Yardım Pc aşırı ısınıyor

yusufurkantekin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Furkan
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
20
Monster Abra A5 V17.1.3 bilgisayara sahibim. Need for Speed Underground 2 oynarken pc aşırı ısınıyor. Şu batarya kısmındaki performans modunda oynuyorum oyunu. Oyunun grafik kalitesi falan full. Ama 60-70 derece kadar ısınıyor. Böyle ısınması cidden normal mi? 1 gb lık oyun ya. Grafiği o kadar iyi bir oyun da değil.

Pcyi freedos olarak aldım windows 10 kurdum. Monster flaş belleğinden yongasını falan kurdum. Fan settingsten de yüzde 100 yaptım.

Ü

Üye silindi 278685

Guest
Oyun orjinal mi ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Soruyu biraz dalgınlıktan yanlış okumuşum . Kasıyor diye anladım bende haliyle böyle bir cevap verdim . Monster Abra serisi ısınma sorunu olan kronik sorunlu bir model sınıfı buna karşı yapabilecek bir şey yok . 2 hafta önce aldım GTA 5 son ayarda 80 dereceyi bile gördüm termal macun ve altına soğutucu aldım 65-70 şuan anca .

Moderatör tarafında düzenlendi:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
79
Laptop için ısı değerleri gayet iyi, eski bir oyun da olsa normal karşılamak lazım malum yaz günlerinde.

yusufurkantekin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Furkan
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
20
Laptop için ısı değerleri gayet iyi, eski bir oyun da olsa normal karşılamak lazım malum yaz günlerinde.
Oyun orjinal mi ?

Soruyu biraz dalgınlıktan yanlış okumuşum . Kasıyor diye anladım bende haliyle böyle bir cevap verdim . Monster Abra serisi ısınma sorunu olan kronik sorunlu bir model sınıfı buna karşı yapabilecek bir şey yok . 2 hafta önce aldım GTA 5 son ayarda 80 dereceyi bile gördüm termal macun ve altına soğutucu aldım 65-70 şuan anca .
Teşekkür ederim. Fanı fullememe rağmen bu kadar ısınması cidden normal mi? Yani Witcher 3 falan indirsem full grafiklerde oynayamam kasar yani?

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
79
Teşekkür ederim. Fanı fullememe rağmen bu kadar ısınması cidden normal mi? Yani Witcher 3 falan indirsem full grafiklerde oynayamam kasar yani?
Fan hızı ile kasmayı bağlamayın. Tam tersi fanların çalışmaması anormal olur şu sıcaklarda. Witcher 3 rahat oynarsınız.

yusufurkantekin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Furkan
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
20
Fan hızı ile kasmayı bağlamayın. Tam tersi fanların çalışmaması anormal olur şu sıcaklarda. Witcher 3 rahat oynarsınız.
Peki teşekkür ederim.

Ya bana Nfs Underground 2 oynarken bu kadar ısınması anormal geldi. Çok eski bir oyun ve fazla ram de yemiyor.

blackshadow

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
#
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
22
60 derece ısınması hele bu havada gayet normal. Sistem boştayken kaç derece alıyorsunuz?

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
60 dereceler hafif yük de olsa ağır yük de olsa bu havalarda normal. Fan zaten içeri sıcak hava çekiyor. Notebook kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey battaniye, koltuk, halı vb gibi zemin üzerinde kullanmamaktır. Bu gibi zeminler üzerinde biriken toz fan peteklerini bir kaç aylık kullanımda bile tıkamaya yeter ve sıcak hava dışarı atılmadığı için fanlar sesli ve cihaz sıcak çalışmaya başlar. En başta performans kaybı olur, aynı tip kullanımın devamı ise donanım arızasına kadar götürür. Bu durumda cihaz 2-3 aylık bile olsa fan peteklerini kontrol edin, tıkanmışsa temizleyin.

yusufurkantekin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Furkan
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
20
60 derece ısınması hele bu havada gayet normal. Sistem boştayken kaç derece alıyorsunuz?
35 40 derece falan

60 dereceler hafif yük de olsa ağır yük de olsa bu havalarda normal. Fan zaten içeri sıcak hava çekiyor. Notebook kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey battaniye, koltuk, halı vb gibi zemin üzerinde kullanmamaktır. Bu gibi zeminler üzerinde biriken toz fan peteklerini bir kaç aylık kullanımda bile tıkamaya yeter ve sıcak hava dışarı atılmadığı için fanlar sesli ve cihaz sıcak çalışmaya başlar. En başta performans kaybı olur, aynı tip kullanımın devamı ise donanım arızasına kadar götürür. Bu durumda cihaz 2-3 aylık bile olsa fan peteklerini kontrol edin, tıkanmışsa temizleyin.
Teşekkür ederim. Peki fan peteklerini nasıl kontrol edicem?

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular