Tavsiye Oyun rom önerileri [MIUI]

NuhSan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Poco x3 nfc
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Poco X3 NFC cihazı için önerdiğiniz romlar nedir? MIUI tabanlı olursa daha iyi olur

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
Yanılıyorsunuz. Kernel takviyesi ile miui romlar gayet iyi performans veriyor. AOSP rom oyun için baş belası çünkü game turbodaki gibi oyunda hareketleri kısıtlayan bir özellik yok. Sürekli üst çubuk açılıp duruyor kanser ediyor. Büyük çaplı oyunlar oynayanlar için çok kötü bu.
Hocam istediğiniz kerneli kurun arkada çalışan gereksiz bir sürü sistem hizmeti var miui romlarlarda. Ayrıca pe 12 nin kendine özel oyun modu var. İkisini de uzun zaman denedim. Performansta her zaman aops fonlar üstündür. Kaldı ki mantıklı olan da budur. Üst çubuğu açıldığına hiç şahit olmadım. İllaki açılıyordur. Game turboyu da performans için kapatmayı öneriyorlar. Oyunlarda fps artışı sağlıyor. Mıuı ın tek artısı daha fazla özelleştirme seçeneği ve bununla beraber gelen daha fazla hizmet. Oyuncu telefonların romları da aops temelidir. Black shark ın Joy uı olduğu gibi.

Son düzenleme:
Oyla:

NuhSan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Poco x3 nfc
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Hocam istediğiniz kerneli kurun arkada çalışan gereksiz bir sürü sistem hizmeti var miui romlarlarda. Ayrıca pe 12 nin kendine özel oyun modu var. İkisini de uzun zaman denedim. Performansta her zaman aops fonlar üstündür. Kaldı ki mantıklı olan da budur. Üst çubuğu açıldığına hiç şahit olmadım. İllaki açılıyordur. Game turboyu da performans için kapatmayı öneriyorlar. Oyunlarda fps artışı sağlıyor. Mıuı ın tek artısı daha fazla özelleştirme seçeneği ve bununla beraber gelen daha fazla hizmet. Oyuncu telefonların romları da aops temelidir. Black shark ın Joy uı olduğu gibi.
Hocam sizin kullandığınız AOPS rom nedir? Bizi daha fazla bilgilendirebilir misiniz?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir arkadaş vardı bana inanmayan onun için video koyacaktım zaten nasip size oldu. 😂 Akıcı diyorum yok olamaz diyor. O kadar çok deneme yaptım ki maksat başkaları uğraşmasın.
Hocam sizin kurulum yönteminiz ile yaptım. Rom dosyasını 2 defa indirdim ancak TWRP ile romu düzgün (hatasız ve doğru) kurmama rağmen POCO yazısında kalıyor ve sürekli yeniden başlatıyor. Sanırsam MIUI 13'e kadar AOPS rom üzerinden gideceğim.

Oyla:

PowerofAirx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T Lite
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
24

Pixel experrience bende beğeniyorum. Ama kamera konusunda Gcam portları stok Xiaomi kamerası kadar performans veremiyor. Cihazım mi 10T Lite ve anx kamera kurmayı da beceremedim.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Hocam sizin kullandığınız AOPS rom nedir? Bizi daha fazla bilgilendirebilir misiniz?

Hocam sizin kurulum yönteminiz ile yaptım. Rom dosyasını 2 defa indirdim ancak TWRP ile romu düzgün (hatasız ve doğru) kurmama rağmen POCO yazısında kalıyor ve sürekli yeniden başlatıyor. Sanırsam MIUI 13'e kadar AOPS rom üzerinden gideceğim.
12.3 ile böyle bir şey olması mümkün değil Bence siz ya format kısmını atladınız ya da yanlış rom bir dosya kurdunuz.

Şu oyun modundan bir ekran görüntüsü alabilir miyim? Pixel Experience arayüz olarak akıcı ama oyun için inceliği yok. Miui arayüzü her halükarda önde. Game Turbo'yu performans için kapatmayı kim öneriyor? Fps artışı falan da sağlamaz. Sizin oynadığınız oyun ne?

Oyla:

NuhSan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Poco x3 nfc
Meslek
Öğrenci
Konular
5
12.3 ile böyle bir şey olması mümkün değil Bence siz ya format kısmını atladınız ya da yanlış rom bir dosya kurdunuz.
Bilemiyorum ancak şimdilik farkli bir aops rom kurdum diğer ayı bu romla kapatayım diğer ay düşünürüz birşleyler

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Bilemiyorum ancak şimdilik farkli bir aops rom kurdum diğer ayı bu romla kapatayım diğer ay düşünürüz birşleyler
Romu kuramamanız şaşırttı beni doğrusu. AOSP romlar da güzel FPS tabanlı oyun oynamıyorsanız iş görür. Ben AOSP romdan kamera ve oyunda üst çubuğun açılma sorunu nedeniyle vazgeçtim. Tabi bir de doğru düzgün çalışmayan yavaş yüz tanıma ve parmak izi faktörü vardı.

Oyla:

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30

Şu oyun modundan bir ekran görüntüsü alabilir miyim? Pixel Experience arayüz olarak akıcı ama oyun için inceliği yok. Miui arayüzü her halükarda önde. Game Turbo'yu performans için kapatmayı kim öneriyor? Fps artışı falan da sağlamaz. Sizin oynadığınız oyun ne?
call of duty mobile, portal knights gibi ağır oyunlarda fps artışı sağlıyor. ayrıca gerek youtube da gerek forumda birçok kişi kapatmayı fps düşüşüne çözüm olarak gösteriyor

hocam arayüzünü de youtube dan izleyebilirsiniz. ben sırf arayüz kötü olduğu için aops kullanmıyordum. pe12 den sonra birdaha miui ın yüzüne bakmam

Son düzenleme:
Oyla:

NuhSan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Poco x3 nfc
Meslek
Öğrenci
Konular
5
call of duty mobile, portal knights gibi ağır oyunlarda fps artışı sağlıyor. ayrıca gerek youtube da gerek forumda birçok kişi kapatmayı fps düşüşüne çözüm olarak gösteriyor

hocam arayüzünü de youtube dan izleyebilirsiniz. ben sırf arayüz kötü olduğu için aops kullanmıyordum. pe12 den sonra birdaha miui ın yüzüne bakmam
Sağolun hocam bir inceleyecegim

Oyla:

PowerofAirx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T Lite
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
24
Romu kuramamanız şaşırttı beni doğrusu. AOSP romlar da güzel FPS tabanlı oyun oynamıyorsanız iş görür. Ben AOSP romdan kamera ve oyunda üst çubuğun açılma sorunu nedeniyle vazgeçtim. Tabi bir de doğru düzgün çalışmayan yavaş yüz tanıma ve parmak izi faktörü vardı.

Custom rom olarak da çok fazla opsiyonumuz yok. Cihazım Mi 10T Lite Xiaomi.Eu kullanıyorum. MiuiMix denedim, memnun kalmadım. OneOs kullandım memnun kalmadım .

Oyla:

NuhSan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Poco x3 nfc
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Bu ara haber vermek istedim. Kernelde sorun varmış. Ben son sürüm olan x11 versiyonunu kuruyordum, onda birşeyler varmış. tam kurulum yaptım biraz kullananalım.

Oyla:
Üst Alt