Yardım "Ön Kamera Açılamadı" Sorunu

ffa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Adım
Cihazım
Cihazım
Konular
6
Merhaba arkadaşlar mi 9t pro kullanıyorum. Bildiğiniz üzere kamerası kaydıraklı(pop-up). Ön kamera moduna alınca "Ön kamera açılamadı. Lütfen tekrar deneyiniz." Uyarısı geliyor. 3-5 denemeden sonra takılarak açılıyor. Sorun ne olabilir acaba?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

mladenbmv

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ROOT
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
3
bende gecen revos geceyım dedım yukleyemedım sonra eu roma dondum kamera aynı sekılde acılmama sorunu vardı guncelleme yapınca duzelıyor persıs dosyasını sılıyor.basıma bir kac gez geldi ekran kılıdı yuz kullanma kulladıgım icin hata veriyordu tlf sıfırlayıp denedinizmi.

Oyla:

bunyaminbas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bünyamin BAŞ
Cihazım
MI 9T PRO
Konular
1
peki donanımsal olarak nasıl bi çözüm gerekiyo. herkes de yapamıyor bu telefonu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bende gecen revos geceyım dedım yukleyemedım sonra eu roma dondum kamera aynı sekılde acılmama sorunu vardı guncelleme yapınca duzelıyor persıs dosyasını sılıyor.basıma bir kac gez geldi ekran kılıdı yuz kullanma kulladıgım icin hata veriyordu tlf sıfırlayıp denedinizmi.
global room kullanıyorum eu room a nasıl geçeceğimi de bilmiyorum telefonculara verdim ya işlemci bozuk yada kamera bozuk bi bakalım dediler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

sizde de kameraya bağlanamıyor mu diyor yoksa kamera açılamadı mı diyo bende ön arka diye ayrım yapmıyo sadece kameraya bağlanamıyor diyo

Son düzenleme:
Oyla:

mladenbmv

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ROOT
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
3
kamera baglanamadı acılamadı yazıyorduçrom yuklemeyı twrp den yapıyon.ben gunncellemeyı kendı guncelleme uzerinden yapıp sonra twrp den yukleme yapıyorum duzelıyor su an yağmıyor en son gecen hafta one os roma geceyım dedım yukleyemedım sonra dondum eu romda oyle yaptı vaktım olmadıgı ıcın cuma gunncelmeyı ındırıp twrp uzerınden yukleyınce duzeldı.

Oyla:

bunyaminbas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bünyamin BAŞ
Cihazım
MI 9T PRO
Konular
1
şuan benim yapmam gereken twrp üzerinden globaldeb çıkıp eu room yüklemek yani öyle mi

Oyla:

mladenbmv

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ROOT
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
3
evet ama dıkkat et resımler falan sılınmesın yedek al.global guncelleme yapınca duzelmıyormu eu romda duzzelıyor.

Oyla:

akova61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
iphone 7
Konular
3
kamera baglanamadı acılamadı yazıyorduçrom yuklemeyı twrp den yapıyon.ben gunncellemeyı kendı guncelleme uzerinden yapıp sonra twrp den yukleme yapıyorum duzelıyor su an yağmıyor en son gecen hafta one os roma geceyım dedım yukleyemedım sonra dondum eu romda oyle yaptı vaktım olmadıgı ıcın cuma gunncelmeyı ındırıp twrp uzerınden yukleyınce duzeldı.
dostum birde eu rom yükleyip deneyeceğim inşallah düzeliyordur. Denedikten sonra paylaşacağım buradan.

Oyla:

bunyaminbas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bünyamin BAŞ
Cihazım
MI 9T PRO
Konular
1
dediğiniz gibi eu room a geçtim fakat sorun hala aynı kamera hatası kameraya bağlanamıyor diyo

Oyla:

mladenbmv

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ROOT
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
3
Dosyalarda persis dosyası işaretledim bakabilirmisin varmı orda.o dosya yokksa ondan olabilir persist yüklemen gerekebilir.
dediğiniz gibi eu room a geçtim fakat sorun hala aynı kamera hatası kameraya bağlanamıyor diyo

Ekli dosyalar

• IMG_20201201_081229.jpg
    IMG_20201201_081229.jpg
    270,4 KB · Görüntüleme: 10
Oyla:

mladenbmv

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ROOT
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
3
Ne oldu halledebildinmi söylemeyi unuttum eu roma geçince ilk haftalık güncellemwyi yapınca düzeliyor bende kamera one os eski revos a geçtim geçen hafta şu an yine eu roma geçtim bendede verdi kamera hatası ama haftaluk güncellemeden sonra düzeliyor twrp üzerinden yüklüyorum sonra düzelitor.fabrika ayarlarına alarak denemedim içinde bilgiler var ve yurt dışında laptop ta yavaş o yüzden sıfırlamadana kuruyom.

Oyla:
Üst Alt