Rehber Parmak izi eklenemedi daha sonra deneyin sorunu için çözüm (TWRP gerekir)

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
193
Merhaba arkadaşlar ve Sevgili Mido severler. Telegram grubunda paylaşılan bir gönderiyi sizler için buraya yazmak istedim.
Custom Rom lar arasında dolaşırken zaman zaman parmak izi eklenemedi daha sonra tekrar deneyin hatası ile defalarca karşılaştım. Bu sorunun çözümünü telegram grubunda buldum.

Sorun ne?

Sorun rom kurulumları esnasında, özellikle custom rom lar arası geçişte nedendir bilinmez, kurulum aşamasında yada kurulumu bitirip telefon ayarlarından parmak izi eklemek istediğinizde parmak izi eklenemedi daha sonra tekrar deneyin diye bir uyarı veriyordu.

Çözüm ne?

Çözüm şu arkadaşlar. Ekte verdiğim zip dosyasını indirin. Telefonunuza custom romunuzu kurun. ilk kurulum ayarlarını hızlıca yapın. (Bu aşamada parmak izi eklenemedi derse devam edin)
Telefonun hızlı kurulumu bitti ise indirdiğiniz dosyayı telefonun dahili hafızasına atın ve telefonunuzu TWRP ile başlatın. TWRP den zip dosyasını yükleyin ve telefonunuzu yeniden açın. Telefon ayarlarınızdan parmak izi ekleme alanına girin ve parmak izinizi ekleyin.

NOT
EU ve MiRoom da denendi. Diğer Romlarda çözüm olurmu bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• fingerprint_reset_mido.zip
    177,5 KB · Görüntüleme: 17

Kadirylmz01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
5
yeni rom yüklemiştim kendi kendine gitmişti parmak izi ayarı. sağol şimdi halloldu.

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
yeni rom yüklemiştim kendi kendine gitmişti parmak izi ayarı. sağol şimdi halloldu.
benimde parmak izi eklemiyordu. bas diyodu basıyodum tepki yoktu bakicam denicem

Sent from my MI 6 using Tapatalk

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci