Sohbet Organ Bağışı-Teşvik

seysey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Seyfi
Cihazım
Redmi note 9S
Meslek
It
Konular
6
Merhaba sevgili arkadaşlarım. Bu konuyu sizlere açmanın mantıklı olacağını düşündüm. Geçenlerde sağlık bakanlığının"e-nabız"uygulamasında organ bağışı kısmına denk geldim ve biraz inceledim. Sonrasında kendimi organ bekleyen kardeşlerimizin yerine koydum ve nasıl bir his olduğunu anlamaya çalıştım. Hamdolsun şuan sağlıklıyım ve öldükten sonra tüm organlarımı bağışlamayı tercih ettim. Seçim alanında istediğiniz organı seçip seçmeyeceğiniz belirtiliyor. Sizlerde organ bağışı bekleyen kardeşlerimize hayat olmak istemez misiniz? Organ bekleyen akrabağımız veyahutta bizde olabiliriz... Hepinize sağlıklı günler dilerim. Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-02-14-19-58-02-054_tr.gov.saglik.enabiz.png
    Screenshot_2021-02-14-19-58-02-054_tr.gov.saglik.enabiz.png
    504,1 KB · Görüntüleme: 10

myfreddy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
asus zenfone 3
Konular
3
kardeş hepsini bağış yaparsan mezarın nere olacak ve nasıl imam seni yıkayacak :))

seysey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Seyfi
Cihazım
Redmi note 9S
Meslek
It
Konular
6
kardeş hepsini bağış yaparsan mezarın nere olacak ve nasıl imam seni yıkayacak :))
Hocam onu sonradan düşündüm de bedeni toplayabildikleri kadar topluyorlarmış. Öldükten sonra işime yaramayacak zaten. İnsanlara hayat olsun yeterli benim için hocam. :)

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Bir insanın hayatını devam ettirmesine vesile olmak gerçekten müthiş bir şeydir ancak...
Tıbbın açık ve net bir biçimde insanlara anlatmatmadığı bir nokta var.
Beyin ölümü/ Tıbbi ölüm

Beyin ölümü gerçekleşen insan tamamen ölmüştür (tıbben) diyorlar ve fakat diğer organların beyinden sonra kısım kısım öldüğünü açık ve net bir şekilde anlatmıyorlar.

Beyin ölümü gerçekleşen insan geri dönemez diyorlar ancak nadir de olsa beyin ölümünden sonra hayata dönen insanların olduğunu görüyor, duyuyoruz.

Bu noktada islamın ilim adamlarının genel görüşü ise; İslama göre kalbi çalışan insan ölmüş sayılamaz. Beyin ölümü gerçekleşti diye kesilip biçilen insan öldürülmüş, sebep olan/olanlar ise katil olmuş sayılıyor.

Doktorların açıklaması ise kalp beyin ölümünden sonra çalışmaya devam edebilir. Kalbi ve diğer organları çalışmayı durduran kişilerin de zaten organları bir işe yaramaz deniliyor.

Ortaya bu durumda çıkmaza giren bir sonuç çıkıyor.

İslama göre kalbi çalışan insan ölü sayılmıyor. Tıbba göre kalbi duran insanın organları bir işe yaramıyor.

Üst Alt