Yardım Otamatik ram temizleme kapatma

yusufk122

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
redminote 10pro
Konular
26
Uygulamaların hepsini kapattığımda veya ekranı kapatınca otomatik olarak ram temizleniyor. Bunu yapmasını istemiyorum. Çünkü arka planda açık olması gereken uygulamalarda kapanıyor. Mesela galaxy wearable uygulamasında ben galaxy buds pro için buds pro eklentisini kullanıyorum. Bu eklenti normal uygulama gibi ekranda görünmüyor. Galaxy wearable uygulamasının içine girince aktif oluyor. Eğer aktif olmazsa kulaklığın özellikleri aktif olmuyor. Ama işte uygulamaları kapatınca veya ekranı kapatınca ram temizleniyor ve uygulama arka planda çalışırken kapanıyor ve kulaklık özeliklleri kapanıyor. Ram ben istemediğim sürece hiç bir şekilde temizlensin istemiyorum. Ne ekranı kapatınca ne uygulamalır kapatınca. Mesela fotoğrafta arka planda avast antivirüs programı açık. Sürekli açık kalıp 7/24 anlık güvenlik sağlıyor. Ama açık olan uygulamalarda görünmüyor. Çünkü buna gerek yok. Arka planda çalışıyor. Sadece blu tv açık görünüyor. Çarpı tuşuna basıp uygulamaları kapatınca otomatik ram temizleniyor avast antivirüs programıda kapanıyor. Ben bunu yapmasını istemiyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Geliştirici seçeneklerinden MIUI optimizasyonunu kapatın deneyin çözülür bütün ihtimal

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Ram temizlemek istemiyorsanız çarpı tuşuna neden basıyorsunuz? O tuşun amacı ram temizlemek zaten...

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Ram temizlemek istemiyorsanız çarpı tuşuna neden basıyorsunuz? O tuşun amacı ram temizlemek zaten...
Aaa evet ben onu fark etmemiştim o tuşa basarsan sistem uygulamaları dışındaki tüm uygulamaları durdurur
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Siz istediğiniz uygulamayı açın arka plana alın üstüne basılı tutun ve kilit işaretine basın sorununuz çözülecektir

yusufk122

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
redminote 10pro
Konular
26
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Geliştirici seçeneklerinden MIUI optimizasyonunu kapatın deneyin çözülür bütün ihtimal
Sorun düzelmedi.

Ben uygulamaları kapatmak istiyorum. Rami temizlemek istemiyorum. Uygulamanın çalışması gerekiyor ise arka planda çalışsın. Ama arka plandaki uygulamayı da kapatıyor.

Aaa evet ben onu fark etmemiştim o tuşa basarsan sistem uygulamaları dışındaki tüm uygulamaları durdurur

Siz istediğiniz uygulamayı açın arka plana alın üstüne basılı tutun ve kilit işaretine basın sorununuz çözülecektir
Problem bazı uygulamaların sistem uygulaması gibi olup normal uygulama gibi açılmaması. Anlattığım gibi galaxy buds pro uygulaması galaxy wearable uygulamasının içinde ek uygulama olarak çalışıyor. Yani ben onu açıp kilit tuşuna basıp sabitleyemiyorum.

Ben açık olan yirmi uygulamayı tek tek kapatmak istemiyorum. O çarpı tuşuna basarak hepsini birden kapatmak ama o yirmi uygulamanın içinde arka planda çalışması gereken uygulamaların sıfırlanıp tamamen kapatılmasını istemiyorum. Örneğin avast antivirüs programının sürekli açık kalması gerekiyor. Ben çarpı tuşuna basıp yirmi uygulamayı kapattığımda avast antivirüs programını da kapatıyor. Yada galaxy buds pro eklentisinin kulaklık takılı iken açık olması gerekiyorki kulaklık özelliklerini kullanabileyim. Ama çarpı tuşuna bastığımda galaxy bdus pro eklentisinide kapatıyor ve kulaklık özelliklerini kullanamıyorum. tekrar uygulama içerisine girip aktif etmem gerekiyor.

Son düzenleme:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Sorun düzelmedi.

Ben uygulamaları kapatmak istiyorum. Rami temizlemek istemiyorum. Uygulamanın çalışması gerekiyor ise arka planda çalışsın. Ama arka plandaki uygulamayı da kapatıyor.

Problem bazı uygulamaların sistem uygulaması gibi olup normal uygulama gibi açılmaması. Anlattığım gibi galaxy buds pro uygulaması galaxy wearable uygulamasının içinde ek uygulama olarak çalışıyor. Yani ben onu açıp kilit tuşuna basıp sabitleyemiyorum.

