Yardım Oreo sonrası şarj sorunu Mi 5X

İbrahim Halil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi mi 5x
Konular
4
Cihazım xiaomi mi 5x (tiffany) cihaz miuı 10 beta (8.11.1). Telefonum oreo ve 8.11.15 (android 8.1) güncellemesiyle geldi. Onu güncelledim. Onu normal bir şekilde kullanıyordum. Ama telefonu yeniden başlattığımda şarjın düştüğünü fark ettim. Ve başladığımda yine düşüyordu. Ve açıldığında şarj zor gidiyordu. . Bu yüzden optimize değil tamamen güncellemeden sonra (beta oreo güncellemesinden sonra 8.11.15) lütfen yardım edin. Bu sorunu güncellemeyle çözülürmü. . Diğer kullanıcılar bu sorunu yaşıyor. Bana yardım edin lütfen yoksa normal günceleme ile düzelir mi?

MI 5X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bolobolo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cantekin
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
11
Hocam siz hangi Facebook grubundasiniz?

Ben bir türlü Oreo update yapamadım. İlk denemede siyah ekran hatası, ikinci denemede brick oldu telefon. TWRP 3.2.3 ile deniyorum.

Oyla:

İbrahim Halil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi mi 5x
Konular
4
Hocam siz hangi Facebook grubundasiniz?

Ben bir türlü Oreo update yapamadım. İlk denemede siyah ekran hatası, ikinci denemede brick oldu telefon. TWRP 3.2.3 ile deniyorum.
Xiaomi Türkiye grubu hocam. Benim twrp sürümü 3.2.1 başka bir hata yapıyor olabilirsiniz.

Oyla:

bolobolo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cantekin
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
11
Hocam bu TWRP için link verebilir misiniz? Gruba üye oldum bende :)

TWRP yükledikten sonra romu flashlayıp wipe yapmıyor musunuz? Hata yapabilecek birşey yok ki. Wipe unutulabilir sadece ama o da telefonu Brick etmemeli :)

İbrahim Halil

Son düzenleme:
Oyla:

İbrahim Halil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi mi 5x
Konular
4
Hocam bu TWRP için link verebilir misiniz? Gruba üye oldum bende :)

TWRP yükledikten sonra romu flashlayıp wipe yapmıyor musunuz? Hata yapabilecek birşey yok ki. Wipe unutulabilir sadece ama o da telefonu Brick etmemeli :)

İbrahim Halil
Hocam facebook adınız ne bana söyleyin. Ben hem detaylı anlatım postuna sizi etiketliyim orada link vs. Herşey var. Benim Facebook hesabım= İbrahim Halil Çiçek
Xiaomi türkiye grubundayım zaten. Profil fotosunda futbolcu var.

Oyla:

bolobolo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cantekin
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
11
Hocam facebook adınız ne bana söyleyin. Ben hem detaylı anlatım postuna sizi etiketliyim orada link vs. Herşey var. Benim Facebook hesabım= İbrahim Halil Çiçek
Xiaomi türkiye grubundayım zaten. Profil fotosunda futbolcu var.

Hocam galiba root vs olmasıyla alakali. 3 siyah ekran, 1 de brick sonrası şuan kurdum kullanıyorum. En son siyah ekran verdiğinde fastboot ile 8.1 Çin romu kurdum. Sonra onun üstüne EU kurunca oldu. Teşekkür ederim.

Oyla:

İbrahim Halil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi mi 5x
Konular
4
Hocam galiba root vs olmasıyla alakali. 3 siyah ekran, 1 de brick sonrası şuan kurdum kullanıyorum. En son siyah ekran verdiğinde fastboot ile 8.1 Çin romu kurdum. Sonra onun üstüne EU kurunca oldu. Teşekkür ederim.
Tamam sıkıntı yok. Önemli değil. Telefonu yeniden başlayınca şarj gidiyor mu böle 10 veya 8 şarj. Onu dener misin. Çünkü oreo yapanlar. Hep şarj hızı yavaşladı ve resette şarj gidiyor dediler. Dener misiniz? Yeniden başlayınca şarj gidiyor mu? Bide şarj hızı yavaşladı mı?

Oyla:

bolobolo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cantekin
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
11
Tamam sıkıntı yok. Önemli değil. Telefonu yeniden başlayınca şarj gidiyor mu böle 10 veya 8 şarj. Onu dener misin. Çünkü oreo yapanlar. Hep şarj hızı yavaşladı ve resette şarj gidiyor dediler. Dener misiniz? Yeniden başlayınca şarj gidiyor mu? Bide şarj hızı yavaşladı mı?

Şarj hızıyla ilgili bir değişiklik yok gibi ama şarj düşmesi bende de oluyor. Biz hızlı şarj beklerken bir de şarj hızı mı düştü yahu :)

Oyla:

İbrahim Halil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi mi 5x
Konular
4
Şarj hızıyla ilgili bir değişiklik yok gibi ama şarj düşmesi bende de oluyor. Biz hızlı şarj beklerken bir de şarj hızı mı düştü yahu :)
Hocam halledilecektir. Yeni güncellemelerde. Beta nın ayrıcalıkları dan faydalanırken illaki dezavantajı da olur. Siz cihazı yeniden başlatmamaya çalışın. İyi günler diliyorum. İnşallah ileriki güncellemede bu hata düzelir ve night side özelliği de gelir. Bekliyorum

Oyla:

bolobolo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cantekin
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
11
Hocam halledilecektir. Yeni güncellemelerde. Beta nın ayrıcalıkları dan faydalanırken illaki dezavantajı da olur. Siz cihazı yeniden başlatmamaya çalışın. İyi günler diliyorum. İnşallah ileriki güncellemede bu hata düzelir ve night side özelliği de gelir. Bekliyorum

Biliyorum hocam benim 4. Xiaomi telefonum, hep EU Beta kullanıyorum. Bu sorunu bildirmişlerdir ama uygun zamanda bakar, bildirmemişlerse ben bildiririm.

Oyla:

İbrahim Halil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi mi 5x
Konular
4
Biliyorum hocam benim 4. Xiaomi telefonum, hep EU Beta kullanıyorum. Bu sorunu bildirmişlerdir ama uygun zamanda bakar, bildirmemişlerse ben bildiririm.
Hocam bildirmenizi isterim şikayet sayısının artması iyi olur.

Oyla:
Üst Alt