Yardım Parmak izi seçeneği yok oldu

Kingrider

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kingrider
Cihazım
Redmi Note 7 64
Meslek
Tekniker Adayı
Konular
16
Merhaba arkadaşlar.

Telefonda hiçbir şekilde parmak izi ekle seçeneği felan çıkmıyor. Orijinal global rom yüklü rom root vs. yok. Şuan güncel. Format vs. de atıldı daha once. Ekte fotoğraf mevcuttur. Parmak izi seçeneği çıkmıyor hiçbir yerde. Bunu nasıl düzeltebilirim? Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-18-16-50-41-413_com.android.settings.png
    Screenshot_2020-07-18-16-50-41-413_com.android.settings.png
    169,8 KB · Görüntüleme: 49
  • Screenshot_2020-07-18-16-52-51-926_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-07-18-16-52-51-926_com.android.settings.jpg
    163,2 KB · Görüntüleme: 47

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Oyla:

Kingrider

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kingrider
Cihazım
Redmi Note 7 64
Meslek
Tekniker Adayı
Konular
16
Eyvallah hocam garantiden geldikten sonra böyle oldu garantide bu işlemi yapmış olabilirler mi?

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Eyvallah hocam garantiden geldikten sonra böyle oldu garantide bu işlemi yapmış olabilirler mi?
Sanmıyorum hocam,bootloader kilidiniz açık değilse bu işlemi yapmak cihazı garanti dışı bırakabilir bilginiz olsun

Oyla:

Kingrider

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kingrider
Cihazım
Redmi Note 7 64
Meslek
Tekniker Adayı
Konular
16
Sanmıyorum hocam,bootloader kilidiniz açık değilse bu işlemi yapmak cihazı garanti dışı bırakabilir bilginiz olsun
Sağolun daha önce bu işlemi yapmıştım yani bootloader root vs. Birde donanım testi kısmında parmak izi okuyucu için failed diyor. Sanırım persist yüklemeden düzelmeyecek.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-18-17-37-15-260_com.longcheertel.cit.jpg
    Screenshot_2020-07-18-17-37-15-260_com.longcheertel.cit.jpg
    107,3 KB · Görüntüleme: 32
Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Sağolun daha önce bu işlemi yapmıştım yani bootloader root vs. Birde donanım testi kısmında parmak izi okuyucu için failed diyor. Sanırım persist yüklemeden düzelmeyecek.
Persist kesin çözüm

Oyla:

Btll

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Btl
Cihazım
Not 9 pro
Konular
0
Merhaba arkadaşlar.

Telefonda hiçbir şekilde parmak izi ekle seçeneği felan çıkmıyor. Orijinal global rom yüklü rom root vs. yok. Şuan güncel. Format vs. de atıldı daha once. Ekte fotoğraf mevcuttur. Parmak izi seçeneği çıkmıyor hiçbir yerde. Bunu nasıl düzeltebilirim? Teşekkürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Benimde biranda yok oldu ve nasıl düzeltilicene dair hiç bişey bulamadım düzeltebilen oldu mu? Ya da diğer not 9 pro kullanıcılarnda halen var mi

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Benimde biranda yok oldu ve nasıl düzeltilicene dair hiç bişey bulamadım düzeltebilen oldu mu? Ya da diğer not 9 pro kullanıcılarnda halen var mi
İlk mesaja bakınız

Oyla:

yunus özer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yunus
Cihazım
mi note 10
Konular
1
hocam selamlar bu tür işlemleri taa s3 mini zamanında yapıp orada da bırakmış biri olarak brick olma riski olup olmadığını merak ettim.
mi note 10 yurt dışı bir cihaz 2.el parmak izi okuyucuya dair ne bir ayar ne de testlerde bişey var 2 haftadır falan araştırıyorum daha kolay daha az riskli bir yöntem var mı diye acaba daha az riskli bir yöntem var mı? Teşekkürler.

Oyla:

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
hocam selamlar bu tür işlemleri taa s3 mini zamanında yapıp orada da bırakmış biri olarak brick olma riski olup olmadığını merak ettim.
mi note 10 yurt dışı bir cihaz 2.el parmak izi okuyucuya dair ne bir ayar ne de testlerde bişey var 2 haftadır falan araştırıyorum daha kolay daha az riskli bir yöntem var mı diye acaba daha az riskli bir yöntem var mı? Teşekkürler.
Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Kesin değil bir çözüm de değil ancak işe yarayabilir. Donanımsal bir sorun yoksa en kesin yol bootloader kilidini açıp persist flashlamaktır. Zaten hala gelmediyse donanımsal bir sorun olduğu açıktır. Donanım yolu ve sürücüsü çalışmayan bir cihazı sistem arayüzde göstermez genellikle. Bunun basit açıklaması tak çıkar donanımlardır. Mesela bir USB'yi PC'ye taktığınızda sistem donanım yolunu ve donanımı algılar ve varsa OEM yoksa generic bir sürücü ile tanımlar. Androidle tek farkı Android'de donanım sürücülerinin önyüklü gelmesidir. Bu sürücüler de yaptığınız işlemlere göre zarar görebilirler. Birinci nedeni bu olabilir. Çözümü persist flashlamaktır. İkinci neden de darbe sonucu donanım soketinin yerinden çıkması ya da bu veya başka nedenlerle donanımın zarar görmesidir. Soket yerinden çıktıysa takılıp cihaz yeniden başlatılınca düzelir. Soketi kontrol etme ve persist flashlama çözümlerini denediniz ancak hala çözüm olmadıysa geriye sadece arıza seçeneği kalıyor onun da çözümü yeni donanım alınıp takılması ya taktırılmasıdır.

Oyla:
Üst Alt