Ben açık olan yirmi uygulamayı tek tek kapatmak istemiyorum. O çarpı tuşuna basarak hepsini birden kapatmak ama o yirmi uygulamanın içinde arka planda çalışması gereken uygulamaların sıfırlanıp tamamen kapatılmasını istemiyorum. Örneğin avast antivirüs programının sürekli açık kalması gerekiyor. Ben çarpı tuşuna basıp yirmi uygulamayı kapattığımda avast antivirüs programını da kapatıyor. Yada galaxy buds pro eklentisinin kulaklık takılı iken açık olması gerekiyorki kulaklık özelliklerini kullanabileyim. Ama çarpı tuşuna bastığımda galaxy bdus pro eklentisinide kapatıyor ve kulaklık özelliklerini kullanamıyorum. tekrar uygulama içerisine girip aktif etmem gerekiyor.

Ben sizin istediğinizi anladım ama siz beni, daha doğrusu o çarpı işaretinin amacını anlamadınız galiba... O çarpı işaretinin amacı arka planda açık olan tüm uygulamaları kapatmak... En basit çözüm o butona basmamak ve sadece kapatmak istediğiniz uygulamaları kapatmak.

Öncelikle uygulama ayarlarını yapmışsınızdır zannediyorum ama tekrar yazayım. Ayarlar-Uygulamalar altından uygulamayı seçin ve otomatik başlatmayı aktif edin. Pil tasarrufu bölümünden de kısıtlama yok olarak işaretleyin.

Çarpıya bastığınızda bazı uygulamaların kapanmamasını istiyorsanız bu uygulamaları kilitleyebilirsiniz. Örneğin avast'ı açın ana sayfaya dönün. Görev yöneticisini açın ve avast üzerinde basılı tutup kilit simgesini seçin.

Buds eklentisinin ise görev yöneticisinde bulunmadığını ve tekrar açılmadığını belirtmişsiniz. Bu durumda ya geliştiriciye geri bildirimde bulunarak durumu açıklamanız ve güncelleme talep etmeniz gerekli ya da kapandıktan sonra otomatik başlamasını sağlamak için tasker veya benzeri bir uygulama ile kural oluşturmanız gerekli.

yusufk122

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
redminote 10pro
Konular
26
Ben sizin istediğinizi anladım ama siz beni, daha doğrusu o çarpı işaretinin amacını anlamadınız galiba... O çarpı işaretinin amacı arka planda açık olan tüm uygulamaları kapatmak... En basit çözüm o butona basmamak ve sadece kapatmak istediğiniz uygulamaları kapatmak.

Öncelikle uygulama ayarlarını yapmışsınızdır zannediyorum ama tekrar yazayım. Ayarlar-Uygulamalar altından uygulamayı seçin ve otomatik başlatmayı aktif edin. Pil tasarrufu bölümünden de kısıtlama yok olarak işaretleyin.

Çarpıya bastığınızda bazı uygulamaların kapanmamasını istiyorsanız bu uygulamaları kilitleyebilirsiniz. Örneğin avast'ı açın ana sayfaya dönün. Görev yöneticisini açın ve avast üzerinde basılı tutup kilit simgesini seçin.

Buds eklentisinin ise görev yöneticisinde bulunmadığını ve tekrar açılmadığını belirtmişsiniz. Bu durumda ya geliştiriciye geri bildirimde bulunarak durumu açıklamanız ve güncelleme talep etmeniz gerekli ya da kapandıktan sonra otomatik başlamasını sağlamak için tasker veya benzeri bir uygulama ile kural oluşturmanız gerekli.
Yıllarca samsung kullanmış birisi olarak bu çarpı olayının ram temizleme olayını çok saçma buluyorum. Çarpıya basıp galaxy buds wearable uygulamasını kapatmayıp yana atıp kapattığımda sanki yine ram temizlenmiş gibi oluyor. Yana atıp kapatınca arka planda çalışmaya devam etmesi gerekmez mi? Ben her kulaklık taktığımda bu uygulamanın ve eklentinin sürekli açık kalmasını istemiyorum.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Yıllarca samsung kullanmış birisi olarak bu çarpı olayının ram temizleme olayını çok saçma buluyorum. Çarpıya basıp galaxy buds wearable uygulamasını kapatmayıp yana atıp kapattığımda sanki yine ram temizlenmiş gibi oluyor. Yana atıp kapatınca arka planda çalışmaya devam etmesi gerekmez mi? Ben her kulaklık taktığımda bu uygulamanın ve eklentinin sürekli açık kalmasını istemiyorum.

