Soru orjinal rom yüklenmiyor ?

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Arkadaşlar cihazımda Android 11 miuı 12.1.4 sürümü yüklü çok salak bir sürüm olduğu için mi tool v2 ile ile imzası açık yani bl kilit açmadan resmi olarak dönülebilen romları taradım ve zaten globaldeydim yine android 10 12.0.9 global sürümüne bl kilit açmadan sorunsuz geçtim cihaz on numara 5 yıldız ferahladı.fakat cepten bi programı kullanmam gerekli her nedense android 10 uyumsuzluğu var bende 1-2 günlüğüne işimi halledene kadar tekrar android 11 global resmi 12.1.4 sürümüne geçeyim dedim.Recovry sürümünü orjinal global rom olarak indirdim dahili hafızaya atıp elle güncellediğimde güncelleme doğrulanamıyoru hatası veriyor ? ben bl kilit açmadan tekrar alt sürümden üst sürüme nasıl güncellerim ?

Millet üst sürümden alta inemez ben alttan üste çıkamıyorum hemde resmi kendi romu.şaka gibi

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
Son düzenleme:

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
ShanSheyyy, hocam fastboot romu indirip mi flash ile sürümünüzü yükleyin.
hocam mi flash ile yükleme yaptığım zaman bl kilidi açıyormu yada garantiye zarar veriyor mu ben global orjinal sürümden diğer orjinal sürüme geçeceğim el ile yükseltmede sürüm imza kapandığı için hata veriyor.Bide mi flash da ekranda clean and lock mu seçmeliyim yoksa diğer seçeneklerimi.benim için en önemlisi bl kilidinin açılmaması.sürümü yüklerken açıp daha sonra sürümü yükeldikten sonra kapatıyorsa hiç uğraşmıyım.çünki cihazım garantili istediğin kakdar bl kilidini kapat servis tek tıkla anlıyor

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
10
hocam mi flash ile yükleme yaptığım zaman bl kilidi açıyormu yada garantiye zarar veriyor mu ben global orjinal sürümden diğer orjinal sürüme geçeceğim el ile yükseltmede sürüm imza kapandığı için hata veriyor.Bide mi flash da ekranda clean and lock mu seçmeliyim yoksa diğer seçeneklerimi.benim için en önemlisi bl kilidinin açılmaması.sürümü yüklerken açıp daha sonra sürümü yükeldikten sonra kapatıyorsa hiç uğraşmıyım.çünki cihazım garantili istediğin kakdar bl kilidini kapat servis tek tıkla anlıyor
Fastboot ile Bl kilidi açıksa yapar.
Bl kilidi kapalı ise mi flash ile rom atamazsın
Twrp ilede atamazsiniz

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Fastboot ile Bl kilidi açıksa yapar.
Bl kilidi kapalı ise mi flash ile rom atamazsın
Twrp ilede atamazsiniz
hocam önerin nedir cihazımda orjinal rom yüklü. yine orjinal rom yüklemek istiyorum bunun bir basit yolu olmalı.Cihazımın bl kilit kapalı.düşük bir versiyondan ota üzerinden bana gelmeyen yüksek versiyon romu yüklemek istiyorum var sayalım.en son versiyonun imza kiliti açık olması gerekmiyor mu neden imza hatası veriyor

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
10
Aynı surum mu