İpucu Orjinal Xiaomi Ürünlerini Sahtelerinden Ayırt Etme Yöntemleri

Tornado34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mı 5s plus
Konular
2
Ben bir mi 5s plus aldım updater ve mı cloud ekarde edilmiş. Ama güncelleme geliyor miui tarafından, satın aldığım kişi güncelleme yaparsam telefonun kitlenme ihtimalli varmis, sahte mı telefonum?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Ben bir mi 5s plus aldım updater ve mı cloud ekarde edilmiş. Ama güncelleme geliyor miui tarafından, satın aldığım kişi güncelleme yaparsam telefonun kitlenme ihtimalli varmis, sahte mı telefonum?

Cihazınız ya sahte ya da çalıntı hocam... İade şansınız varsa hemen iade edip savcılığa suç duyurusunda bulunmanızı tavsiye ederim. Eğer çalıntı ise ileride telefon başınıza büyük iş açabilir.

Tornado34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mı 5s plus
Konular
2
Cihazınız ya sahte ya da çalıntı hocam... İade şansınız varsa hemen iade edip savcılığa suç duyurusunda bulunmanızı tavsiye ederim. Eğer çalıntı ise ileride telefon başınıza büyük iş açabilir.
Bu kötü haber, sahibinden aracılığıyla aldım bir daha nerede nasil görürüm bilemiyorum, cihazın çalıntı yada sahte olduğunu anlamanın bir yolu var mı ?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bu kötü haber, sahibinden aracılığıyla aldım bir daha nerede nasil görürüm bilemiyorum, cihazın çalıntı yada sahte olduğunu anlamanın bir yolu var mı ?

Çok geçmiş olsun hocam... Orijinallik kontrolü için en sağlıklı yöntem orijinal rom yüklemektir. Eğer yüklenirse orijinaldir, yüklenmezse sahtedir. Ancak sizin durumunuzda yüklenmesi halinde açılışta telefonun ilk sahibine ait mi hesabı bilgilerini sorar ve elinizde bilgiler olmadığı için telefonu kullanamazsınız. Yani maalesef sizin durumunuzda eğer telefonu kullanmaya devam etmek istiyorsanız çözüm yok. Ancak cihaz çalıntı ise (ki çok büyük ihtimalle çalınmış bir cihaz) adli bir durum olduğu için sahibinden.com satın aldığınız kişiye ait bilgileri adli makamlara vermek zorunda.

__SEFA__

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SEFA
Cihazım
mix 3
Konular
15
kutusunda yazan yada arka tarafında bulunan imei numaralarını ve *#06# yapınca yazan imei numaralarını edevletten sorgulayın.

satıcı bi arkadaş mi cloud lu cihaz satmıştı belki çalıntı değildir de onun sattıklarındandır. imei numarasını ona da bi sorun.
dataylar için özelden ulaşabilirsiniz

__SEFA__

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SEFA
Cihazım
mix 3
Konular
15
Çok geçmiş olsun hocam... Orijinallik kontrolü için en sağlıklı yöntem orijinal rom yüklemektir. Eğer yüklenirse orijinaldir, yüklenmezse sahtedir. Ancak sizin durumunuzda yüklenmesi halinde açılışta telefonun ilk sahibine ait mi hesabı bilgilerini sorar ve elinizde bilgiler olmadığı için telefonu kullanamazsınız. Yani maalesef sizin durumunuzda eğer telefonu kullanmaya devam etmek istiyorsanız çözüm yok. Ancak cihaz çalıntı ise (ki çok büyük ihtimalle çalınmış bir cihaz) adli bir durum olduğu için sahibinden.com satın aldığınız kişiye ait bilgileri adli makamlara vermek zorunda.
çalıntı cihazı alıp çalan arkadaşla birlikte karakola gittik ve polisimiz sağ olsun bulduğu (çaldığı) yere götürüp bırakın demekle yetindi. bu konuda sanırım arkadaş pek bişey yapamaz hocam

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
çalıntı cihazı alıp çalan arkadaşla birlikte karakola gittik ve polisimiz sağ olsun bulduğu (çaldığı) yere götürüp bırakın demekle yetindi. bu konuda sanırım arkadaş pek bişey yapamaz hocam

Maalesef o olaydan haberim var hocam. Ancak sizi de tebrik etmek lazım, bir insan nasıl sorulu davranır hepimize öğrettiniz. clap~~clap~~

__SEFA__

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SEFA
Cihazım
mix 3
Konular
15
Maalesef o olaydan haberim var hocam. Ancak sizi de tebrik etmek lazım, bir insan nasıl sorulu davranır hepimize öğrettiniz. clap~~
eyvallah hocam. ama adet sistemi yetersiz.
arkadaşın cihazdaki mi hesabı tr mi yoksa çin mi anlamanın yolu var mıdır hocam ?
ona göre cihaz tr de mi yoksa çin de mi bloklanmış anlayabiliriz ?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
eyvallah hocam. ama adet sistemi yetersiz.
arkadaşın cihazdaki mi hesabı tr mi yoksa çin mi anlamanın yolu var mıdır hocam ?
ona göre cihaz tr de mi yoksa çin de mi bloklanmış anlayabiliriz ?

Hesap numarasını tam olarak görebilirsek anlayabiliriz hocam ama tamamını göstermeyecektir...

Üst Alt