Yardım Pil sorunu

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
Hocalarim, hayretle okuyorum. Kimimiz sorun yaşamaz iken kimimizin türlü türlü sorunlarına şahit olmak beni üzüyor. Aklımda deli sorular.. Rn8 için MiRoom Beta testindeyim ve benim istatistiklerim şu şekilde:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sizdede hersey yolunda ama android sistem ve diger kismi sömürüyor sizinde hocam sömürmese çok güzel süreler alacaksınız aslinda sizde

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Arkaplan deli gibi çalışıyor miui pil tasarrufu diye bir konu var forumda.onu bulup adımları izlemek gerek,ayrıca güvenlik uygulamasına girip otomatik başlatma menüsünden ayar yapmak,reklam hizmetlerini ve tavsiyeler i kapatmak gerek,bunlar bile farkettirir

mustafa_oztekin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
6
Hocam bir yanlislik olmasın sizin degerlerde cihaz 1 gun açık kalmış 1 saat falan ekran süresi, cihazi hiç mi kullanmadiniz? Bu nasıl süre öyle bu doğruysa şayet sizinki yazilimlik durum değil gibi sanki hocam cihaz kaç aylik garantili falan mi?
Garantili cihaz hocam. Telefonu o esnada kullanmadım sadece sim kart takılı hiçbir uygulama yüklemeden ve ön yüklü uygulamaların güncellemesini yapmadan test ettim. Sim kart takılı olmadan da aynı sorun olsa donanımsal diyeceğim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkaplan deli gibi çalışıyor miui pil tasarrufu diye bir konu var forumda.onu bulup adımları izlemek gerek,ayrıca güvenlik uygulamasına girip otomatik başlatma menüsünden ayar yapmak,reklam hizmetlerini ve tavsiyeler i kapatmak gerek,bunlar bile farkettirir
Keşke farkettirse hocam

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
Hepsi yapili hatta arti olarak hidden settings vs yan uygulamalar ile desteklenip çoğu android uygulamalarını silmeme rağmen böyle hocam bu direk sürümde android içine tabanlanmis bir olay silsen android calismayacak nasil birseyse
Garantili cihaz hocam. Telefonu o esnada kullanmadım sadece sim kart takılı hiçbir uygulama yüklemeden ve ön yüklü uygulamaların güncellemesini yapmadan test ettim. Sim kart takılı olmadan da aynı sorun olsa donanımsal diyeceğim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Keşke farkettirse hocam
Sim kart takmazsan hersey normal yani hocam doğru mu anladim?

mustafa_oztekin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
6
Hepsi yapili hatta arti olarak hidden settings vs yan uygulamalar ile desteklenip çoğu android uygulamalarını silmeme rağmen böyle hocam bu direk sürümde android içine tabanlanmis bir olay silsen android calismayacak nasil birseyse

Sim kart takmazsan hersey normal yani hocam doğru mu anladim?
Evet hocam aynen öyle sim kart takılı değilken normal benimki

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
Evet hocam aynen öyle sim kart takılı değilken normal benimki
Aman ii o zaman hocam yazilimsal öyleyse, bootloader kilidiniz açık mi? Aciksa rom degistirmeniz lazim sizin hemde acilen tabi biliyorsanız bilmiyorsaniz kesinlikle uzak durulmasi gereken bir konu, 2.secenek hard reset hangisi size uyarsa

mustafa_oztekin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
6
Aman ii o zaman hocam yazilimsal öyleyse, bootloader kilidiniz açık mi? Aciksa rom degistirmeniz lazim sizin hemde acilen tabi biliyorsanız bilmiyorsaniz kesinlikle uzak durulmasi gereken bir konu, 2.secenek hard reset hangisi size uyarsa
Cihaz garantili ve rom işlerinden anlamıyorum hocam. Hard reset olayına gelirsek attığım video hard reset sonrası zaten. 3 kez wipe all data yaptım hem de. Öncesinde de 2 kez fabrika ayarlarına döndüm

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
Cihaz garantili ve rom işlerinden anlamıyorum hocam. Hard reset olayına gelirsek attığım video hard reset sonrası zaten. 3 kez wipe all data yaptım hem de. Öncesinde de 2 kez fabrika ayarlarına döndüm
Benimkide garantili global 11.0.8.0 den sonra çok sorun yaşamıştim pil sürem 4 ila 6 saat idi resmen cihaz perisan oldu buna daha fazla dayanamazdim garanti maranti dinlemem ben cihazi kullanamadikdan sonra açtım kilidi girdim rom işlerine, sizde aynisini yapın demiyorum benim cihazim 1 aylik daha birde, siz oyleyse yeni guncellemeleri bekleyip takip edeceksiniz hocam başka alternatifiniz kalmamış

mustafa_oztekin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
6
Benimkide garantili global 11.0.8.0 den sonra çok sorun yaşamıştim pil sürem 4 ila 6 saat idi resmen cihaz perisan oldu buna daha fazla dayanamazdim garanti maranti dinlemem ben cihazi kullanamadikdan sonra açtım kilidi girdim rom işlerine, sizde aynisini yapın demiyorum benim cihazim 1 aylik daha birde, siz oyleyse yeni guncellemeleri bekleyip takip edeceksiniz hocam başka alternatifiniz kalmamış
Hocam benim 0.8 ile pilim düzelmişti halbuki. Ama 3 haftadır bu sorun var. Pro kullananlarda da 0.6 sürümünde var bu hata. 9 saate yakın ekran süresi aldım ben 0.8de. MIUI 12ye kadar yeni güncelleme geleceğini sanmıyorum. Salgın olmasa servise göndereceğim ama o da düşündürüyor insanı

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
Hocam benim 0.8 ile pilim düzelmişti halbuki. Ama 3 haftadır bu sorun var. Pro kullananlarda da 0.6 sürümünde var bu hata. 9 saate yakın ekran süresi aldım ben 0.8de. MIUI 12ye kadar yeni güncelleme geleceğini sanmıyorum. Salgın olmasa servise göndereceğim ama o da düşündürüyor insanı
Servise detaylı bu resimleri vs alip dosyalayip guzelce anlatirsan bir çözüm olabilir yazilim atarlar falan, herseyi kendinde yaparsin kilidi acsaniz ama garantim var ugrasamam diyorsunuz artik sizin bileceginiz birsey hocam

Üst Alt