Yardım Otomatik Parlaklık Sorunu / Parmak İzi Sorunu

Anakha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Pro Plus 5G
Meslek
Mali Müşavir
Konular
4
Merhaba, bu hafta bir Mi9T aldım. Cihaz çok hoşuma gitti. Hızı çok iyi. Kibar. Pop-up kameraya bende çok bayıldım çocuklarda. Yalnız şöyle bir sorunum var.

Tahminimce cihazda ROM yüklü çünkü öncelikle bootloader kilidi açık görünüyor bir de TWMP ekranı geldi bir kere. İçinde hangi ROM var bilmiyorum. Nasıl öğrenebilirim?

Cihazda ilk olarak otomatik ekran parlaklığı sorunum var. Ayarlardan Otomatik Parlaklığı kapatıyorum. Güneş Işığı Modunu da kapatıyorum. Parlaklığı kendim ayarlamama rağmen bazen çok yükseliyor bazen de çok düşüyor hatta bazen ekran kapanıyor.

İkincisi Güvenlikten Parmak İzi Kilit Açma'yı ayarlamak istiyorum. Parmak izimi tanımlarken zorlanıyorum. Daha sonra sorunsuz tanımlanıyor. Telefon kilidini açmak istediğimde bazen okuyor bazen de okumuyor.

İnternette bu sorunları araştırdım ama kimse ne bir şey söylememiş. Aklıma eski bir Android kullanıcısı olarak STOCK ROM'a dönmek geldi ama açıkçası ben neredeyse 5-6 senedir Android kullanmıyorum o yüzden cesaret edemedim. Bir telefoncuya götürmem gerekir mi yoksa sorunu ROM değişikliği ile kendim çözebilir miyim?

NOT: Telefonu aldığımda hafızasında Davinci ROM diye bir dosya vardı gördüm. Ama sanırım cihazı temizlerken sildim :)

Yardımlar için şimdiden çok teşekkürler.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Merhaba hocam. Yardımcı olayım size, öncelikle Ayarlar uygulamasına girin, oradan da en üstte hakkında gibi bir seçenek var oraya girip ekran görüntüsünü atabilir misiniz?

Anakha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Pro Plus 5G
Meslek
Mali Müşavir
Konular
4

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-09-27-17-20-46-868_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-09-27-17-20-46-868_com.android.settings.jpg
    230,6 KB · Görüntüleme: 53

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Cihazınızda sorunlarla dolu Stock Mı 9T kurulu ne yazık ki. Cihaz yurtdışı mı? Değilse size kullanabileceğiniz en iyi romu kurmakta yardımcı olabilirim. Yurt dışı ise IMEI sorunu yaşayabiliriz.

Anakha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Pro Plus 5G
Meslek
Mali Müşavir
Konular
4
Cihazınızda sorunlarla dolu Stock Mı 9T kurulu ne yazık ki. Cihaz yurtdışı mı? Değilse size kullanabileceğiniz en iyi romu kurmakta yardımcı olabilirim. Yurt dışı ise IMEI sorunu yaşayabiliriz.
IMEI mesajı geldi zaten aldıktan 2 gün sonra. 120 gün sürem varmış. O sorunu çözdürmeden önce bunu çözmek istedim. Olabilir mi?

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
IMEI mesajı geldi zaten aldıktan 2 gün sonra. 120 gün sürem varmış. O sorunu çözdürmeden önce bunu çözmek istedim. Olabilir mi?
Tamam halledelim o zaman hocam. Cihazınızda twrp yüklü doğru mu?

Telefon kapalı iken Ses Açma ve Güç tuşlarına basılı tutun, mi logosu geldiğinde güç tuşundan elinizi çekin ses açma tuşuna basılı tutun. Twrp ekranı gelirse tamamdır işlem basit, twrp ekranı gelmezse TWRP yüklemeniz gerekecek.

Anakha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Pro Plus 5G
Meslek
Mali Müşavir
Konular
4
Nasıl açıyorum. En son güncelleme geldiğinde kendi kendine açıldı. Ama şu an Power tuşu + Ses kısma denedim. FAST BOOT açıldı. Power Tuşu + Ses Açma denedim onda da reboot - wipe data ... gibi bir şey çıktı. Sanırım Twrp i açamadım yada yüklü değil

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Nasıl açıyorum. En son güncelleme geldiğinde kendi kendine açıldı. Ama şu an Power tuşu + Ses kısma denedim. FAST BOOT açıldı. Power Tuşu + Ses Açma denedim onda da reboot - wipe data ... gibi bir şey çıktı. Sanırım Twrp i açamadım yada yüklü değil

Stock Recovery yüklü cihazınızda, TWRP yüklemeniz lazım. Bilgisayarınız var mı?

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Yükleme işlemlerini yapalım mı hocam? Eğer gerekli uygulamaların inmesini saymazsak 20 dakika sürer aşağı yukarı. Yukleyeceginiz bu yazılımla birlikte cihaz hem daha hızlı olacak hemde pil performansı artacak.

Üst Alt