Recovery OrangeFox'mu ? TWRP'mi?

Hangisini kullanıyorsunuz?

• TWRP

Oy: 18 64,3%
  • OrangeFox

Oy: 10 35,7%

• Kullanılan toplam oy
    28
  • Anket kapatılmış .

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Geçenlerde bir Miui Turkiye misafiri geldi ve bir yazı yazdı.
Kısaca derdini anlattıktan sonra şöyle bir şey yazdı:

"Arkadaşlar, ben geri zekalıyım, bana ona göre anlatın"

Bu mesaj beni çok etkiledi.
İstiyorum ki bilen bilene değil, bilen insan, hiç bilmeyene anlatır gibi veya hiç bilmeyenin anlayacağı şekilde anlatsın.

Blackelectro

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz Orhan
Cihazım
Xiami mi9t pro
Meslek
Bilgisayar Bileşen
Konular
6
Twrp ile yedek alıp geri yüklemede son sürümlerde hiç sorun yaşamıyorum. Dokunmatik de de hiç yaşamadım.. Custom romlar arası geçiş yaparken, twrp ile err7 hatası alıyordum, sadece Orange recovery ile çözebilmistim bu sorunu. Yüklemesi için, twrp den direk Orange recovery i flash lamak yeterli oluyor.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Orangefox'U geliştirenler, TWRP'den destek almadan yapabilirler mi bunu? Yani bir cihaz için TWRP yoksa, Orangefox olabilir mi?
Her recovery aracı TWRP üstüne mi inşa ediliyor?

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Orangefox'U geliştirenler, TWRP'den destek almadan yapabilirler mi bunu? Yani bir cihaz için TWRP yoksa, Orangefox olabilir mi?
Her recovery aracı TWRP üstüne mi inşa ediliyor?
Olabilir tabiki neden olmasın. Teamwin ekibi biz bu işin piriyiz ilk biz yaparız hesabı hatalı eksik de olsa yeni cihazlara recovery sürümlerini ilk onlar çıkarıyorlar. Orangefox da bunu geliştirip kusursuz hale getiriyor. Twrp olmazsa da OrangeFox olur, ne olur sallıyorum bir ay geç olur

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Olabilir tabiki neden olmasın. Teamwin ekibi biz bu işin piriyiz ilk biz yaparız hesabı hatalı eksik de olsa yeni cihazlara recovery sürümlerini ilk onlar çıkarıyorlar. Orangefox da bunu geliştirip kusursuz hale getiriyor. Twrp olmazsa da OrangeFox olur, ne olur sallıyorum bir ay geç olur
Orangefox kimin işi hocam, ruslar mı? :D

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Orangefox kimin işi hocam, ruslar mı? :D
kimin bilmiyorum ama kim yaptıysa Allah bin kere razı olsun . Kullandığım iki cihazda da mükkemmel ve hatasız çalıştı. Bu arada başka bir konuda size önerilen miroom sitesinden indirilen twrp sürümünü biraz önce orangefoxtan flashlayıp denedim , cihazda system has been destroyed hatası çıktı bilginize , bir de siz deneyin olmadı ,belki ben bir adımı yanlış yapmışımdır

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
kimin bilmiyorum ama kim yaptıysa Allah bin kere razı olsun . Kullandığım iki cihazda da mükkemmel ve hatasız çalıştı. Bu arada başka bir konuda size önerilen miroom sitesinden indirilen twrp sürümünü biraz önce orangefoxtan flashlayıp denedim , cihazda system has been destroyed hatası çıktı bilginize , bir de siz deneyin olmadı ,belki ben bir adımı yanlış yapmışımdır
Zip olarak flaşlamadınız inşallah...
İnstall image seçip, recovery.img dosyasını recovery bölümüne flaşlıyoruz, yani mi4 için bu böyle de, redmi note 8 için bilmiyorum, o yüzden sordum hocam..

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Zip olarak flaşlamadınız inşallah...
İnstall image seçip, recovery.img dosyasını recovery bölümüne flaşlıyoruz, yani mi4 için bu böyle de, redmi note 8 için bilmiyorum, o yüzden sordum hocam..
Zip olarak flashladım ama zaten hata verdi yani yüklenmedi , daha sonra diğer yöntemi denedim. Bu sefer de system has been destroyed verdi

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Zip olarak flashladım ama zaten hata verdi yani yüklenmedi , daha sonra diğer yöntemi denedim. Bu sefer de system has been destroyed verdi
Sonuç olarak sizin cihaza zarar vermediyse sorun yok, Orangefox bende kullandım Redmi note 8 ile.. Tek bir kez sorun yaşadım onda da cihaz açılmadı :D fastboot moduna bile girmedi cihaz, düşünün artık :) Neyse ki sıkıntı çözüldü.. Flyme 8.1 romu kurarken oldu bu sorun.. Diğer aosp yada miui tabanlı romları kurarken sorun yaşamadım.. Işin garip tarafı flyme 8.1 romu kurdu orangefox, kurulum da hata olmadı ama cihaz açılmadı.. Anlamadım :D

Üst Alt