Sohbet Okullara 30 Nisan'a kadar ara verildi!

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Covid-19 sebebiyle bildiğiniz gibi ülkemizde okullara 14 gün ara verilmişti. Şu anda canlı yayında izlemekteyim, okullara 30 Nisan'a kadar ara verildi. Ne düşünüyorsunuz? Durum gerçekten daha ciddi bence.
Derslerin EBA üzerinden verilmeye devam edileceğini ve sınavların da yapılacağını açıkladılar.

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Covid-19 sebebiyle bildiğiniz gibi ülkemizde okullara 14 gün ara verilmişti. Şu anda canlı yayında izlemekteyim, okullara 30 Nisan'a kadar ara verildi. Ne düşünüyorsunuz? Durum gerçekten daha ciddi bence.
Derslerin EBA üzerinden verilmeye devam edileceğini ve sınavların da yapılacağını açıkladılar.
Sanirim seneyi tamamlayacağız

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Keşke tek sıkıntımız bu olsa.
Bilim kurulunun sokağa çıkma yasağı uygulansın yönünde tavsiye kararı aldığı ama ekonomik sebepler yüzünden iktidarın buna yanaşmadığı iddia ediliyor.
Bundan daha vahim bir durum olabilir mi?

Abdullah Aydoğan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Redmi 8
Konular
4
Üniversiteler için ne olacak hiçbir fikrim yok, uzaktan eğitim daha başlamadı. Doğru dürüst açıklama da yapmıyorlar.

bakivrd44

Offline bir Xiaomici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
32
sınavların da yapılacağını açıkladılar
Hocam bu haber üzerine az önce yapılan açıklamayı tekrar izledim. Sınavlar hakkında açıklamanın YÖK ve ÖSYM tarafından yapılacağı söylendi. Böyle bir açıklama duymadım. Kaynak belirtebilir misiniz?

Aliimran7

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
X3 Pro
Meslek
BT Öğretmeni
Konular
14
Bu süreç içerisinde yazılı sınavları yapamazlar.

Daha önce açıklandığı üzere lgs ve yks sınavları gününde yapılacak ve 15 Mart'a kadar olan yüzyüze eğitim kısmından sorular geleceği söylenmişti. 30 Nisan'da okullar açılırsa sınavda sorulacak olan soruların kapsamının genişlemesi gerekir. Tatil sürecinde olan kısmı soramazlar. 30 Nisan'dan sonra öğrenciler tekrar sisteme adapte olamayacaklar. Sınav sistemleri çok kötü olacak bu şekilde.

Ayrıca yaz tatilinde okulların açık olması durumu. Sınavları ertelemeden tatilde okul açık olacaksa, sınava giren öğrenciler okula gelmeyecekler, temmuz ağustos sıcağında kimse okula gelmek istemeyecek. Hiç tatil yapmadan eğitim öğretim yeni yılla devam edecek.

Her türlü sıkıntılı bir süreç. Biz online eğitimler ile devam ediyoruz ama hiçbir zaman yüz yüze eğitimin yerini tutmayacak bu durum.

Allah milletimizin yardımcısı olsun

Son düzenleme:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Keşke tek sıkıntımız bu olsa.
Bilim kurulunun sokağa çıkma yasağı uygulansın yönünde tavsiye kararı aldığı ama ekonomik sebepler yüzünden iktidarın buna yanaşmadığı iddia ediliyor.
Bundan daha vahim bir durum olabilir mi?

Çok vahim durumlar geçirdi memleket...

Bunu da geçirir ama öbürleri gibi gecirmeyecegi aşikar...

Evin ana sigortasını kapatmak yerine tek tek odaların sigortasını indiriyor, gün gelecek son odanın da sigortasını kapatacak mecburen... (Sokağa çıkma yasağı)

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Hocam bu haber üzerine az önce yapılan açıklamayı tekrar izledim. Sınavlar hakkında açıklamanın YÖK ve ÖSYM tarafından yapılacağı söylendi. Böyle bir açıklama duymadım. Kaynak belirtebilir misiniz?
Sınavlardan kastım YKS veya LGS değil hocam.

Son düzenleme:
Üst Alt