Recovery OrangeFox Recovery vR11.1_2 (Dosya Şifreleme Sorunu Giderilmiştir)

urfalandin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Poco X5 Pro
Meslek
Kırtasiye
Konular
7
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz şuan orjinal twrp çıkmadığı için cihaz hafızasını şifrelenmiş olduğundan göremiyoruz! İşlemlerimizi Hafıza kartı veya OTG ile devam etmek zorunda kalıyoruz! Ancak, OrengeFox ile bu sorun ortadan kalkıyor. Siteye baktımda bunla ilgili bir paylaşım yok! En azından bilmeyenler faydalanır diye buraya ekliyorum.
İşleme başlamadan önce bilmiyorsanız bilen birinden yardım alarak, biliyor iseniz dikkatli olarak bu işlemleri yapın! Aksi taktirde Cihazın başına gelebilecek zararlardan dolayı ben ve site sahibi/yöneticileri sorumluluk kabul etmemektedir!

Öncelikle bu sürümü kullanabilmeniz için cihazınızda TWRP yüklü olmalıdır. Yüklü değil ise buradan Yükleyebilirsiniz.

• Cihazımıza TWRP yüklendikten sonra dosyasını indiriyoruz.
  • Cihazımızın dahili hafızasını göremediğimizden hafıza kartı veya bir otg ile yükleyebilmek için kullanacağımız depolama cihazına dosyayı atıyoruz.
  • Cihazımız TWRP mod'a alıp indirdiğimiz dosyasını hafıza kartı veya hangi depolama cihazını kullanıyorsanız attığınız bölümden seçip swipe to wipe yaparak Orangefox recovery'i yüklüyoruz.
İndirme Linkleri:

Konuda ufak tefek eksik bilgiler var onları düzeltmek amacıyla şöyle bir ekleme yapayım;

Dosyaların sifrelenmesi bir güvenlik önlemidir, twrp modunda ekran kilidini bilmeyen insanların dosyalara erişmesini engeller. Eğer kullandığınız kurtarma aracı dosyaların sifrelenmesini destekliyorsa size açılışta ekran şifrenizi sorar, ekran şifrenizi girdiğinizde dosyalara erişebilirsiniz şifreleme kalkar; desteklemiyorsa dosyalar şifreli olarak gözükür ekran şifrenizi vs. dahi istemez. Ancak bu demek degildir ki bu sorunla yaşamak zorundasiniz. Şifreleme desteklemeyen bir kurtarma aracı kullanıyorsanız DFE flashlayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz, dosyalarınız artık sifrelenmez. Format data attıktan sonra şifreleme kalkar, şifreleme kalktığında da DFE flashlarsaniz bir daha sifrelenmez dosyalarınız (Rom değişimi yapana kadar)

Bunun yanında bu kurtarma aracini twrp yükler gibi ADB uzerinden de yükleyebilirsiniz. Yani cihazınızda twrp yoksa ve twrp yukleyecekseniz, twrp yerine direkt olarak bunu yükleyebilirsiniz. Bunun için zip'in içinde ki IMG dosyasını kullanmanız ve twrp yüklerken yapılan adımların aynısını yapmanız yeterli. İsterseniz de TWRP üzerinden arkadaşın bahsettiği gibi yuklersiniz. Eğer yükleme esnasında nereye yükleneceğini sorarsa Recovery (Kurtarma) seçin.

İyi forumlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Me_yus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
12
Hocam teşekkürler açtığınız bu konu için ama twrp yada orange Fox ikisinde de şifreleme sorunu oluyor bu yüzden ek modül flaşlayıp kuruluma devam ediyorduk . Bu sürüm yeni sanırım . Bide note 9s ve poco M2 pro için gösteriyor indirme linkinde mi 9T de de işe yarar mı . Teşekkürler

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Forum kuralları gereği konunun tamamıni kalın harfler ile yazmak yasaktır. Renkleri, harf biçimlerini vs. sadece kullanılması gerektiği gibi kullanın lütfen. İlk sefere mahsus düzeltiyorum ancak aynı ihlalin tekrarında ceza puanı vermek zorunda kalırım.

----

Konuda ufak tefek eksik bilgiler var onları düzeltmek amacıyla şöyle bir ekleme yapayım;
Dosyaların sifrelenmesi bir güvenlik önlemidir, twrp modunda ekran kilidini bilmeyen insanların dosyalara erişmesini engeller. Eğer kullandığınız kurtarma aracı dosyaların sifrelenmesini destekliyorsa size açılışta ekran şifrenizi sorar, ekran şifrenizi girdiğinizde dosyalara erişebilirsiniz şifreleme kalkar; desteklemiyorsa dosyalar şifreli olarak gözükür ekran şifrenizi vs. dahi istemez. Ancak bu demek degildir ki bu sorunla yaşamak zorundasiniz. Şifreleme desteklemeyen bir kurtarma aracı kullanıyorsanız DFE flashlayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz, dosyalarınız artık sifrelenmez. Format data attıktan sonra şifreleme kalkar, şifreleme kalktığında da DFE flashlarsaniz bir daha sifrelenmez dosyalarınız (Rom değişimi yapana kadar)

Bunun yanında bu kurtarma aracini twrp yükler gibi ADB uzerinden de yükleyebilirsiniz. Yani cihazınızda twrp yoksa ve twrp yukleyecekseniz, twrp yerine direkt olarak bunu yükleyebilirsiniz. Bunun için zip'in içinde ki IMG dosyasını kullanmanız ve twrp yüklerken yapılan adımların aynısını yapmanız yeterli. İsterseniz de TWRP üzerinden arkadaşın bahsettiği gibi yuklersiniz. Eğer yükleme esnasında nereye yükleneceğini sorarsa Recovery (Kurtarma) seçin.

İyi forumlar.

espiyano

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi Note 10 G
Konular
28
Bu orange fox neden direk twrp gbi flashlanmiyor hala anlamis degilim.İlla twrp mi kurcaz.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59

BerdanX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berdan
Cihazım
Redmi note 8 ro
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Şifrelemeyi atlasak ben cihazımın güvenlik kilidini kalfırıp twrpye girip işimi hallettikten sonra tekrar güvenlik pin veya deseni geri ekliyorum tekrardan twrp kurmak biraz uzun bir yol gibi

HayLo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
15
Orangefox u kurdum ilk gelen menüde keep read butonu vardı ona tıkladım. Doğru mu yaptım acaba ve yedekleme için efs ile modem klasorunu sevip yedekledip olurda IMEI ucarsa tekrar bu aldıhım yedekle eski haline getirebilmek için yeter mi bu iki klasör

HayLo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
15
Orangefox u kurdum ilk gelen menüde keep read butonu vardı ona tıkladım. Doğru mu yaptım acaba ve yedekleme için efs ile modem klasorunu sevip yedekledip olurda IMEI ucarsa tekrar bu aldıhım yedekle eski haline getirebilmek için yeter mi bu iki klasör
🙄

vili48

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
11 Lite 5G NE
Konular
3