Soru Pil Sorunu

hidrocan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Mi 9t
Meslek
öğrenci :)
Konular
11
Arkadaşlar merhaba ben son aylarda 3-4 kez rom değiştirdim bunların 2 tanesi miui 12 idi biri kararlı romdu diğeri şuan da kullandığım xiaomi.eu v20.7.23 ama bu romlarda yaşadığım ortak bir sorun var pil sorunu... miui 11 kullanırken ekran süresi 8-9 saati buluyodu ama miui 12 kullanmaya başladığımdan beri en fazla 5 saat kullanabiliyorum sorun bende mi miui 12 de mi sizce ? ayrıca xiaomi telefonlarda pil sağlığını nerden görebilirim ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-29-19-11-08-112_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-07-29-19-11-08-112_com.android.settings.jpg
    169,3 KB · Görüntüleme: 33

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Arkadaşlar merhaba ben son aylarda 3-4 kez rom değiştirdim bunların 2 tanesi miui 12 idi biri kararlı romdu diğeri şuan da kullandığım xiaomi.eu v20.7.23 ama bu romlarda yaşadığım ortak bir sorun var pil sorunu... miui 11 kullanırken ekran süresi 8-9 saati buluyodu ama miui 12 kullanmaya başladığımdan beri en fazla 5 saat kullanabiliyorum sorun bende mi miui 12 de mi sizce ? ayrıca xiaomi telefonlarda pil sağlığını nerden görebilirim ?
Maalesef Miui 12 de pil durumu düşük herkes aynı sorunu yaşıyor forumu incelerseniz,bunu görebilirsiniz ilerleyen güncellemeler ile biraz daha toparlayacağını düşünüyorum

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Maalesef Miui 12 de pil durumu düşük herkes aynı sorunu yaşıyor forumu incelerseniz,bunu görebilirsiniz ilerleyen güncellemeler ile biraz daha toparlayacağını düşünüyorum
Ben hiç de olumlu düşünmüyorum hocam, 6 güncelleme kaldı benim cihazım için, daha sonra Miui11 e döneceğim... Durum ne kadar vahim, anlayın, 5500 mAh cihaz sahibi biri bunu söylüyor

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Ben hiç de olumlu düşünmüyorum hocam, 6 güncelleme kaldı benim cihazım için, daha sonra Miui11 e döneceğim... Durum ne kadar vahim, anlayın, 5500 mAh cihaz sahibi biri bunu söylüyor

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Haklısınız hocam siz de her Miui güncellemesi sonrası pil biraz daha düştü miui 10-11-12...

Oyla:

İsoo67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Mi9t
Konular
2
Miroom şarj konusunda çok iyi kullanmadıysanız birde onu yükleyin

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
AOSP kurmak şart oluyor yeni sürümlerle beraber. MIUI 12 ile custom kernellar ile 10-11 saat alınırken AOSP romlarda varsayılan kernalla 10 saat rahat alınıyor (Note 8 için böyle ama her cihaz için geçerli olduğunu düşünüyorum).

Oyla:

hidrocan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Mi 9t
Meslek
öğrenci :)
Konular
11
AOSP kurmak şart oluyor yeni sürümlerle beraber. MIUI 12 ile custom kernellar ile 10-11 saat alınırken AOSP romlarda varsayılan kernalla 10 saat rahat alınıyor (Note 8 için böyle ama her cihaz için geçerli olduğunu düşünüyorum).
hocam biraz daha açar mısınız konuyu AOSP ile ilgili birşey bilmiyorum sizden dinlemek isterim

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
hocam biraz daha açar mısınız konuyu AOSP ile ilgili birşey bilmiyorum sizden dinlemek isterim
AOSP = Android Open Source Project. Yani saf Android. AOSP romlar dediklerimiz saf Android üzerine inşa edilmiş romlar. Daha hafif romlar oluyorlar. Bu nedenle daha akıcı ve daha iyi pil ömrü sunuyorlar. Tabi arayüzleri de saf Android gibi oluyor. Yine de tonla ek özelleştirme sunuyor.

Buradaki linkte "Spoiler: AOSP" butonuna tıklarsanız Mi 9T için tonla AOSP tabanlı custom rom çıkar:

Oyla:
Üst Alt