Mod Parmak İzi Tarayıcısı ile Güç Menüsü Açma

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Not: Bu işlem Root gerektirir

Bu mod parmak izi okuyucunuza Fiziki güç tuşu görevini atayacak. Ekranı açmak ve kapatmak için parmak izi tarayıcısını kullanabilirsiniz. 1 sn kadar basılı tutunca gelişmiş güç menüsünü açılacak.

Parmak izi tarayıcı arkada olan telefonlar için çok kullanışlı. Telefonun fiziki güç tuşunun ömrünü uzatır:)

Root destekli bir dosya yöneticisi ile şu yola gidip

system/usr/keylayout/uinput-fpc.kl dosyasında key 96 satırının karşısına POWER yazarak resimde ki şekilde değiştirip kaydediyoruz ve cihazı yeniden başlatıyoruz
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Redmi Note 7 cihazında test edilmiştir. Diğer cihazlarda yedek almadan işlemi yapmayınız.

Nasıl Yapılır;
Root explorer ile değişiklik yapacağımız dosya üzerine basılı tuttuktan sonra yukarıdaki 3 noktaya basarak Open in Text editör seçip, değişikliği yapıp kaydediyoruz.

Son düzenleme:

karnesa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
14
Not: Bu işlem Root gerektirir

Bu mod parmak izi okuyucunuza Fiziki güç tuşu görevini atayacak. Ekranı açmak ve kapatmak için parmak izi tarayıcısını kullanabilirsiniz. 1 sn kadar basılı tutunca gelişmiş güç menüsünü açılacak. Telefonun fiziki güç tuşunun ömrünü uzatır:)

Root destekli bir dosya yöneticisi ile şu yola gidip

system/usr/keylayout/uinput-fpc.kl dosyasında key 96 satırının karşısına POWER yazarak resimde ki şekilde değiştirip kaydediyoruz ve cihazı yeniden başlatıyoruz
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Redmi Note 7 cihazında test edilmiştir. Diğer cihazlarda yedek almadan işlemi yapmayınız.

Nasıl Yapılır;
Root explorer ile değişiklik yapacağımız dosya üzerine basılı tuttuktan sonra yukarıdaki 3 noktaya basarak Open in Text editör seçip, değişikliği yapıp kaydediyoruz.
hocam bu tuşa recent tuşunu arayabilirmiyiz??

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
üstadım teşekkürler,
Parmak izi fpc.kl dosyasında değişiklik miyoksa ek mi? yapıyoruz. Key96 da başka vardı öncesinde.
Aynı zamanda power tuşu da aynı işleme devam değil mi?
Değişiklik yapıyoruz. Dosyayı açınca zaten göreceksiniz. Power tuşu işlemine devam ediyor

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Değişiklik yapıyoruz. Dosyayı açınca zaten göreceksiniz. Power tuşu işlemine devam ediyor
üstadım mazur gör tekrarlıyorum yani değişiklik yaptığımız yani iptal ettiğimiz hangi işlem.
Ekranı açmak ve kapatmak için parmak izi tarayıcısı zaten kullanılıyordu ek olarak gelişmiş güç menüsü eklendi değil mi?

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
üstadım mazur gör tekrarlıyorum yani değişiklik yaptığımız yani iptal ettiğimiz hangi işlem.
Hocam ben neyi iptal ediyorum dedim anlamadım. Siz açıp baktınız mı "uinput-fpc.kl" dosyasını. Ne yazıyor orada ve ben ne yazmanızı istemişim kontrol ettiniz mi?

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Hocam ben neyi iptal ediyorum dedim anlamadım. Siz açıp baktınız mı "uinput-fpc.kl" dosyasını. Ne yazıyor orada ve ben ne yazmanızı istemişim kontrol ettiniz mi?
Evet "key 96 DPAD_CENTER" yazıyor. anlamak istediğim DPAD_CENTER iptal oluyor işte bu ne idi, hangi işlem ataması idi. demek istediğim buydu.
Yani key 96 satırının karşısına POWER yazarak DPAD_CENTER iptal olmuş olmuyor mu?
Sorduğuma pişman olur gibiyim

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Önemli bir işlevi yok hocam. Bazı cihazlarda "Home" tuşu görevi yapıyor. Ama parmak izi arkada olanlar bu şekilde yazılmış. Ben kullanıyorum ve gördüğüm kadarıyla herangi görevi iptal olmuş değil

Üst Alt