göre
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

MIUI 10'dayken daha kötüydü pil sürem daha az gidiyodu. O yüzden MIUI 10 stabil bekliyordum ama dediklerinizden sonra sorun telefonumda galiba.
Veya 3g yerine 4g denedinizmi? Hattınız vodafone ise 3g berbat bendede vodafone 3g çok batarya harcıyor 4g daha iyi

Oyla:

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
MIUI 10'dayken daha kötüydü pil sürem daha az gidiyodu. O yüzden MIUI 10 stabil bekliyordum ama dediklerinizden sonra sorun telefonumda galiba.
Bataryanız %20 ve neredeyse 5 saat ekran süresi gayet iyi bir süre bence. Miui9da alınabilecek güzel bir süre daha iyisi ancak miui8de alınır.
AndTurk sizin ekran sürenizi bi görelim ss ile

MI 5s 8.7.26 Eu Beta

Oyla:

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Bu arada ekran suresi az ama 19 saat bekleme süresi almışsın kötü bir süre değil

Batarya testi bu şekilde anlaşılmıyor günlük kullanım herkeste farklı
En iyi yöntem bir film açıp denemek aynı film ile aynı ekran parlaklığı wifi veya monil veri aynı olacak şekilde 2 mi5s test edebiliriz daha net bir cevap almiş olursun

Son düzenleme:
Oyla:

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65

Veya 3g yerine 4g denedinizmi? Hattınız vodafone ise 3g berbat bendede vodafone 3g çok batarya harcıyor 4g daha iyi

Evet Vodafone kullanıyorum. Ben 3G bataryayı daha az yer diye 3G'de tutuyorum. 4G'de deneyeceğim birde.

Bataryanız %20 ve neredeyse 5 saat ekran süresi gayet iyi bir süre bence. Miui9da alınabilecek güzel bir süre daha iyisi ancak miui8de alınır.
AndTurk sizin ekran sürenizi bi görelim ss ile

MI 5s 8.7.26 Eu Beta

MIUI 8.5.40 için fastboot link bulamadım. MIUI 9'da en iyi pil süresini alabilmek için tüm sürümleri denedim ancak en iyisi bu gibi.

Oyla:

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Bu arada ekran suresi az ama 19 saat bekleme süresi almışsın kötü bir süre değil

Batarya testi bu şekilde anlaşılmıyor günlük kullanım herkeste farklı
En iyi yöntem bir film açıp denemek aynı film ile aynı ekran parlaklığı wifi veya monil veri aynı olacak şekilde 2 mi5s test edebiliriz daha net bir cevap almiş olursun
Siz bu süreleri beğenmediğinize göre çok daha iyi süreler aldığınızı düşünüyorum. ben yinede sizden günlük kullanım istatistik lerini bekliyorum gerçekten merak ettim miui10daki sürenizi.Mobil veri ile film izlemeden günlük klasik kullanım yeterli olacaktır

MI 5s 8.7.26 Eu Beta

Oyla:

MstfGcl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 5 pro
Konular
12
Evet Vodafone kullanıyorum. Ben 3G bataryayı daha az yer diye 3G'de tutuyorum. 4G'de deneyeceğim birde.

MIUI 8.5.40 için fastboot link bulamadım. MIUI 9'da en iyi pil süresini alabilmek için tüm sürümleri denedim ancak en iyisi bu gibi.
Miui 8.5.4.0 için fastboot yok.Pil süresine gelince gayet normal değerler.Ben artık daha düşük süreler alıyorum

Oyla:

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Siz bu süreleri beğenmediğinize göre çok daha iyi süreler aldığınızı düşünüyorum. ben yinede sizden günlük kullanım istatistik lerini bekliyorum gerçekten merak ettim miui10daki sürenizi.Mobil veri ile film izlemeden günlük klasik kullanım yeterli olacaktır

MI 5s 8.7.26 Eu Beta
Benim cihaz 2 senelik arkadaşın cihaz 7 aylık ama aynı süreleri alıyorum diyebilirim test etmedim ama günlük çok yoğun kullanıyorum sizin için test ederim pazar günü

Oyla:

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Pubg oynanmış ve instagrama girilmiş. 19 saat'in 5 saati aktif kullanımla geçmiş ve hala %20 batarya var. Mi5s için ortalamanın üzerinde bir değer.

3G, 4G'den daha fazlamı şarj yer hocam bu bilgi doğrumudur? 3G ve 2G'nin daha az pil tüketmesi gerekmezmi?

Oyla:

MstfGcl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 5 pro
Konular
12
3G, 4G'den daha fazlamı şarj yer hocam bu bilgi doğrumudur? 3G ve 2G'nin daha az pil tüketmesi gerekmezmi?
en iyisi 2g ama şöyle bir şey var 4.5g 3g den daha iyi çekiyorsa daha az şarj harcar.Yani hangisi iyi çekiyorsa

Oyla:
Üst Alt