Yardım OrangeFox'ta yaptığım büyük hata (YARDIM)

mem4747

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mem
Cihazım
Redmi 9 Pro
Konular
1
Cihazim redmi note 9 pro ve bootloader kilidi acik root vardi ve linegaos custom rom yuklemek icin orangefox ile yedekleme yaptim orangefox ekraninda silme kisminda tum verileri sectim ve verileri de bicimlendirdim sonra telefonu bilgisayara bagladigimda linegaos'un zip dosyasini atmaya calistim ama dosya kisminde gorunmuyordu sd karta attim yine yok tum yedeklerle donus yapmaya calissam da telefonda degisim yok yardimlarinizi bekliyorum lutfen size guveniyorum

mem4747

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mem
Cihazım
Redmi 9 Pro
Konular
1
Cihazim redmi note 9 pro ve bootloader kilidi acik root vardi ve linegaos custom rom yuklemek icin orangefox ile yedekleme yaptim orangefox ekraninda silme kisminda tum verileri sectim ve verileri de bicimlendirdim sonra telefonu bilgisayara bagladigimda linegaos'un zip dosyasini atmaya calistim ama dosya kisminde gorunmuyordu sd karta attim yine yok tum yedeklerle donus yapmaya calissam da telefonda degisim yok yardimlarinizi bekliyorum lutfen size guveniyorum
Eu rom kullaniyordum ve cihaz avrupada kullaniliyor gercekten basim buyuk dertte cok sikisik oldugum donemde bunu yasadim yani tum sorun tum veriyi secip silmem oldu yoksa her sey yolunda gidiyordu yardim eden olursa minnettar kalacagim

pickedusernamesonofa

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Sweet
Konular
14
Eu rom kullaniyordum ve cihaz avrupada kullaniliyor gercekten basim buyuk dertte cok sikisik oldugum donemde bunu yasadim yani tum sorun tum veriyi secip silmem oldu yoksa her sey yolunda gidiyordu yardim eden olursa minnettar kalacagim
Hocam yedek yerinden herhangi hir bölümün (boot gibi) yedeğinı alıp orangefoxu yeniden başlatın. İşe yarayacağına eminim.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Aldığınız yedeği hafıza kartına ya da bilgisayara kopyalamadıysanız format data yaptığınızda silinmiştir.
Bilgisayardan stock rom yükleyip cihazı açın daha sonra twrp yükleyip istediğiniz romu yüklersiniz.

mem4747

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mem
Cihazım
Redmi 9 Pro
Konular
1
Hocam yedek yerinden herhangi hir bölümün (boot gibi) yedeğinı alıp orangefoxu yeniden başlatın. İşe yarayacağına eminim.

Hocam olayi anlamadim hatta size soyle soyleyeyim kullandigim uygulama su:

Xiaomi ADB/Fastboot Tools​

Oradan basit bir sekilde img dosyasini alip boot edebiliyordum dosyayi sec ve onayla. Simdi ayni sekilde stock rom indirdim img dosyasini da zip dosyasini da boot ediyorum olmuyor flashliyorum olmuyor secenekler var recovery mi system mi cst falan belki 100 defa sistem dosyalarini karmakarisik ettim hocam bir yolunu bulalim lutfen ben bu isin cahiliyim bunu anladim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aldığınız yedeği hafıza kartına ya da bilgisayara kopyalamadıysanız format data yaptığınızda silinmiştir.
Bilgisayardan stock rom yükleyip cihazı açın daha sonra twrp yükleyip istediğiniz romu yüklersiniz.
Hocam orangefox yukledikten sonraki yedek mi root sonrasi yedek mi bilmiyorum her sey birbirine karisti orijinal rom yukluyorum yine olmuyor yukarida da yazdigim gibi basit bir programla yaptim isler cok karmasik bir hal aldi su an telefon kurtarma modunda orangefox ile aciliyor normal acmaya calistigimda acilmiyor

salim21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Salim
Cihazım
Poco x3 Pro
Konular
18
Orangefox mounta girip sdcard tikini aktiflestir SD kart gözükecektir oradan romu yükle

Üst Alt