Haber Öğrencilere ÖTV indirim müjdesi

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
YURT DIŞI TELEFONLARDA KULLANIM SÜRESİ UZUYOR

"Yurt dışından getirilen mobil cihazların Türkiye’de kayıtsız kullanım süreleri yurt dışında yerleşik vatandaşlar için 120 günden 180 güne çıkacak."

bu haber doğru olursa xiaomi başta olmak üzere çoğu telefonun resmi satışları dip yapar.
Kesinleşirse hemen yd cihaz siparişi geçerim :D

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
haberin detayında şu ifade "yurt dışında yerleşik vatandaşlar için" dikkat çekici. benim ydışında mı türkiyede mi yerleşik yaşadığımı öğrenip ona göre mi süreyi azaltıp artıracaklar?

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91

"Yurt dışından getirilen mobil cihazların Türkiye’de kayıtsız kullanım süreleri yurt dışında yerleşik vatandaşlar için 120 günden 180 güne çıkacak."

bu haber doğru olursa xiaomi başta olmak üzere çoğu telefonun resmi satışları dip yapar.
Doğruysa çok iyi bişey hocam inşallah doğrudur bende k60 alacaktım baya iyi olur 😃

Cebrail29

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cebrail
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Madem yapılıyordu da neden şimdiye kadar yapmadın diye sorarlar adama buna inanıpta oy veren gençlerde problem vardır.
Hocam sadece şunu diycem ötv vergi felan kaldırıldı ya hani. Örnek veriyorum: X Telefon fiyatı: 5000-4000-veya 4500 TL Diyelim. Bu ötv ve vergi kaldırılınca telefon fiyatı ne kadara gelmiş oluyor ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben Redmi Note 7 kullanıyorum. Hatta İMEİ Attırmıştık şimdi ne gibi faydası oldu biraz daha açabilir misiniz ?

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
Hocam sadece şunu diycem ötv vergi felan kaldırıldı ya hani. Örnek veriyorum: X Telefon fiyatı: 5000-4000-veya 4500 TL Diyelim. Bu ötv ve vergi kaldırılınca telefon fiyatı ne kadara gelmiş oluyor ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben Redmi Note 7 kullanıyorum. Hatta İMEİ Attırmıştık şimdi ne gibi faydası oldu biraz daha açabilir misiniz ?
3000TL ve üzerinde bir telefonun ÖTV oranı %50 yani ÖTV ile 4500TL oluyor hocam. Eğer telefon daha ucuzsa misal 4000Tl ise %40 vergi uygulanmıştır bu da 2850TL gibi fiyat yapıyor.

İmei yüklü telefonlar için bir dğeişiklik yko ama imei atılmamış bir cihaz 6 ay 1. sim, 6 ay 2. sim şeklinde kullanılabilir.

garajack

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
redmi note 9s
Konular
6
haberin detayında şu ifade "yurt dışında yerleşik vatandaşlar için" dikkat çekici. benim ydışında mı türkiyede mi yerleşik yaşadığımı öğrenip ona göre mi süreyi azaltıp artıracaklar?
büyük ihtimalle gurbetçiler için bir sistem açarlar imei ve pasaport vb. bilgilerini girerek 180 gün kullanır, ülkenin derdini sıkıntısını çeken bizlerede sen gelme lan yerli derler

Cebrail29

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cebrail
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
3000TL ve üzerinde bir telefonun ÖTV oranı %50 yani ÖTV ile 4500TL oluyor hocam. Eğer telefon daha ucuzsa misal 4000Tl ise %40 vergi uygulanmıştır bu da 2850TL gibi fiyat yapıyor.

İmei yüklü telefonlar için bir dğeişiklik yko ama imei atılmamış bir cihaz 6 ay 1. sim, 6 ay 2. sim şeklinde kullanılabilir.
offf desenize bu ÖTV İle telefon kat ve kat daha pahalı oluyor baya da ciddi fiyat arttırımı oluyor yani. Açıklamanız için ayrıca teşekkür ederim.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
offf desenize bu ÖTV İle telefon kat ve kat daha pahalı oluyor baya da ciddi fiyat arttırımı oluyor yani. Açıklamanız için ayrıca teşekkür ederim.
Aşağıdaki konuda net hesaplamayı vermiştim hocam. İnceleyebilirsiniz.

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
büyük ihtimalle gurbetçiler için bir sistem açarlar imei ve pasaport vb. bilgilerini girerek 180 gün kullanır, ülkenin derdini sıkıntısını çeken bizlerede sen gelme lan yerli derler
o kadar detaylı olacağını sanmıyorum. bence eski 120 lik süreyi otomatik 180 yapacaklar, biz de olayı fazla dillendirmez isek ydışı telefonları kayıtsız uzun süre kullanabiliriz. :D

garajack

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
redmi note 9s
Konular
6
o kadar detaylı olacağını sanmıyorum. bence eski 120 lik süreyi otomatik 180 yapacaklar, biz de olayı fazla dillendirmez isek ydışı telefonları kayıtsız uzun süre kullanabiliriz. :D
bu imei işinin tümüyle kalkması lazım da ölüm sıtma meselesi işte.
inşallah direk 180 gün olur çift sim 1 yıl götürür 5 10 gün yatar telefon sonra tekrar 180 180

Üst Alt