Soru operatör değiştirdim, faturam ne gelir?

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
iyi günler herkese

bu gece türk telekom faturamın kesim günüydü, şuan paketim yenilendi.

dün akşam turkcelle geçtim, 4-5 gün içinde açılıcak, turk telekom paketimi kullanmaya devam ediyorum, paketim 25tl. ocak ayı sonunda faturaya yansıycak cayma bedelini ödeyeceğim (2.58 tl)

fatura ne kadar gelir? en geç 2-3 ocak gibi turkcell hattım açılacak, numara taşıma işlemim sonlanacak.

TaunMilitary

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi Note 3
Konular
2
Faturanız her ay gelen fatura olacaktır. Çünkü bu ay ödeyeceğiniz tutar geçen ayın kullanım bedelidir. Yani Aralık ayında kullanır Ocak ayında ödersiniz. Gelecek ay yine fatura gelecek, az bir meblağ olması gerekir, fatura kesim tarihinizden kaç gün sonra geçiş işlemi yapıldı ise o kadar gün için ödeme tutarı çıkarılması gerekir. Ancak bazı tarife ve kampanya şartlarında fix fiyat şartı sunulmuş olabilir, yani sabit fiyat. Bunu da ancak operatör firması bilir. Elbette bu söylediklerim herhangi bir taahhüt yok ise, taahhüt var ise çok şey değişir.

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Faturanız her ay gelen fatura olacaktır. Çünkü bu ay ödeyeceğiniz tutar geçen ayın kullanım bedelidir. Yani Aralık ayında kullanır Ocak ayında ödersiniz. Gelecek ay yine fatura gelecek, az bir meblağ olması gerekir, fatura kesim tarihinizden kaç gün sonra geçiş işlemi yapıldı ise o kadar gün için ödeme tutarı çıkarılması gerekir. Ancak bazı tarife ve kampanya şartlarında fix fiyat şartı sunulmuş olabilir, yani sabit fiyat. Bunu da ancak operatör firması bilir. Elbette bu söylediklerim herhangi bir taahhüt yok ise, taahhüt var ise çok şey değişir.

12 ay taahhüt yaptım ve 1.ayın sonunda operatör değiştirdim, fakat 12 ay taahhütün ilk 3 ayı ücretsiz cayma hakkım var.

teyit ettim, cayma bedeli 2.58 tl olarak gözüküyor

TaunMilitary

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi Note 3
Konular
2
12 ay taahhüt yaptım ve 1.ayın sonunda operatör değiştirdim, fakat 12 ay taahhütün ilk 3 ayı ücretsiz cayma hakkım var.

teyit ettim, cayma bedeli 2.58 tl olarak gözüküyor
Teyit etmiş olmanız güzel. Ama söylediğim gibi gelecek ay küçük bir ücret gelecektir. Takip edip yatırın ki faizlenip baş ağrıtmasın. Ben Vodafone'da çalışırken bu sorunla çok karşılaşırdık.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Teyit etmiş olmanız güzel. Ama söylediğim gibi gelecek ay küçük bir ücret gelecektir. Takip edip yatırın ki faizlenip baş ağrıtmasın. Ben Vodafone'da çalışırken bu sorunla çok karşılaşırdık.

hocam paketi bitirsem de hiç dokunmasam da gün bazlı mı hesaplayacak?

TaunMilitary

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi Note 3
Konular
2
hocam paketi bitirsem de hiç dokunmasam da gün bazlı mı hesaplayacak?
Temel karışıklık bu zaten. Operatör firmasının o tarife için belirlediği haliyle de sizin o tarifeye girerken kabul ettiğiniz şartlar önemli. Bazı tarifeler hiç kullanılanmasa bile tam ücretini tahsil eder. Şimdi söyleyeceğim her şey tamamen varsayımsal olur.

Üst Alt