Soru Official Rom ile Unofficial Rom arasında fark varmı?

İhsan Taha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İhsan Taha
Cihazım
Redmi s2
Konular
18
Cihazım redmi S2. Corvus rom kendi sitesinde offical indirme seçeneği sunuyor ama pixel experience romunda cihazım için resmi sunmuyor (xda gibi sitelerde) Unofficial var hep bunlarda ne gibi farklar, avantajlar, dezavantajlar var biraz bilgi verirmisiniz
Ve hangi tür romları kurmamı önerirsiniz offical kur şundan...
Unofficial iyi ama şu özellikleri kötü gibisinden...
Hatam varsa kusura bakmayın

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
İşte dediğiniz gibi Resmi sitede bulunmuyor sadece Unofficial olması aslında bir avantaj geliştirici İstediği özelliği kendisi ekler istemediğini kaldırır. Official olunca kurallara göre yapmaları lazım oluyor bazen. Unofficial çok kullandım yeri geldi resmi romundan bile daha iyidi. Karar sizin tabi.

Oyla:

İhsan Taha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İhsan Taha
Cihazım
Redmi s2
Konular
18
İşte dediğiniz gibi Resmi sitede bulunmuyor sadece Unofficial olması aslında bir avantaj geliştirici İstediği özelliği kendisi ekler istemediğini kaldırır. Official olunca kurallara göre yapmaları lazım oluyor bazen. Unofficial çok kullandım yeri geldi resmi romundan bile daha iyidi. Karar sizin tabi.
şimdi o zaman official romlar daha güvenilir diyebilirmiyiz yoksa hepsi aynımı veya hangilerinde performans(fps) ve stabillik olarak hangisinde daha fazla alırım oyun oynayan biriyim
corvus gaming romu olduğundan onu yüklemeyi düşünüyorum official olanından

Oyla:

İhsan Taha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İhsan Taha
Cihazım
Redmi s2
Konular
18
Stoya hocam sizi her konuda görüyorum sizin söylemek veya önereceğiniz bir şey varmı?

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
şimdi o zaman official romlar daha güvenilir diyebilirmiyiz yoksa hepsi aynımı veya hangilerinde performans(fps) ve stabillik olarak hangisinde daha fazla alırım oyun oynayan biriyim
corvus gaming romu olduğundan onu yüklemeyi düşünüyorum official olanından
Fps i Rom vermez Kernel verir hocam. Performans kernelleri ile istediğiniz romu kullanabilirsiniz.

Oyla:

İhsan Taha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İhsan Taha
Cihazım
Redmi s2
Konular
18
Fps i Rom vermez Kernel verir hocam. Performans kernelleri ile istediğiniz romu kullanabilirsiniz.
kernel için magisk lazım oda root atmak olmuş oluyor dimi hocam. şu ana kadar hiç rom falan atmadım ytden video izleyerek ve forumları okuyarak rom için baya bilgi sağladım diyebiliirm kilidi aç-twrp yükle-fprmat data-4 tane şıkkı işaretle sil-romu seç flashla-sonra geri gel tekrar format data yap-sonra reboot sistem yapıyorduk yani baya öğrendim galiba :) magisk işlerini tam bilmiyorum ama oyunlarda falan sıkıntı çıkartıyormuş, netflix izleyen biri falan değilimde sıkıntıları olduğu için hiç bulaşmak istemiyorum yoksa magiski direk falshlıyoruz onda sıkıntı yok bildiğim kadarıyla
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

kernel için magisk lazım oda root atmak olmuş oluyor dimi hocam. şu ana kadar hiç rom falan atmadım ytden video izleyerek ve forumları okuyarak rom için baya bilgi sağladım diyebiliirm kilidi aç-twrp yükle-fprmat data-4 tane şıkkı işaretle sil-romu seç flashla-sonra geri gel tekrar format data yap-sonra reboot sistem yapıyorduk yani baya öğrendim galiba :) magisk işlerini tam bilmiyorum ama oyunlarda falan sıkıntı çıkartıyormuş, netflix izleyen biri falan değilimde sıkıntıları olduğu için hiç bulaşmak istemiyorum yoksa magiski direk falshlıyoruz onda sıkıntı yok bildiğim kadarıyla
romu hem buglardan hem ramden (3 gb ram nereme yetsin :) oyun oynarken 600-800mb boş ram kalıyor ) hemde stabil olması için miui alıştığım için poco launcher kurarım gibime geliyor . yani kısacası oyunda biraz daha fazla fps ve anlık droplardan kurtulmak için yükleyeceğim inşallah

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Kernel kurmak için magisk şart değil hocam.

Oyla:

İhsan Taha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İhsan Taha
Cihazım
Redmi s2
Konular
18
Kernel kurmak için magisk şart değil hocam.
şart olmasada boyumu aşar şimdilik yaş küçük olunca elimdeki telefona brick yedirmeden rom atsam yeter, ama işte büyük ihtimal yavaş yavaş onlarıda forumlardan okuyup öğrenirim zamanla yavaş yavaş öğrenmek iyi oluyor

Oyla:
Üst Alt