Soru pil ömrü

zeyd1453

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
zeyd
Cihazım
redmi note 8
Konular
2
bir kaç tane sorum olacaktı pil ömrü ile alakalı. rahat 2 gün gibi gidiyor hamd olsun ama pil ömrü hususunda dikkat edilmesi gereken nelerdir? mesela sürekli güç tasarrufunda kullanıyorum, bu zarar verir mi? karanlık modda kullanma durumunda pilin ömrü azalır mı? telefonu alalı henüz 2 ay falan oluyor. biraz internette gezindim ama 6ncı aydan sonra donma kasma falan mı oluyor genelde?

yani pilin ömrünü kısaltan şeyler nelerdir? nelere dikkat etmek lazım? yahut hangi uygulamalar pili fazlasıyla yer?

Moderatör tarafında düzenlendi:

TaNGo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih Emre
Cihazım
Redmi Pro
Konular
10
bir kaç tane sorum olacaktı pil ömrü ile alakalı. rahat 2 gün gibi gidiyor hamd olsun ama pil ömrü hususunda dikkat edilmesi gereken nelerdir? mesela sürekli güç tasarrufunda kullanıyorum, bu zarar verir mi? karanlık modda kullanma durumunda pilin ömrü azalır mı? telefonu alalı henüz 2 ay falan oluyor. biraz internette gezindim ama 6ncı aydan sonra donma kasma falan mı oluyor genelde?

yani pilin ömrünü kısaltan şeyler nelerdir? nelere dikkat etmek lazım? yahut hangi uygulamalar pili fazlasıyla yer?
Yüzde 10 un altına düşmeden şarja takın ve ayda 1 kere falan şarjı tam olarak bitirip telefonun kapanmasını sağlayın karanlık mod pil tüketimine faydalı olur pil ömründen yemez pil tasarrufunda kullanmanın bi zararı olduğuna dair bir bilgiye rastlamadım fakat bildirimleri falan kısıtlayacağı için telefonu tam anlamıyla kullanma imkanı vermez insana ben akşamları pil tasarruf moduna aldığımda telefonu beklerken daha fazla pil tüketiyor normal haline göre bildiklerim bunlar naçizane :)

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

volkang95

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Volkan
Cihazım
11T
Konular
1
Bataryayı asla tam olarak bitirmeyin. Sürekli 20 ile 80 arasında ''mümkünse 75'' arasında kullanın. Bu değerler arasında sök tak şarj yapabilirsiniz. Pili sürekli %100 e tamamlayarak kullanıyorsanız yine sürekli şarjda kalmasın. Oyun oynarken şarj yapmayın. Şarjı tamamladıktan sonra ısısını düşürerek oyun oynayın.

Oyla:

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Tasarruf ve karanlık modu kullanımda pil de bir sıkıntı olur mu sorusuna cevab bulamadım, sizin bilginiz nedir?
Karanlık modu eksi değil artı avantaj sağlar. Tasarruf modu çok tartışmalı ama bence tasarruf modunda oynamak pekte doğru değil.

Oyla:

Numan2094

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Poco x3 pro ;)
Konular
29
Hocam gördüğüm kadarıyla telefonunuz redmi note 8 benimde öyle.Şöyle söyliyim karanlık sadece amoled,super amoled,oled tarzı ekran panellerinde pil tasarrufu yapar ama bizim telefonlar lcd,ıps tarzı paneller kullandığı için karanlık mod işe yaramaz boşuna aktif etmiş olursunuz.Pil tasarrufuna da gelirsek evet bir nebze olsun işe yarar ama ben kullanmanızı tavsiye etmiyorum neden derseniz işlemciyi kısıtlayacağı için bir uygulama açarken siz hissetmezseniz belki ama zorlanır ve zorlayarak açtığı için fazla güç harcar bu da pili olumsuz etkiler.Ben pil tasarrufu modlarını genellikle şarjı çok tüketen 4.5 g mobil veri kullanıldığında kullanılmasını tavsiye ediyorum veyahut şarj %20 nin altına düşünce ya da telefon boşta dururken ama normal gündelik kullanımda fazla kullanılmasını tavsiye etmem.Şarjınızı genellikle %15 lerde takmanızı öneririm ve %100 olana kadar şarj edin ettikten sonra %100 de 15 dakika falan bekletin.Çünkü telefon bildirim ışığını kesse bile telefon tam pili dolduramayabiliyor zaten fulledikten sonra 15 dakika bekledikten sonra da telefonunuzu şarjdan çıkartabilirsiniz.

Oyla:

zeyd1453

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
zeyd
Cihazım
redmi note 8
Konular
2
Pil konusuyla alakalı tekrar öneri ve tavsiyelerinize ihtiyacım var. Telefon henüz 3-4 aylık ancak. Forumda reynel kernel'e baktım ama o tarz işlerden çok anlamadığım için bıraktım.

Telefonu en son dün akşam saatlerinde şarj ettim. Pilin istatistik bilgilerini de attım. Sizce bataryanın genel durumu nasıl? Yani rahat iki gün tam dolmasa da, bir buçuk gün gidiyor. 20%'de telefonu şarj ediyorum.

Telefonda hiçbir şekilde oyun oynamıyorum. Sadece youtube, whatsapp ve tarayıcı üzerinden bir kaç sosyal medya. Chrome'un çok rom yediğini öğrenince onun güncellemelerini kaldırdım, kendi tarayıcısını kullanmaya karar verdim. Wifi 24 saat açık.

Sabah kalktığımda 99 idi, biraz gezindim ettim derken 85'e düşmesi beni rahatsız etti. Sanki hızla düşüyor gibi geldi ama sizlerin de fikirlerini duymak isterim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Telefona rom yükleyeceksek olsam, şu an hala garanti kapsamında olduğu için bir yanlışta sıkıntıya girer sanırım. Telefonun kendisinin sunduğu romlar var mı acaba? Dediğim gibi pek bilgim yok bu konular hakkında. Uğraşırsam yine bir şekilde yapılır ama onun da garantisini kendi adıma veremem muhtemelen :))

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-07-14 at 14.23.21.jpeg
    WhatsApp Image 2020-07-14 at 14.23.21.jpeg
    52,3 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt