Tavsiye Oneplus vs Xiaomi

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60
Herkese iyi günler,
Kullanmakta olduğum Redmi 5 plus cihazın düşüp ekranının kırılmasıyla miladının tamamiyle dolduğunu kanaat getirmiş bulunmaktayım. Başlıktan da gördüğünüz üzere oneplus ve xiaomi marka telefonlar arasında kararsız kaldım. Ortalama 4000 tl lik bir bütçe var. Hafif üstü de olabilir. 7t Pro nun ekranı beni fazlasıyla cezbetmekte fakat şu anda türkiye şartlarında 0ikinci el almam gerekecek . mi10T ise kamerasıyla ön plana çıkıyor ve sıfır olarak bulabilirim. Açıkçası şu anda çok kamerayla işim olmuyor. Fotoğraf çekilmeyi pek sevmiyorum. Fakat belki güzel bi kameradan sonra bu fikrim değişebilir giggle~~ . Sizin de değerli yorumlarınızı almak istedim. Başka cihaz önerilerine de açığım. Uzun süreli idare edecek bir cihaz arıyorum. (Rom, root işlerine hakimim)

jitterprosu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
Oneplus 8 pro
Konular
60
çok arada bırakan soru ama op 7t pro bir yıl daha eski ama ekranı daha iyi ayrıca 7t pronun da kamerası daha iyi çünkü imx 586 > imx 682
ama mi 10t nin ips ekranı çok kaliteli bir ekran
oneplus ın arayüzü saf androide çok yakın o yüzden özelleştirme pek yok ancak aşırı akıcı
mi 10t nin arayüzünde çok fazla özelliştirme var ancak arayüz akıcılığı ve stabilitesi iyi denemez ( en azından şimdilik )
mi 10t sd 865 > op 7t pro sd 855+
bilmem ama ben olsam galiba op7t pro alırım çünkü o tasarım , o ekran aşırı iyi ve bence kamerası da bir tık daha iyi

marslan81

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Tasarım Teknisyeni
Konular
1
Rom, mod, root vb... şeylerle çok uğraşıyorsan, şu anda Xiaomi iyi değil, EDL modu kilitli, Emmc kilitli, Unbrick imkansız. Xiaomi'yi çok seviyorum, ta MIUI 4'lerden beri kullanıyorum ama artık iyice Apple olmaya başladılar. Bu açıdan bu işlere bulaşıyorsan OnePlus almalısın, son modelleri pahalı ama 7 ve 8 serisinden uygun fiyata bulabilirsin. Ve bence en önemlisi EDL modu açık 😍

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60
Rom, mod, root vb... şeylerle çok uğraşıyorsan, şu anda Xiaomi iyi değil, EDL modu kilitli, Emmc kilitli, Unbrick imkansız. Xiaomi'yi çok seviyorum, ta MIUI 4'lerden beri kullanıyorum ama artık iyice Apple olmaya başladılar. Bu açıdan bu işlere bulaşıyorsan OnePlus almalısın, son modelleri pahalı ama 7 ve 8 serisinden uygun fiyata bulabilirsin. Ve bence en önemlisi EDL modu açık 😍
çok arada bırakan soru ama op 7t pro bir yıl daha eski ama ekranı daha iyi ayrıca 7t pronun da kamerası daha iyi çünkü imx 586 > imx 682
ama mi 10t nin ips ekranı çok kaliteli bir ekran
oneplus ın arayüzü saf androide çok yakın o yüzden özelleştirme pek yok ancak aşırı akıcı
mi 10t nin arayüzünde çok fazla özelliştirme var ancak arayüz akıcılığı ve stabilitesi iyi denemez ( en azından şimdilik )
mi 10t sd 865 > op 7t pro sd 855+
bilmem ama ben olsam galiba op7t pro alırım çünkü o tasarım , o ekran aşırı iyi ve bence kamerası da bir tık daha iyi
Onepluslarda şebeke sıkıntısı var diyolar bu konu hakkında bilginiz var mı?

marslan81

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Tasarım Teknisyeni
Konular
1
Onepluslarda şebeke sıkıntısı var diyolar bu konu hakkında bilginiz var mı?
Bilgim yok ama 7'ler Türkiye'ye resmi olarak gelmediği için anten güçleri buraya özgü optimize edilmemiş olabilir.

ilyas1212

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilyas
Cihazım
oneplus 9R
Konular
10
mi 3 den tut mi 10 ve mi 10t ye kadar kullandım ama artık baydı yok mi hesabı, yok tek sim imei, yok güncelleme sorunları vs 4 aydır oneplusa geçtim xiaomi de sürünüyormuşum diyebilirim bootloader kilit açma 5 dk imei repair yapma 10 dk çift sim kullan performans çok daha iyi ve rom çok stabil. tavsiyem oneplus .

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60
mi 3 den tut mi 10 ve mi 10t ye kadar kullandım ama artık baydı yok mi hesabı, yok tek sim imei, yok güncelleme sorunları vs 4 aydır oneplusa geçtim xiaomi de sürünüyormuşum diyebilirim bootloader kilit açma 5 dk imei repair yapma 10 dk çift sim kullan performans çok daha iyi ve rom çok stabil. tavsiyem oneplus .
Hangi cihazı kullanıyorsunuz hocam

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60
Oneplus 9R kullanıyorum kardeşim.
Sağolun hocam karar değişikliği yaparak garantili x3 pro almaya karar verdim oneplus cihazlarda yaşanan şebeke sorunları ve ikinci el telefon almak yerine en azından özellikleri biraz daha düşük olsa da 0 cihaz almaya karar verdim bütçem dahilinde.

ilyas1212

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilyas
Cihazım
oneplus 9R
Konular
10
Sağolun hocam karar değişikliği yaparak garantili x3 pro almaya karar verdim oneplus cihazlarda yaşanan şebeke sorunları ve ikinci el telefon almak yerine en azından özellikleri biraz daha düşük olsa da 0 cihaz almaya karar verdim bütçem dahilinde.
Tabiki bütçe önemli bir etken ama şunu da belirtmek isterim çevremde 4 kişide one plus var hiç biri de şebeke sorunu yaşamadı oneplus 9, 9R, 8 pro ve nord 10 hayırlı olsun şimdiden

Üst Alt