Rom Nusantara Project 4.5 Sinila Sweet MIUI Kamera dahil

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Bu iyi oldu hocam buna geldiyse diger romlarada gelir büyük ihtimal
Rom'u Geliştirici arkadaş BayerischeMotorenWerke özel olarak gönderdi romu test ettim akıcı ve pürüzsüz bir rom MIUI nx kamera başarılı bir iki ufak sorunu var onları toparlayalım ilk bu forum da yayınlarım.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180

UnmoveD

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nazar
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
15

bynihat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
nihat çakırc
Cihazım
redmi note3
Konular
4
şarj ve akıcılık olarak en beğendiğim rom bu sürekli bunu kullanıyorum

leventdmc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Levent
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
4
ROM'u başka bir AOSP rom sayfasında yorumda bana konu sahibi değerli arkadaşımız kullanmamı önermişti. Kendi tavsiyesine uymak, şu ana kadar verdiğim en iyi kararlardan birisi olabilir.

Daha önce ne kadar memnun olduğumu orada da belirtmiştim, fakat romun ana konusu altında fikirlerimi belirtmek, kullanacak arkadaşlara deneyimlerimi aktarmak istedim. Onun için buraya deneyimlerimi yazacağım.

ROM'a temiz kurulum sayabileceğim şekilde, en son sürüm miui güncellemesinden geçtim. Önce cihaza twrp yükledim. Daha sonra gözüme hoş geldiği için Orange Fox recoverye geçip, format data ve sonrasında ınstall yaparak geçtim.

İlk kurulumda Google One ile yedeklemede bug var, çalışmıyor. Zaten bu yüklü gelmiyor. Parmak izi değilde yüz taramayı ilk başta sunması pek hoşuma gitmedi fakat daha sonra bunu kapattım. Parmak izi falan yerinde sensörlerde sorun yok.

Şarj durumu gayet yeterli. 1.5- 2 güne yakın gidiyor. Fakat miui'ya göre bit tık daha yavaş şarj oluyor galiba. Tam olarak ölçemedim.

Bu AOSP rom varyantlarını yapan kişiler anladığım kadarı ile tek bir yazılımı baz alarak sadece kendi logolarını ve bir kaç ekstra özellik basıp yayınlıyorlar. Bunu şuradan anladım, çünkü denediğim 2-3 tanesinde hızlı ayarlar bölümünde olan aynı bug var. Ve birbirlerinden alırken bunu farketmemişler. Karanlık modu kapatsanız dahi üst panel siyah kalıyor. Fakat bu durum Nusantara da yok. O yüzden üstüne çalışılmış olduğunu belli ediyor. Ayrıca kerneli zaten farklı.

Google camera 8.4 sürümünü ve bir youtube videosundan aldığım config ayarlarını kullanıyorum. Kamerada tüm modlar ve lensler sorunsuz. Bildiğiniz üzere miui'da imei repairli cihazlarda ana problemlerden birisi de bu. Kamera ya açılmıyor, ya yeşil bir gren var ve 1080p60fps gece modları çalışmıyor ya da direkt kamera devredışı kalıyor.

Ayrıca play Store üzerinde cihazınız sertifikalı olarak gözüküyor. Orijinal romda kilit açıldıktan sonra sertifika uçuyor. Netflix vb. uygulamaları indiremiyorsunuz. apk olarak yüklenebiliyordu ancak. Fakat bu romda öyle bir şey yok, root olmadığı için bankacılık uygulamalarınız da aktif, Netflix de iniyor ve HDR L1 aktif.

Google fotoğraflar galeri uygulamanız olacak, sınırsız kaliteli yedekleme açılıyor. Çünkü cihaz pixel 6 pro olarak gözüküyor bazı uygulamalarda. 120 hertz. sorunsuz. Bazen kapatıp açtığımda 60'a çekmeme rağmen 120'e dönüyordu ama bu sorunu da halletim.

Batarya süresi iyi, Google Play roota ve magiske ihtiyaç duymadan sertifikalı, arayüz hızlı ve akıcı. Sensörler ve bağlantılarda sorun yok. Zaten konu sahibi arkadaşımızın buradaki bir kaç yorumundan ve xda'da okuduğum kadarı ile belirttiği üzere bir sonraki sürümde miui kamerasını ekleyecekler anladığım kadarı ile.

Ayrıca hocam sizden bir ricam var, lütfen ayarlara girdiğimizde karşımıza gelen nusantara wings ve o yukarıda duran telefon hakkında kısmı hakkında bir şeyler yapın. Göze hiç estetik gelmiyor ve güzel durmuyor. Ağ ve internet, batarya yan yana , onu aramanın hemen altına koyun, altına da wings ve hakkına kısmını yapıştırın. Hatta hakkında kısmını direkt en sonra atın listede. Çünkü ihtiyacımız fazla yok. Sanki ayarlar uygulaması bugta kalmış gibi gözüküyor.

Bu cihazda kaldığım sürece miui reklamları, bloatware uygulamaları ve kamera sorunları ile uğraşmamak adına Nusantara'dan vazgeçeceğimi sanmıyorum.

Sağlıcakla kalın, Nusantara kullanın.

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Nusantara Project Rom 4.5 Mayıs Güvenlik yaması ve miui kamera ile geliyor şu an inşaa aşamasında, Nusantara sevenleri için en iyi haliyle yakında burada olacak...

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• photo_2022-05-05_10-40-13.jpg
    photo_2022-05-05_10-40-13.jpg
    246,9 KB · Görüntüleme: 17
Üst Alt