Xiaomi'de sizin de mesajınızda belirttiğiniz üzere "kapattığımda sanki yine ram temizlenmiş gibi oluyor" şeklinde olmuyor gerçekten ram temizleniyor ve uygulama kapanıyor. Samsung'ta ise kapanmış gibi yapıyor ve gerçekte bir işlevi yok. Sadece sizi psikolojik olarak rahatlatıyor. Samsung gibi olmasını istiyorsanız o tuşa basmamanız lazım. Zaten Samsung'ta basıp basmamanız arasında bir fark yok.

yusufk122

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
redminote 10pro
Konular
26
Xiaomi'de sizin de mesajınızda belirttiğiniz üzere "kapattığımda sanki yine ram temizlenmiş gibi oluyor" şeklinde olmuyor gerçekten ram temizleniyor ve uygulama kapanıyor. Samsung'ta ise kapanmış gibi yapıyor ve gerçekte bir işlevi yok. Sadece sizi psikolojik olarak rahatlatıyor. Samsung gibi olmasını istiyorsanız o tuşa basmamanız lazım. Zaten Samsung'ta basıp basmamanız arasında bir fark yok.
Size şöyle anlatayım. Fotoğrafta gördüğünüz gibi dokunmaları engelle seçeneği aktif. Yani kulaklığa bir kere dokununca müzik durmaz. Yada iki defa basınca önceki yada sonraki müzik çalmaz. Ben kulaklığı telefona bağlayınca dokunmaları engelle seçeneği aktif olması için uygulamayı açmam gerekiyor. Aksi taktirde her kulaklığa dokunduğumda ya müzik duruyor yada değişiyor.

Samsungta ise kulaklığı telefona bağlayınca uygulamayı açmam gerekmiyor. Zaten açık oluyor yada açılıyor. Diyelim ki samsungta uygulamayı açtım ve dokunmaları engelle seçeneğini aktif ettim. Uygulamayı kapattığımda yada rami sıfırladığımda galaxy wearable uygulaması ve galaxy buds pro eklentisi arka planda çalışmaya devam ediyor ve dokunmaları engelle seçeneği pasif olmuyor.

Ama xiaomide ise rami sıfırladığımda yada uygulamayı kapattığımda galaxy wearable uygulaması galax buds eklentisi tamamen kapanıyor dokunmaları engelle seçeneği pasif hale geliyor. Yani uygulamanın sürekli açık olması gerekiyor. Buda çok saçma ve mantıklı değil. Sorun şöyle çözüldü görönüyor. Pil kısıtlaması olmayacak, otomatik başlatma açık olacak. Tabi tüm bunlarda kulaklığı kullanmasam bile uygulama kendi kendine sürekli başlayacağı için pil açısından sıkıntı demek.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Hocam ben sizin istediğinizi de sorununuzu da anladım, merak etmeyin :) Ancak ram temizleme dediğimiz şey de tam olarak bunu yapar zaten. Açık olan uygulamaları tamamen sonlandırır ve uygulamaların arka planda çalışmasını engeller. Uygulama özellikleri siz tekrar uygulamayı başlatana kadar çalışmaz. Yani şu anki cihazınızda sorun yok tam olarak yapması gerekeni yapıyor, çalışması gerektiği gibi çalışıyor. Samsung'ta ise sadece ekrandan kaldırıyordu demek ki, uygulamayı kapamıyordu, kapattım diyerek yalan söylüyordu.

Şöyle düşünün bir odadasınız ve siz odadan çıkarken oda dışında bulunan anahtar ile ışığı kapatıyorsunuz. Samsung odasında anahtarı kapalı hale getiriyordunuz, siz kapattım zannediyordunuz ama içeride ışık yanmaya devam ediyordu. Şimdi Xiaomi odasındasınız ve anahtarı kapalı hale getirdiniz ve ışık bu defa gerçekten söndü. Ancak bu sefer de karanlık oldu diye şikayet ediyorsunuz. Karanlık olmasını istemiyorsanız ışığı kapatmamanız lazım. Samsung odasınadayken karanlık olmamasının nedeni ışığın kapanmamış olması yani. Bozuk olan Xiaomi odasının anahtarı değil Samsung odasının anahtarı. Normal olan anahtar kapalıyken ışığın yanmaması zaten.

Üst Alt