Soru Oneplus almak istiyorum ama...

omerselkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 5S 128/4
Konular
9
Arkadaşlar merhaba,

2017 yılından beri Mi5S kullanıyorum ve artık farklı bir cihaz denemek istiyorum. Benim için çok önemli birkaç kriter var.

1) Çift hatlı olmalı. ( Malum yol ile alınınca sanırım yeni model Xiaomi cihazları çift hatlı olarak kullanamıyoruz. Oneplus'ta galiba böyle bir sorun yok. Birde bootloader kilidi açma süresi diye birşey yok sanırım.)

2) Telefon görüşmelerimde mutlaka ses kayıt özelliği olmalı. Bu benim için gerçekten hayati bir öneme sahip. Şuan kullandığım cihazı değiştirmeme sebebimde bu aslında. Meslek olarak kesim ebatlama işi yapıyorum. Müşterilerimi çok ikaz etmeme rağmen hala telefonda sözlü olarak ölçü listesi veren var ve bu ses kayıt sayesinde ben öyle dememiştim yanlış anlamışsın mevzusu üstüme kalmıyor. İnanın bu 5 yıl boyunca en az 50-60k TL paramı kurtarmıştır bu telefon :D

Kritik soru şu.

Oneplus telefonlarda Xiaomi telefonumda ki gibi 3. parti bir program yüklemeden ses kayıt özelliği var mı? Yoksa Oneplus'ta Xiaomi gibi yeni modellerinde Google arama ve mesajlaşma sisteminemi geçti?

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Oneplus ta konuşma esnasında ses kayıt özelliği orijinal olarak yok uygulama ile yapılabiliyor. 1. maddede yazdıklarınız doğru kilit bekleme süresi yok istediğin kadar aç kapa sıkıntı yok ve çift hat kayıt oluyor resetleme güncelleme hatta çökme ile bile imei silinme diye birşey söz konusu olmaz

omerselkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 5S 128/4
Konular
9
Oneplus ta konuşma esnasında ses kayıt özelliği orijinal olarak yok uygulama ile yapılabiliyor. 1. maddede yazdıklarınız doğru kilit bekleme süresi yok istediğin kadar aç kapa sıkıntı yok ve çift hat kayıt oluyor resetleme güncelleme hatta çökme ile bile imei silinme diye birşey söz konusu olmaz
Peki bazı kişiler android 10 yada 11 ile programdan kayıt yapamadıklarını ve sadece kendi seslerini duyduklarını söylüyor. siz kullanıyormusunuz?

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Peki bazı kişiler android 10 yada 11 ile programdan kayıt yapamadıklarını ve sadece kendi seslerini duyduklarını söylüyor. siz kullanıyormusunuz?
Ben hiç kullanmadım hocam ama deneyip bilgi veririm :)

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
Eger orjinal kendi içinde ses kaydı yoksa proqramla yapamassin google baba engellemiw ancak root yetkisi vermen özel proqram yüklemen lazım bu her cihaz için geçerli bence iphoneden başka

omerselkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 5S 128/4
Konular
9
Eger orjinal kendi içinde ses kaydı yoksa proqramla yapamassin google baba engellemiw ancak root yetkisi vermen özel proqram yüklemen lazım bu her cihaz için geçerli bence iphoneden başka
Evet bende google engelledi diye biliyorum. Sırf bu ses kayıt işi yüzünden telefonumu düşürücem kırıcam bişey olucak diye pamuklara sarıyorum facepalm~~

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Evet bende google engelledi diye biliyorum. Sırf bu ses kayıt işi yüzünden telefonumu düşürücem kırıcam bişey olucak diye pamuklara sarıyorum facepalm~~
bence o kadar abartmayın. Yasal bölgesel zorunluluklar nedeniyle global romlarda google arama, sms kullanılıyor ama her cihazda rom değiştirip çin tabanlı romlara yada hint endonezya gibi romlara geçerek bu özelliği kullanmak mümkün. Mi 9t pro kullanıyorum bende kayıt mevcut mesela :)

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Tam emin olmamakla birlikte adb üzerinden kod ile kayıt özelliği aktif edilebiliyordu fakat kendim deneyimlemedim bunu. Ya da root yapınca magisk üzerinden çok kullanışlı modüller vardı bir ara, şu an durum ne bilmiyorum. Onun dışında OnePlus'ın rahatlığı çok farklı bir konu. Beni bilen bilir, haftada 2-3 rom değişen insandım. Geçen sene eylül ayından beri format dahi atmadım cihazıma. :)

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
bence o kadar abartmayın. Yasal bölgesel zorunluluklar nedeniyle global romlarda google arama, sms kullanılıyor ama her cihazda rom değiştirip çin tabanlı romlara yada hint endonezya gibi romlara geçerek bu özelliği kullanmak mümkün. Mi 9t pro kullanıyorum bende kayıt mevcut mesela :)
olabilir one plus telefon kullanmadigim icin bilemiyorum bazende rom degiwirken bazi ozelliklerdende faraqat ede biliyorsun misal nfc ve 4,5 g falan
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocan siz en iyis youtube kurcalayin bu dunyada bir olume care yok misal ben global rom var root yetkisi verib kayit uygulamasi kullaniyorum

alper38k

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mi 8 Dipper
Konular
7
Oneplusda adb komutlarıyla ses kayıt özelliği açılabiliyor. Kullanıyorum çok da stabil.

Üst Alt