Oyun oynarken ısınma ve kasma problemi mi 5

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
mi 5 32gb lık modelini kullanmaktayım.ufak tefek oyunlarda sorun yok ama iş 3D grafikleri iyi bir oyun oynamaya başladım mı telefonun üst kısmı 15dk içinde baya bir ısınıyor ve oyunda kasmalar olmaya başlıyor.çok ısınınca cihaz işlemci frekansını otomatik düşürüyor anladığım kadarıyla.

Order and Chaos 2: Redemption oynamaya başladım.RPG ve bu tarz online oyunları severim.oyun bayadır var google play store da.hani öyle yeniydide şöyle grafikli böyle grafikli de değil.ama gelin görünki ilk açtığımda telefon soğukkten bırakın kasma 1 fps düşme bile olmuyorken 15.dakikaya geldim mi cihaz ısındıkça kasmaya hatta 5-10fps arasında slayt gösterisi yapar gibi oynatmaya başlıyor ve bu da haliyle oynamayı eziyet haline getiriyor.gerçekten telefonda oyun oynamayı seven herkezi çileden çıkarır bu durum!

geliştirici seçeneklerine bakayım dedim.GPU ile 4xMSAA yı zorla seçeneğini buldum açtım falan ama olmadı.yani pek işe yarar bir şeyde bulamadım.

benim sorum bunu düzeltmenin bir yolu varmıdır? yoksa cihazın ısınmasına sebep olan her 3D oyunda bu eziyeti yaşamak zorundamıyız?

şimdiden cevaplarınız ve yardımlarınız için Teşekkür ederim.

browneyes45

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi 6
Meslek
Özel Güvenlik Görevlisi
Konular
10
Otomatik baslatilan uygulamalari security uygulamasindan kapatip ustteki hizlandirma bolumunden cihazin performansini arttirabilirsiniz ben oyle yapiyorum kasma olunca

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
Otomatik baslatilan uygulamalari security uygulamasindan kapatip ustteki hizlandirma bolumunden cihazin performansini arttirabilirsiniz ben oyle yapiyorum kasma olunca

teşekkür ederim deneyeyim bakalım değişen bir şey olacakmı.

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Telefondan oyun oynayan biri değilim; Grafikleri güçlü işlemciye yük bindiren oyunlarda her telefon kasma ve ısınma yapar diye düşünüyorum, özelliklede yaz aylarında, hatam varsa doktor arkadaşlar düzeltirler zaten.
Bide mi5 in romu ne alemde? Mi4 te. Beta miui8 kullanmaktayım, romda ısınma, oto restart ve pil kullanımı optimizasyon sıkıntıları var.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
Telefondan oyun oynayan biri değilim; Grafikleri güçlü işlemciye yük bindiren oyunlarda her telefon kasma ve ısınma yapar diye düşünüyorum, özelliklede yaz aylarında, hatam varsa doktor arkadaşlar düzeltirler zaten.
Bide mi5 in romu ne alemde? Mi4 te. Beta miui8 kullanmaktayım, romda ısınma, oto restart ve pil kullanımı optimizasyon sıkıntıları var.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

şu anda 6.7.28 kullanıyorum.bir sıkıntı görmedim.bakalım oyunları da deneyeceğim.evet bunlarda ısınma kasma olabilir ama 15.dakikada değilde en azından 1 saat olduğunda bunu yapsa amenna

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bu konuyu zaten görmüştüm. Ama ekstradan yazacağım birşey olmadığı için birşey yazamadım.
Oyun oynamayı sevmem.
Cihazı ilk aldığımda global romu olmadığı için mecburen yüklemiş olduğum Multi romu halen kullanıyorum. 2,5 aydır hiç güncelleme yapmadım yani. Ben cihazda küsur arayan birisi değilim. Gördüğüm sorunları basitçe nasıl halledebiliyorsam halledip geçerim. Ya yeniden başlatırım, ya birşeyleri kapatıp açarım, en hayatı durumlarda Wipe yapar gerekirse yeniden rom yüklerim. Bu nedenle karşılaştığım sorunlara çözüm aramadığım için sizin sorun hakkında da birşey diyemiyorum. Zaten alıntı yaptığınız konuda cihazın ısısını nasıl düşürdüğümü okumuşsunuzdur.

selim632

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selim
Cihazım
redminote 3G
Konular
19
şu anda 6.7.28 kullanıyorum.bir sıkıntı görmedim.bakalım oyunları da deneyeceğim.evet bunlarda ısınma kasma olabilir ama 15.dakikada değilde en azından 1 saat olduğunda bunu yapsa amenna
cihazda kasma sorunu oluyormu oyun oynarken fifa 15 gibi oyunlarda

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
Stable yazılımlar oturmadımı

HM NOTE 1W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

stable için miui 8 i bekliyorum.bir kere miui 8 kullanınca açıkcası miui7 ye dönmek istemedim.bu yüzden bir şey diyemem bu konuda

Üst Alt