Yardım Ön Kamera Instagram sorunu

Barbaros19

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Huawei P Smart
Konular
8
Mi 13t kullanıcısıyım, düz kamera uygulamasında sıkıntı yok fakat WhatsApp ve Instagram da ön kamera çok yakın çekiyor çözümü var mıdır ?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Aynı yakınlıkta çekiyor hocam. Video ve fotoğraf modunu karşılaştırıyorsanız ondan farklı görünüyordur size. Video modu hep daha yakın olur.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

Aliimran7

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
X3 Pro
Meslek
BT Öğretmeni
Konular
14
Ayrıca dikey çekimler ile yatay çekimler arasında da yakınlık farkı var. Yatay çekim yaparsanız daha geniş açılı bir poz elde edersiniz.

BurhanD

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burhan
Cihazım
Xiaomi Mi 10T
Konular
4
WhatsApp görüntülü görüşmelerinde ön kamera inanılmaz derecede kötü görüntü alıyor. Aynı ışık şartlarında normal bir fotoğraf - video çekerken ise hiçbir sorun yok. Ben de bu sorunu çözemiyorum.

Aliimran7

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
X3 Pro
Meslek
BT Öğretmeni
Konular
14
WhatsApp görüntülü görüşmelerinde ön kamera inanılmaz derecede kötü görüntü alıyor. Aynı ışık şartlarında normal bir fotoğraf - video çekerken ise hiçbir sorun yok. Ben de bu sorunu çözemiyorum.
bu durum internet bağlantı hızınıza göre değişiklik gösteriyor. Mesela görüntülü arama yapmak istediğinizde karşı taraf cevaplamadan önce görüntü çok net durumdayken karşı taraf cevaplayıp görüntüsü ekrana geldiği zaman sizin kalitenizde bir miktar düşecektir.

Osmanalikk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Osman Ali
Cihazım
Mi9t
Konular
29
Hocam insta WhatsApp vs yerlerde. Uygulama kendi içine gömdüğü kamera yazılımı ile çekim yapıyor. Fakat normal foto video çekimlerinde telefon kendi uygulamasını kullanıyor. Bu durum tüm androidlerde aynıdır. Sadece ios da herşey daha nettir çünkü onda toplasan 10 model olduğu için tüm uygulamalar çözünürlüklerini ios a göre tasarlar. Android de yüzlerce model olduğu için aynı netlik ve kalite asla yakalanamaz. Bu acınası bir gerçek.

BurhanD

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burhan
Cihazım
Xiaomi Mi 10T
Konular
4
Doğru diyorsunuz fakat önceki cihazım mi 10t ile böyle bir sorun yaşamadım. En azından görüntü bu kadar mat ve yapay görünmüyordu. Ön kamera asistanı, güzelleştirme vs ne varsa kapadım ama olmuyor.
bu durum internet bağlantı hızınıza göre değişiklik gösteriyor. Mesela görüntülü arama yapmak istediğinizde karşı taraf cevaplamadan önce görüntü çok net durumdayken karşı taraf cevaplayıp görüntüsü ekrana geldiği zaman sizin kalitenizde bir miktar düşecektir.

Üst Alt