Soru Ölü Piksel Mi Sıkışmış Piksel Mi?

XiaomiE

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi 11
Konular
1
Arkadaşlar merhaba ölü piksel olup olmadığından emin değilim ama Mi 11 Lite 8 GB Ram Mayıs üretim Huaxing panele sahip telefonumun sağ alt köşesinde bazen mavimsi bazen siyah olan bir nokta olduğunu fark ettim. Önce ekran koruyucunun altında toz kalmıştır diye düşündüm fakat koruyucuyu çıkarttığımda halen ordaydı. Tahminime göre ya üretim aşamasında ekranın altında kalmış bir toz parçası ya da ölü/sıkışmış piksel (normalde AMOLED panellerde ölü piksel sorunu olmuyor diye biliyordum ama şans bu sefer bana güldü demek ki :) ) Telefon parlaklığını son seviyeye çekince biraz daha silikleşiyor ama düşük parlaklıkta dikkatli bakınca daha belirgin oluyor. Konu hakkında sizin de yorumlarınızı almak isterim.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

XiaomiE

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi 11
Konular
1
Peki hocam böyle tek bir noktada sabit kalır mı ilerde daha büyüme, yayılma olasılığı var mı? Telefonumda Huaxing panel olduğu için garantiye vermek istemiyorum şayet verirsem muhtemelen Tianma panel takacaklar ve daha büyük sorunlarla karşılaşacağım.

hilal52

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi 10 t pro
Meslek
Zabıta Memuru
Konular
13
hocam yayılabilirde yayılmayabilirde onu bilemeyiz garantiye bence gönderin derim

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Bende artmıştı ama aynı bölgede değil farklı yerlerde. Serviste değişim yaptım. Biraz bekleyin derim artmazsa böyle kullanın orijinal kalsın cihaz. Servise giren cihaz eskisi gibi olmuyor. (Nadiren düzgün çıktığı da oluyor.) Benim kamera sürekli tozlanmaya başladı servis yüzünden. Ahizeden tozlar kameraya geçiyor normalde olmaması lazım eksik parça var. Daha da uğraşmadım servisle hakkımı yediler.

XiaomiE

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi 11
Konular
1
Bende artmıştı ama aynı bölgede değil farklı yerlerde. Serviste değişim yaptım. Biraz bekleyin derim artmazsa böyle kullanın orijinal kalsın cihaz. Servise giren cihaz eskisi gibi olmuyor. (Nadiren düzgün çıktığı da oluyor.) Benim kamera sürekli tozlanmaya başladı servis yüzünden. Ahizeden tozlar kameraya geçiyor normalde olmaması lazım eksik parça var. Daha da uğraşmadım servisle hakkımı yediler.
Evet hocam ben de dediğiniz nedenden ötürü servise vermek istemiyorum, orijinal kalması taraftarıyım. Gözümün sürekli oraya takılması hariç bir sorun yok şu anlık :D ama böyle bir sorun hiç olmasaydı daha iyiydi tabii ki
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada arkadaşlar ölü piksel denen şey benim bildiğim her zaman siyah olarak kalır ama bende beyaz arkaplanda mavi gözüküyor, kırmızı arkaplanda siyah gözüküyor, son parlaklıkta hiç gözükmüyor veya çok az gözüküyor. Acaba üretim aşamasında ekranın altında kalmış bir toz parçası olabilir mi?

hilal52

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi 10 t pro
Meslek
Zabıta Memuru
Konular
13
Evet hocam ben de dediğiniz nedenden ötürü servise vermek istemiyorum, orijinal kalması taraftarıyım. Gözümün sürekli oraya takılması hariç bir sorun yok şu anlık :D ama böyle bir sorun hiç olmasaydı daha iyiydi tabii ki
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada arkadaşlar ölü piksel denen şey benim bildiğim her zaman siyah olarak kalır ama bende beyaz arkaplanda mavi gözüküyor, kırmızı arkaplanda siyah gözüküyor, son parlaklıkta hiç gözükmüyor veya çok az gözüküyor. Acaba üretim aşamasında ekranın altında kalmış bir toz parçası olabilir mi?
ihtimal dahilinde tozda olabilir

Eren KS

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
XM 12 -- CUPID
Meslek
Gemi İnşaat
Konular
8
Arkadaşlar merhaba ölü piksel olup olmadığından emin değilim ama Mi 11 Lite 8 GB Ram Mayıs üretim Huaxing panele sahip telefonumun sağ alt köşesinde bazen mavimsi bazen siyah olan bir nokta olduğunu fark ettim. Önce ekran koruyucunun altında toz kalmıştır diye düşündüm fakat koruyucuyu çıkarttığımda halen ordaydı. Tahminime göre ya üretim aşamasında ekranın altında kalmış bir toz parçası ya da ölü/sıkışmış piksel (normalde AMOLED panellerde ölü piksel sorunu olmuyor diye biliyordum ama şans bu sefer bana güldü demek ki :) ) Telefon parlaklığını son seviyeye çekince biraz daha silikleşiyor ama düşük parlaklıkta dikkatli bakınca daha belirgin oluyor. Konu hakkında sizin de yorumlarınızı almak isterim.
Ölü pixel direk net bi şekilde belli olur bu sanki içerden bişey olmuş toz kaçmış gibi duruyor

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

hilal52

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi 10 t pro
Meslek
Zabıta Memuru
Konular
13
bencede toz gibi

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
2 ihtimal var

1.si ölü piksel, 2.si oleofobik kaplama altında toz kalmış (tabi kaplama varsa)

Üst Alt