Yardım Orijinal Şarj Aleti

musabchichek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musab
Cihazım
BlackBerry
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Pixel Experience
Telefon Modeli
Redmi Note 7
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar, Şarj aleti alacağım n11 mağazasında bir satıcı var, almak isteyenlere de link bırakacağım.Çoğu kişi orijinal demiş ama bazıları olmadığını söylüyor aynı satıcı yorumlarında. Orijinal ürün mü değil mi tam olarak nasıl anlayacağız? Bazı modeller yeni 67W yazısı biraz farklı.

musabchichek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musab
Cihazım
BlackBerry
Konular
2
Oyla:

iLK3R!

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
112
Oyla:

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
23
Olumlu yorumların çoğu sahte duruyor. 5 yıldız verenler de cahil görünüyor mi turbo yazısı çakmalar da görünür hatta bazı kaliteli çakmalarda mi turbo vê yüzdelik şarj artışı da olur. Bu ürün büyük ihtimalle çakma, há dersen Ben kaliteli çakma alacağım sen bilirsin bende de kaliteli çakma olanı var hem yüzde hem de mi turbo yazıyor. Sorun yaşamadım ama ne olacağı belli değil.

Oyla:

zggen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özgen
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
0
Şarj adaptörünü kutu çıkması orjinal adaptör satan güvenilir bir telefoncudan kendiniz kontrol ederek alabilirsiniz adaptörün üzerinde QR kod bulunuyor okuttuduğunuz da bir seri numarası çıkar aynısı adaptörün üzerinde yazması gerekiyor sahteler de bu seri numara bulunmuyor.

Oyla:

iLK3R!

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
112
Sahte şarj adaptörü kutusu orijinalden çok farklı oluyor zaten kutusuz orijinal bulmak nadir.

Oyla:

musabchichek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musab
Cihazım
BlackBerry
Konular
2
Olumlu yorumların çoğu sahte duruyor. 5 yıldız verenler de cahil görünüyor mi turbo yazısı çakmalar da görünür hatta bazı kaliteli çakmalarda mi turbo vê yüzdelik şarj artışı da olur. Bu ürün büyük ihtimalle çakma, há dersen Ben kaliteli çakma alacağım sen bilirsin bende de kaliteli çakma olanı var hem yüzde hem de mi turbo yazıyor. Sorun yaşamadım ama ne olacağı belli değil.
Bu kadar emin konuşmayalım bence gelince anlarız artık.
Şarj adaptörünü kutu çıkması orjinal adaptör satan güvenilir bir telefoncudan kendiniz kontrol ederek alabilirsiniz adaptörün üzerinde QR kod bulunuyor okuttuduğunuz da bir seri numarası çıkar aynısı adaptörün üzerinde yazması gerekiyor sahteler de bu seri numara bulunmuyor.
Gelince barkodu okuturum ama adam Xiaomi Türkiye garantili dedi bana. Bakacağız bakacağız.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sahte şarj adaptörü kutusu orijinalden çok farklı oluyor zaten kutusuz orijinal bulmak nadir.
Ya kutu çıkması ise? Neyse gelince görürüz. Bu arada 3A yeterli miydi 67W şarj için yoksa 6A mı olmalı?

Oyla:

iLK3R!

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
112
Gelince barkodu okuturum ama adam Xiaomi Türkiye garantili dedi bana. Bakacağız bakacağız.
Hocam şöyle bir çelişki var orijinal ise bunu zaten başlıkta belirtmesi lazım aldığınızda küçük bir garanti kart gönderecek o kadar. Çünkü bende böyle satın aldım orijinal e tıpa tıp aynıydı adama bildiğim birşey hakkında soru soruyorum bana başka cevaplar veriyordu. Forumun alışveriş kısmından veya daha bilinen kapalı ve faturalı ürünleri tercih edin fiyatına da çok aldırış etmeyin.

Oyla:

zggen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özgen
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
0
Bu kadar emin konuşmayalım bence gelince anlarız artık.

Geldiğinde söylediğim şekilde kontrol edin çoğu kişi şarj adaptörünü önemsemez aslında en önemli unsurlardan biri.Sahte adaptörler sabit bir volt akım iletmiyor dalgalı bir şekilde inişli çıkışlı oluyor buda kısa veya uzun vade de telefona zarar veriyor kesinlikle sahte adaptör kullanmayın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sahte adaptör muhabbeti başıma geldi Redmi Note 12 pro 5g almıştım yanında vermiş olduğu adaptörü aynı gün götürüp değiştirmesini istedim elinde bulunanlarada baktım orjinal görünümlü sahteydi QR kod muhabbeti bizzat telefoncunun kendisine gosterdim halledicem dedi biraz sert tepki verdim 1 haftayı buldu orjinal adaptörü getirmesi.

Son düzenleme:
Oyla:

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
23
İçini açıp bakmak en garanti yol. Çakma olanlarda içine demir koyuyorlar ağırlık olsun diye. Tabi şarj aleti de vidalı olmadığı için içini açmak imkansız. Zarar veririz ên fazla.

Oyla:
Üst Alt